Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

Nαι για τις γεύσεις εννοώ. Σίγουρα είναι καλύτερο να τις επιλέξει ο ίδιος μιας και είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα.

Οι αντιστάσεις όμως θα του χρειαστούν, τουλάχιστον κανά δυο για αρχή αν και το πακέτο του ατμοποιητή έχει ήδη δύο μέσα αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρήκα στο μαγαζί εδω κοντά μάλλον αυτό που μου έδειξες. Ειναι το ίδιο;

 

http://www.310.gr/aspire-nautilus-mini?search=aspir&description=true

Και μπαταρία πχ αυτή;

http://www.310.gr/mpataria-eleaf-i-just-2600-mah

 

Βλέπω έχουν ίδιο σπείρωμα άρα λογικά κάνει.

 

Στα αξεσουάρ βρήκα αυτό

http://www.310.gr/tube-hollow-sleeve-aspire-nautilus-mini?search=aspire%20nautilus%20mini

 

Τι κάνει δαύτο. Αν αξίζει και αυτό να το βάλω μέσα. Ετσι και αλλιώς κανα 55αρι πάνε από ότι είδα τα δύο απο πάνω

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ωραία βρήκα στο μαγαζί εδω κοντά μάλλον αυτό που μου έδειξες. Ειναι το ίδιο;

 

Aspire Nautilus Mini

Και μπαταρία πχ αυτή;

Μπαταρία Eleaf iJust 2600mah

 

Βλέπω έχουν ίδιο σπείρωμα άρα λογικά κάνει.

 

Στα αξεσουάρ βρήκα αυτό

Tube Hollow Sleeve Aspire Nautilus Mini

 

Τι κάνει δαύτο. Αν αξίζει και αυτό να το βάλω μέσα. Ετσι και αλλιώς κανα 55αρι πάνε από ότι είδα τα δύο απο πάνω

Ναι το σπείρωμα ταιριάζει. Το Tube που βρήκες είναι αισθητική ας το πουμε αναβάθμιση για τον Ναυτίλο. Εγω πχ θα το αγοραζα και για προστασια μιας και ειμαι πολύ άγαρμπος με τα πραγματα μου...... Υγρα αναπλήρωσης μην του πάρεις. Καλύτερα να παει ο ιδιος και να δοκιμάσει τι του αρεσει και τι όχι. Υγρά που σε review τα έχουν στο θεο, τα δοκιμάζω σε μαγαζιά και μου έρχεται αναγούλα.

Έγινε επεξεργασία από wesker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οκ οπότε εγκρίνετε?

Αν ναι πετάγομαι δευτέρα και τα παίρνω και τελειώσαμε με το δώρο.

 

Α και κάτι ακόμα. Ποιες είναι οι αντιστάσεις που πρέπει να πάρω;

http://www.310.gr/antistaseis-coils

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία που έχεις επιλέξει δεν έχει ρυθμιζόμενα watts/voltage οπότε δεν στη συστήνω.
Προσωπικά θα επέλεγα αυτή που σου έχω στείλει στο  link.

Όσο για το αξεσουάρ, είναι ανταλλακτικό tank που αντικαθιστά το μαμίσιο που είναι γυάλινο, το οποίο σε πτώση είναι εύκολο να σπάσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

οκ οπότε εγκρίνετε?

Αν ναι πετάγομαι δευτέρα και τα παίρνω και τελειώσαμε με το δώρο.

