Jump to content



Κοστολόγηση - RAM - GPU


giorgos94

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου.

Πρόκειται να πουλήσω κάτι RAM και μια Κάρτα Γραφικών που εχω και δεν τα χρησιμοποιώ πλέον.

Δεν γράφω αυτό το ποστ ως αγγελία, αλλά ως βοήθεια ως προς τις τιμές για να ψάξω αγοραστή γνωρίζοντας τι να ζητήσω.

Graphics Card:

  • Twintech GTS 250 1GB

RAM:

  • 2 sticks των 1GB Transcend DDR3 1333MHz (=2GB σύνολο)
  • 1 stick των 1GB Kingston KVR1333D3N9/1G (=1GB σύνολο)
  • 1 stick των 2GB Kingston KVR1333D3N9/2G (=2GB σύνολο)

Θα παρακαλούσα πολύ, αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει σε τι τιμή θα μπορούσα να πουλήσω αυτό το πακέτο η έστω και ξεχωριστά το κάθε κομμάτι, να ποστάρει μήπως βοηθήσει. Δεν εχω το κουτί απο κανένα αντικείμενο. Της κάρτας γραφικών δεν το εχω επειδή ήταν στο PC μου όπως το πήρα, Turbo-X, και τα κουτιά των RAM επειδή απλά τα είχα πετάξει.

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση υπάρχει σε κάτι από αυτά?

Και την κάρτα πάνω κάτω στα 110€-120€.

GTS 250 στα 100+? Ούτε καινούρια δεν αξίζει τόσο με 10 χρόνια εγγύηση.

50-60€ πιστεύω είναι μια λογική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

GTS 250 στα 100+? Ούτε καινούρια δεν αξίζει τόσο με 10 χρόνια εγγύηση.

50-60€ πιστεύω είναι μια λογική τιμή.

Ούτε 100€ δεν κάνει καινούρια???Έχεις κάνα λινκ για αυτό???

Επειδή εγώ την βρίσκω να ξεκινά από 150€!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για μεταχειρισμένη κάρτα DX10 μερικών χρόνων. Αν το πάμε με βάση τις επιδόσεις οι HD4890 θα έπρεπε επίσης να πωλούνται άνω των 100€ (όλοι τις πουλάνε 60-70€ και είναι σαφέστατα καλύτερη μιας GTS250). Κανείς δεν δίνει 100€+ για μοντέλο που είναι 3 γενιές πίσω. καλύτερα να πάρει την 550ti ή πολύ περισσότερο μια 6770 σε τιμή κάπου στα 90€.

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε καλύτερα στο θέμα μας :) Όσο για την κάρτα μια τιμή που θα μου ακουγόταν καλή και εμένα θα ήταν γύρω στα 60-70.

Εγγύηση δυστυχώς οχι δεν υπάρχει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.