Jump to content



ASIC Quality Score ATI/NVIDIA


zpaf

Recommended Posts

Update (2012.01.23): the ASIC quality detection is probably based on the GPU voltage. Here what AMD’s Dave Baumann says:

Actually, it does the opposite! We scale the voltage based on leakage, so the higher leakage parts use lower voltage and the lower leakage parts use a higher voltage – what this is does narrow the entire TDP range of the product.

Everything is qualified at worst case anyway; all the TDP calcs and the fan settings are completed on the wors case for the product range.

Τωρα ειναι που μπερδευτηκα εντελως. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξανά δοκιμάστε ορισμένοι με την διορθωμένη έκδοση 0.5.9.

Εμένα η κάρτα μου έδειχνε εντελώς σπασμένη ( 60% ) και ετοιμάζουν για μαζικές μηνύσεις προς πάσα κατεύθυνση κατ΄αγνώστων και γνωστών για εξαπάτηση άνευ προηγούμενου... :p

Με το που έβαλα την 0.5.9, σκαρφάλωσε στο 70 τοις εκατό... Ήπια και λίγο ξυδάκι και ηρέμησα.

Θα ήθελα να δω τα χαραπάτια που πουλάει το Πλαίσιο ( Sapphire 7950 ) τι ποιότητα έχουν γιατί έχω τα χρήματα και είμαι έτοιμος για εξόρμηση, αλλά να πάρει η ευχή, διστάζω... Δεν είχα ποτέ AMD. Και αυτοί εκεί στη Nvidia δεν έχουν το Θεό τους... Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Μιας μόνο κάρτας η απόδοση ( 670 ti ) θα μου έλυνε τα χέρια και θ΄αποφάσιζα τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ξανά δοκιμάστε ορισμένοι με την διορθωμένη έκδοση 0.5.9.

Εμένα η κάρτα μου έδειχνε εντελώς σπασμένη ( 60% ) και ετοιμάζουν για μαζικές μηνύσεις για εξαπάτηση άνευ προηγούμενου... :p

Με το που έβαλα την 0.5.9, σκαρφάλωσε στο 70 τοις εκατό... Ήπια και λίγο ξυδάκι και ηρέμησα.

Θα ήθελα να δω τα χαραπάτια που πουλάει το Πλαίσιο ( 7950 ) τι ποιότητα έχουν γιατί έχω τα χρήματα και είμαι έτοιμος για εξόρμηση, αλλά να πάρει η ευχή, διστάζω... Δεν είχα ποτέ AMD. Και αυτοί εκεί στη Nvidia δεν έχουν το Θεό τους... Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Μιας μόνο κάρτας η απόδοση ( 670 ti ) θα μου έλυνε τα χέρια και θ΄αποφάσιζα τι να κάνω...

Δεν έχει να λέει τίποτα το ASIC πάρε την κάρτουλα που θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.