Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

13 hours ago, ponaei8anasi said:

Παιδες εχω ενα istick 30w με εναν lemo. Απο γευση ειμαι ικανοποιημενος αλλα με εχουν κουρασει οι διαρροες του. Σκεφτομαι να τον αλλαξω και να παω σε καποιον που να παιρνει και ετοιμες αντιστασεις αλλα και φτιαχτες. Ειμαι αναμεσα σε cubis και toptank. Υπαρχει καποιος αλλος που προτεινετε;

Να πάρεις από Fasttech.com δύο. Έναν επισκευάσιμο κλώνο (Tilemahos V2+) και αναλογα τώρα τι θες, αεράτο ή όχι, ένα που να παίρνει κεφαλές έτοιμες. 

Link to comment
Share on other sites

Αιδως αργειοι...

 

Τα ζωα εξισωνουν το ατμισμα με το καπνισμα....

 

Γιατι αραγε;;;;

 

Εν τω μεταξυ η συγκεκριμενη ερευνα εχει γινει debunked απο την πρωτη εβδομαδα απο τον Δρ Φαρσαλινο εδω αλλά και σε αλλες χωρες πχ στην Αγγλια...

 

Που εκει το πιο πιθανο ειναι να μην περασει η ευρωπαικη οδηγια...

 

Μπανανια.....

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλή ερώτηση!

 

Έχουν περάσει όλοι οι Kayfun από τα χέρια μου και λέω να μην χαλάσω τη παράδοση :hehe:
Τον έχω δουλέψει αρκετά και μάλιστα τον έχω στήσει κιόλας, οπότε μερικές παρατηρήσεις:

 

Θετικά

 

- Άψογη ποιότητα κατασκευής, σπειρώματα βούτυρο και όλα κουμπώνουν όπως πρέπει.

 

- Τελείως αθόρυβη τζούρα, πιο smooth δεν γίνεται.

 

- Πολύ καλό drip tip

 

- To πιο εύκολο deck που έχω δει, τον στήνει και άνθρωπος με parkinson.

 

- Πολύ καλή, άμεση και εύκολη ρύθμιση του αέρα σε 4 θέσεις.

 

- Συνοδευτικά o-rings και βίδες που στον 4αρη τα πλήρωνες έξτρα και μάλιστα 10€.

 

 

Αρνητικά

 

- Μεγάλο μέγεθος αν και οι Steam Tuners σίγουρα θα βγάλουν κάτι μικρότερο με το ανάλογο κόστος.

 

- Γεύση κλασσική Kayfun, δλδ καλή αλλά χωρίς να απογειώνει τα αρώματα όπως Phenomenon - Eviva - Calix 

 

- H μικρότερη ρύθμιση αέρα aka KFL+, είναι σχετικά αεράτη και όχι τελείως σφιχτή τσιγαρίσια. O Svoemesto έχει ανακοινώσει ειδικό εξάρτημα για να γίνει και αυτό αν

και θα το ήθελα μέσα στο πακέτο. 

 

Είμαι σε φάση που ζυγίζω τα + και - και ανάλογα θα πράξω αν και δύσκολα βλέπω να αφήνω τους  2 Phenomenon Lite και τον Εviva  για πάρτη του. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2016 at 4:12 PM, ponaei8anasi said:

Απο fasttech ειναι αυθεντικα; γιατι βλεπω τον toptank 24$ και ειναι πολυ λιγα.

Αν γράφουν authentic τότε είναι.

 

Το άσχημο είναι ότι περιμένεις από 11 έως 30 μέρες για να φτάσει το πακέτο.

 

Καλοάτμιστος @Samael

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2016 at 7:13 ΜΜ, το μέλος knight_77 έγραψε:

 

Πολύ καλή ερώτηση!