 

Α και κάτι ακόμα. Ποιες είναι οι αντιστάσεις που πρέπει να πάρω;

http://www.310.gr/antistaseis-coils

http://www.310.gr/antistaseis-coils/antallaktiki-kefali-aspire-bvc-nautilus

Αυτή κάνει. Αλλα και να ρωτήσεις θα σου πουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρτου ένα boxmod γιατί αν τυχόν μείνει στο ηλεκτρονικό τσιγάρο και ακολουθήσει τη "μόδα" με ελέγχους θερμοκρασίας κτλ, θα κλαίει (κλαις βασικά) τα λεφτά που έδωσες..Όχι γιατί δεν ειναι καλές επιλογές αυτές που σου έδωσαν τα παιδιά, αφού κι εγώ με το ego one mega (σωλήνα δηλαδή) ξεκίνησα, απλά τα boxακια τα έχουν όλα και συμφέρουν...Πχ το Pico που αναφέρθηκε πιο πριν ή το vtc mini είναι καλές και φθηνές λύσεις με περισσότερα φρου φρου που μπορεί στο μέλλον να τα χρειαστεί...

Και δεν είναι τεράστια η διαφορά στο μέγεθος ίσα ίσα που τα χουφτωνεις πιο καλά τα μοντάκια! :Ρ

Μαζί τσιμπας και 2 μπαταρίες 18650 να έχει να αλλάζει και να μη μένει από μπαταρία και να τρέχει στο περίπτερο...

Ο ατμοποίητης είναι μία χαρά κι ίσως ο καλύτερος για νέους ατμιστες αφού η τζουρα του είναι σφιχτή σα του τσιγάρου..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@spaka το pico σαν μοντακι ειναι εξαιρετικο. Ο Melo 3 ειναι για πνευμονικες, εχει αερατη τζουρα

 

All in all καλο σετακι [emoji4]

Εγώ καπνιζω στριφτό τώρα αν κατάλαβα τι λες δε θα είναι τόσο σφιχτή η τζούρα όταν τραβάς το καπνό. Είδα ότι έχει ρύθμιση κάτω για τον αέρα και μπορείς να τον κλείσεις . Δε γίνεται πιο σφιχτό έτσι; Είδα επίσης στο γνωστό Έλληνα reviewer aresmares ότι θέλει 1.8 αντίδραση να βάλω και όχι αυτες που έχει μέσα.

Ευχαριστώ για τις συμβουλες

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τα παρακάτω. Μίλησα με έναν γνωστό μου που έχει πάρει απο το κατάστημα πράγματα και παίζει η αλλαγή στα "δώρα". Εννοείται να μην έχει χρησιμοποιηθεί/ανοικτεί το πακέτο.

Οπότε πήρα τα παρακάτω και θα πάω να ρωτήσω και για αντιστάσεις.

 

sshot-258.png

 

Αν δε το θέλει ας το αλλάξει να πάρει το άλλο που λέγαμε και με τα λεφτά που μένουν, να πάρει υγρά ή ότι άλλο θέλει :)

 

Ευχαριστώ πολύ όλους σας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983, Αν και αργοπορημένα, επρεπε να κοιταξεις σε joytech AIO. Κεφαλες απο cubis κ την ιδια επισκευασιμη αν αργοτερα ηθελε να ασχοληθει με diy κατααστασεις).

 

Με 30 εουρα θα ηταν κομπλε.

 

Οχι οτι τα παραπανω που πηρες δεν ειναι καλα...το αντιθετο.

 

Θυμαμαι προ 5ετιας που ξεκινησα τα τοτε αρχικα πακετα(κ τις τιμες) κ κλαιω γελωντας :gyro:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δε το έχω καθόλου. Ουτε τι κουμπώνει σε τι δε ξέρω. Απλά επειδή μέχρι τη Τριτη πρέπει να τα έχω για να δώσω το δωρο το ψιλοβιάστηκα να σου πω και την αλήθεια και θέλω να ξεμπερδεύω. τωρα αν αργότερα θέλει να το πάει παραπέρα ας το μελετήσει να το πάει. εγώ δε κάθομαι να ασχοληθώ :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983 Βρε καλα εκανες κ ξαναλεω, πολυ καλο για αρχικο πακετο.

 

Απλα σκεφτηκα οτι αν το παρατησει(το απευχομαι) θα πανε τσαμπα τα φραγκα....

