Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

Εγώ έχω 2 VTC mini, 27-28Euro έκαστο από κινεζο-sites. Μια χαρά είναι. Δοκίμασα και μηχανικά από τα κορυφαία (120-130 σε $$$) δεν κατάλαβα καμια διαφορά. Τώρα για τις μπαταρίες και την διαχείριση τους δεν ξέρω, έχω 3 Samsung 30Q (1 μέρα+ περίπου έκαστη) και 2 καταπληκτικές Sanyo NCR18650GA (10A, 3500mAh, 1μιση μέρα και έκαστη), πάντοτε κουβαλώ μια έξτρα μέσα σε σιλικόνη, και με τον φορτιστή OPUS  δεν έχω μείνει ούτε second χωρίς μπαταρία. Λόγω ότι μου αρέσουν οι τσιγαρίσιες σφικτές παίζω με "μικρά" σύρματα kanthal & SS316L (από 0.2mm εως 0.32mm) στα 11-12Watt και στο τσακιρ κέφι στα 14Watt. Έκτος από ένα παλιόσυρμα UD SS316L όλα τα άλλα SS έχουν παίξει μια χαρα με το TC του Evic VTC. 

 

 

Δες βαμβάκι και σύρμα 3 ημερών μετά απο 12-13ml:

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πιο απαιτητικος. το vtc το εχω και το θεωρω πολυ κακο mod. εγω εχω 40a μπαταριες 3000

62de0fb9f99ec17b884e36db04b52db7.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από zyx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

SXK Corolla,UD Bellus,Aromamizer αν θες την γνωμη μου,ειναι οι κορυφαίοι σε γευση δοκιμασμένοι!

 

Φυσικα για τους πιο hardcore οσον αναφορα την γευση:

 

 

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα τον τσίμπησα.

 

Εντυπώσεις..

Ήρθε σχετικά  καθαρός  σε σχέση  με αυτά  που διάβαζα.Το πλυσιματάκι του το έκανε  βέβαια...

Είναι πανέμορφος! 

Πρώτο στήσιμο σε καθαρό  επισκευάσιμο, (τόσο  καιρό έστηνα τις CLR του ego one και την rba του subtank.) σε 5 λεπτά ήταν έτοιμο.

Πραγματικά  το deck στυλ velocity είναι  κορυφή.

Βέβαια χρειάζομαι  πιο χοντρό σύρμα, γιατί το πιο χοντρό  που έχω είναι 0,32.. Ξεκίνησα με έλεγχο θερμοκρασίας, σε ni200 10 σπείρες 2μισαρη πυρήνα στα 0.12.

Γεμίζω milky way στα 6mg.

Ρουφάω και το πρώτο  συμπέρασμα που έβγαλα είναι  ότι πρέπει να ρίξω νικοτίνη!Τι χτύπημα  ήταν αυτό ; Δεν είχα  φάει κι όλη μέρα και ζαλίστηκα λέμε ..

Από γεύση  εντάξει  τι να πεις; @Lazy Dog να σαι καλά πασά μου!:hehe:

Λίγο ο ατμός που είναι  πιο ζεστός με ξίνισε αλλά θα συνηθίσω...

 

IMG_20160517_152247.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα istick 30w με εναν lemo. Απο γευση ειμαι ικανοποιημενος αλλα με εχουν κουρασει οι διαρροες του. Σκεφτομαι να τον αλλαξω και να παω σε καποιον που να παιρνει και ετοιμες αντιστασεις αλλα και φτιαχτες. Ειμαι αναμεσα σε cubis και toptank. Υπαρχει καποιος αλλος που προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.