 

Έχουν περάσει όλοι οι Kayfun από τα χέρια μου και λέω να μην χαλάσω τη παράδοση :hehe:
Τον έχω δουλέψει αρκετά και μάλιστα τον έχω στήσει κιόλας, οπότε μερικές παρατηρήσεις:

 

Θετικά

 

- Άψογη ποιότητα κατασκευής, σπειρώματα βούτυρο και όλα κουμπώνουν όπως πρέπει.

 

- Τελείως αθόρυβη τζούρα, πιο smooth δεν γίνεται.

 

- Πολύ καλό drip tip

 

- To πιο εύκολο deck που έχω δει, τον στήνει και άνθρωπος με parkinson.

 

- Πολύ καλή, άμεση και εύκολη ρύθμιση του αέρα σε 4 θέσεις.

 

- Συνοδευτικά o-rings και βίδες που στον 4αρη τα πλήρωνες έξτρα και μάλιστα 10€.

 

 

Αρνητικά

 

- Μεγάλο μέγεθος αν και οι Steam Tuners σίγουρα θα βγάλουν κάτι μικρότερο με το ανάλογο κόστος.

 

- Γεύση κλασσική Kayfun, δλδ καλή αλλά χωρίς να απογειώνει τα αρώματα όπως Phenomenon - Eviva - Calix 

 

- H μικρότερη ρύθμιση αέρα aka KFL+, είναι σχετικά αεράτη και όχι τελείως σφιχτή τσιγαρίσια. O Svoemesto έχει ανακοινώσει ειδικό εξάρτημα για να γίνει και αυτό αν

και θα το ήθελα μέσα στο πακέτο. 

 

Είμαι σε φάση που ζυγίζω τα + και - και ανάλογα θα πράξω αν και δύσκολα βλέπω να αφήνω τους  2 Phenomenon Lite και τον Εviva  για πάρτη του. 

 

 

Ρε συ καλλιτέχνη, για ρίξε καμια ιδέα για το που να βρουμε βιδες για τον kayfun lite plus για την αντισταση. Τα κατάφερα και έχασα την μια. Χωρις να τα πληρώσουμε όμως 1 βίδα, 2 σακιά λίρες....

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα από ένα vapeland και θα σε εξυπηρετήσουν. Εναλλακτικά κάπου που πουλάνε βίδες κτλ. Δεν ξέρω αν έχω εγώ. Θα κοιταξω μετά που θα είμαι σπίτι :)

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Πέρνα από ένα vapeland και θα σε εξυπηρετήσουν. Εναλλακτικά κάπου που πουλάνε βίδες κτλ. Δεν ξέρω αν έχω εγώ σπίτι. Θα κοιταξω μετά που θα είμαι σπίτι :)

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Σε μαγαζι με βίδες ήταν το πρώτο που πήγα, και σε μαγαζι με σιδηρικά. Δεν ειχαν τοσο μικρές βίδες ανοξείδωτες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για τους Αθηναίους αν δε βρείτε ανταλακτικά καμια φορά.

Για βίδες (μιλάμε για μικρές τύπου <m2) πάτε στον ρέππα και κάνετε τη δουλειά σας. Απο m3 και πανω βρίσκεται μέχρι και σε praktiker.

Θεωρώ όμως ότι αυτά τα μπλιμπλίκια έχουν μικρότερες, οπότε πάτε σε φάση ωρολογοποιών.

 

Κάντε και ένα τηλ πριν πάτε αλλά έχει σίγουρα

Διεύθυνση: Κακουργοδικείου 3, Αθήνα 105 54
Τηλέφωνο:21 0321 2829

 

Αλλος ένας είναι ο Διβερης

Διεύθυνση: Παρ. Λεωφ. Βουλιαγμένης 413, Ηλιούπολη 163 46
Τηλέφωνο:21 0973 0267

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

IMG_20160524_203655.jpg

 

Είναι λίγο "νταβατζίδικος" αλλά  μπορώ σε έκτακτη ανάγκη να το χρησιμοποιήσω και για UPS...:amen:

Spoiler

 

 

Έγινε επεξεργασία από chrkon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wesker said:

Ρε συ καλλιτέχνη, για ρίξε καμια ιδέα για το που να βρουμε βιδες για τον kayfun lite plus για την αντισταση. Τα κατάφερα και έχασα την μια. Χωρις να τα πληρώσουμε όμως 1 βίδα, 2 σακιά λίρες....