 

Για λοιπούς μελλοντικούς ενδιαφερομενους, το ΑΙΟ ειναι ισως το καλυτερο all in one σετακι αυτη τη στιγμη :T:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

θα πανε τσαμπα τα φραγκα....

Να ήτανε τα μόνα τσάμπα που θα δώσω καλά θα ήταν :hehe:

 

 

Πάντως θυμάμαι πριν 4-5 χρόνια που είχα πάρει ένα e-go κάπως έτσι (σα χοντρό στυλό ήταν) πέρα απο τις τιμές που έχουν αλλάξει, βλέπω ότι έχει γίνει και "επιστήμη" το πράμα. Εχει εξελιχθεί πάρα πολύ σε βαθμό να βλέπω πράγματα και να μη το πιστεύω... Αλουμινένια επιστόμια, Sleeve για τον ναυτιλο που πήρα κλπ. Το πάνε προς κόσμημα το πράμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Να ήτανε τα μόνα τσάμπα που θα δώσω καλά θα ήταν :hehe:

 

 

Πάντως θυμάμαι πριν 4-5 χρόνια που είχα πάρει ένα e-go κάπως έτσι (σα χοντρό στυλό ήταν) πέρα απο τις τιμές που έχουν αλλάξει, βλέπω ότι έχει γίνει και "επιστήμη" το πράμα. Εχει εξελιχθεί πάρα πολύ σε βαθμό να βλέπω πράγματα και να μη το πιστεύω... Αλουμινένια επιστόμια, Sleeve για τον ναυτιλο που πήρα κλπ. Το πάνε προς κόσμημα το πράμα.

Βάλε και τον έλεγχο θερμοκρασίας, κεραμικά deck, συγκεκριμενο στησιμο σε επισκευάσιμους ατμο..... :lol: Όρεξη να έχεις...... Το όλο πράγμα έχει γίνει και σαν χόμπυ για πολλούς. Εγω πάντως απο τοτε που ξεκινησα με όλα αυτά τον καρκινο δεν τον έχω ξαναβάλει στο στομα μου.... Κλείνω κοντά στους 11 μήνες χωρις τσιγάρο.

Έγινε επεξεργασία από wesker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983 εχει ξεφυγει γενικα η κατασταση κ εχει αρχισει εδω κ καιρο μια κλιση προς την υπερβολη....

 

Οπως λεει και ο @wesker που να δεις τι εχει να γινει φετος που θα ειναι η χρονια του κεραμικου...Dolphin, Phoenix Tank, Yihi SXPure ειναι μονο μερικα

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@karmen1983 εχει ξεφυγει γενικα η κατασταση κ εχει αρχισει εδω κ καιρο μια κλιση προς την υπερβολη....

 

Οπως λεει και ο @wesker που να δεις τι εχει να γινει φετος που θα ειναι η χρονια του κεραμικου...Dolphin, Phoenix Tank, Yihi SXPure ειναι μονο μερικα

 

 

 

Ναι το ξέρω.... Τα εχω δει.... Τώρα σκέφτομαι να αλλάξω το iStick 40 μου με κατι αλλο. Ειναι η δευτερη φορά που ξεχαρβαλώνεται το κουμπί Fire μεσα στους 5 μήνες που το έχω. To έφτιαξα ήδη μια φορά, και τωρα πάλι παιζει. Χώρια που ξεθωριασε το αλουμινιο στο πανω μέρος καθως και στο Fire. Πολύ απογοητευτικα με την ποιότητα του.....

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Evic VTC mini....δεν παθαινει τιποτα...

Αυτό σκεφτομουν κι εγώ αλλά είδα σε προσφορά το Wismec RX200 στα 60€ και μπήκε ο διάολος μέσα μου..... Kαι θα κρατήσω το iStick για καμια παραλία το καλοκαιρι κλπ και όσο αντέξει, δεν ξαναδίνω λεφτά να το ξαναφτιάξω....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.