Έχω να σου δώσω. Από κλώνο είναι βέβαια αλλά δεν μου έχουν βγάλει πρόβλημα. Είσαι Αθήνα ?

1 hour ago, karmen1983 said:

Παίδες για τους Αθηναίους αν δε βρείτε ανταλακτικά καμια φορά.

Για βίδες (μιλάμε για μικρές τύπου <m2) πάτε στον ρέππα και κάνετε τη δουλειά σας. Απο m3 και πανω βρίσκεται μέχρι και σε praktiker.

Θεωρώ όμως ότι αυτά τα μπλιμπλίκια έχουν μικρότερες, οπότε πάτε σε φάση ωρολογοποιών.

 

Κάντε και ένα τηλ πριν πάτε αλλά έχει σίγουρα

Διεύθυνση: Κακουργοδικείου 3, Αθήνα 105 54
Τηλέφωνο:21 0321 2829

 

Αλλος ένας είναι ο Διβερης

Διεύθυνση: Παρ. Λεωφ. Βουλιαγμένης 413, Ηλιούπολη 163 46
Τηλέφωνο:21 0973 0267

Ξέρεις, αν έχουν και μικρά orings   αυτοί ?

 

 

Ευτυχώς που επιμένεις στο κλασικό αλλιώς θα έκλεγαν πολλοί guru των επισκευάσιμων ηλ. τσιγάρων. :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κομμένο εδώ και καιρό αλλά δε σου τάσσω για το ηλεκτρονικό μετά τις παρέες που άρχισα (Zarko και λοιποί :hehe: )

 

Στα o-rings ΛΟΓΙΚΑ μιας και δε ξέρω πρέπει να έχουν κάποια πιστοποιηση/Προδιαγραφές αυτά που βάζετε μιας και όσο να 'ναι μπαίνει στον οργανισμό σου ο ατμος και έχει επαφή με αυτό. Πχ υπάρχουν o-rings για πόσιμο νερό ξερω γω όχι ότι οι υδραυλικοι πχ δίνουν βάση. Υπάρχουν σιλικόνης, νιτριλίου, SBR, HNBR κλπ

Οπότε θα πρέπει να το ψάξεις παραπάνω. 

Τώρα αν έχουν αυτοι οι δύο δε ξέρω, μιας και δεν έτυχε να τους ζητήσω ποτέ, οπότε δε μπορώ να πω με σιγουριά. Ενα τηλέφωνο όμως θα λύσει τις απορίες.

 

edit: Και για να μη ξεχάσω και μία ακόμα πληροφορία μπας και σας βολέψει.

Για o-rings, ελαστικά προφιλ κλπ κλπ Μπένος στη Χαλκοκονδύλη στο κέντρο.

 

Τηλ:    210 523 2556 & 210 523 0366 Fax: 210 523 8435
E-mail:    info@benos.com.gr

 

Αλλά αν δεν παίζουνμ θέματα με πιστοποιήσεις κλπ θα βρεις μέχρι και σε χρωματοπωλείο γειτονιάς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος TifoziF1 έγραψε:

Έχω να σου δώσω. Από κλώνο είναι βέβαια αλλά δεν μου έχουν βγάλει πρόβλημα. Είσαι Αθήνα ?

Ξέρεις, αν έχουν και μικρά orings   αυτοί ?

 

 

Ευτυχώς που επιμένεις στο κλασικό αλλιώς θα έκλεγαν πολλοί guru των επισκευάσιμων ηλ. τσιγάρων. :hehe::hehe::hehe:

Ναι φιλε, Αθήνα είμαι....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.