Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

Πλάκα κάνετε ρε παιδιά; Με τοσο ωραια αρώματα εκει περα έξω σιγα μην ξαναβάλουμε τον καρκινο στο στομα μας. Κοντά ενα χρονο ατμιζω και οι τελευταιες εξετάσεις βγήκαν πεντακάθαρες. Πλεον παω γυμναστηριο και δεν λαχανιάζω στους διαδρόμους και τα όργανα. Δεν βρωμανε πια τα ρούχα μου, το δωματιο μου, το γραφειο μου, το αμαξι μου. Εκανα λευκανση στα δόντια μου, και 5 μηνες μετα (τώρα δλδ) είναι κατασπρα, δεν εχουν κιτρινίσει πάλι στις 3 βδομαδες. Με 18αρα νικοτίνη και ειμαι μια χαρά, δεν μου λειπει το κωλο-τσιγ@ρο καθόλου!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Aρχές Μαίου κλείνω 2 χρονιά στον ατμό, και δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω πίσω στο κ/τ.

Η διαφορά στην υγεία και στις αντοχές μου στην άσκηση είναι εμφανής.

Και το λέει άνθρωπος που έκανε ένα 25αρι καπνό σε μια μέρα!

Άτμισμα -> Υγεία-Καθαριότης-Αρχοντιά :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος knight_77 έγραψε:

Aρχές Μαίου κλείνω 2 χρονιά στον ατμό, και δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω πίσω στο κ/τ.

Η διαφορά στην υγεία και στις αντοχές μου στην άσκηση είναι εμφανής.

Και το λέει άνθρωπος που έκανε ένα 25αρι καπνό σε μια μέρα!

Άτμισμα -> Υγεία-Καθαριότης-Αρχοντιά :hehe:

25αρι καπνο την μέρα;;;;;;; Γατάκι....... Εχω χτυπήσει και 3 craven μεσα σε μια μέρα..... Εβγαζα πιο πολλούς καπνους και απο τον Deathwing.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα έκανα ένα Καρελια Λευκό 20g καπνό σε 2 μέρες (με rizla micron) έτσι στην 2η προσπάθειά μου 5 μήνες πρίν πήγα σε 9άρα κατευθείαν και φρουτοϋγρά. Να σας πω την αλήθεια, δεν έχω δεί διαφορά από την ώρα που έκοψα το τσιγάρο αλλά είναι νωρίς ακόμα.

 

Τώρα με τον Τηλέμαχο (κλώνο) V2+ και με οδοντογλυφίδα στην βάση να είναι πιο σφικτός αλά KayfunL+ έπεσα στα 7mg και πάω για τα 6. 2-2.5 τανκ την μέρα (~6ml), αν και ο ErlClonigin φαίνεται να ζητά ακόμα 9mg. Αλλά δεν με βλέπω να το κόβω. Ήδη προμηθεύτηκα μισό λίτρο PG/VG 4.8%  :hehe: 

 

Αγαπημένο μου DIY 3% διπλό μήλο, 2.5% μπισκότο, 1% μανταρίνι, 0.5% κανέλα. 60VG/40PG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος TifoziF1 έγραψε:

Μέχρι πρόσφατα έκανα ένα Καρελια Λευκό 20g καπνό σε 2 μέρες (με rizla micron) έτσι στην 2η προσπάθειά μου 5 μήνες πρίν πήγα σε 9άρα κατευθείαν και φρουτοϋγρά. Να σας πω την αλήθεια, δεν έχω δεί διαφορά από την ώρα που έκοψα το τσιγάρο αλλά είναι νωρίς ακόμα.

 

Τώρα με τον Τηλέμαχο (κλώνο) V2+ και με οδοντογλυφίδα στην βάση να είναι πιο σφικτός αλά KayfunL+ έπεσα στα 7mg και πάω για τα 6. 2-2.5 τανκ την μέρα (~6ml), αν και ο ErlClonigin φαίνεται να ζητά ακόμα 9mg. Αλλά δεν με βλέπω να το κόβω. Ήδη προμηθεύτηκα μισό λίτρο PG/VG 4.8%  :hehe: 

 

Αγαπημένο μου DIY 3% διπλό μήλο, 2.5% μπισκότο, 1% μανταρίνι, 0.5% κανέλα. 60VG/40PG

Εγω θα παω σήμερα να παρω το νεο μοντακι, ακομα δεν έχω αποφασισει πιο θα παρω και θα δοκιμασω και υγρα. Ακομα δεν εχω βρει καποιο υγρο να ταιριαζει με το ποτό/μπύρα μου.....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wesker said:

Εγω θα παω σήμερα να παρω το νεο μοντακι, ακομα δεν έχω αποφασισει πιο θα παρω και θα δοκιμασω και υγρα. Ακομα δεν εχω βρει καποιο υγρο να ταιριαζει με το ποτό/μπύρα μου.....

Δοκίμασε Smoke από After-8. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος TifoziF1 έγραψε:

Ούτε το old-time-classic-Tribecca ?

Το εχω πιο πολύ για καπνικο, με τον καφέ μου η all-day. Θέλω κάτι ξηροκαρπικο, αλλά να μην ειναι τοσο ξυροκαρπικο, κάτι φρουτώδες καπνικο, αλλά οχι τοσο φρουτώδες.... (σαν γκομενα ακουστηκα..... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ο πόλος του ειναι λιγο .... ζαριά αλλά ναι κατα τα άλλα είναι πολύ καλό. Από τον φόβο μην μείνω από power και αναγκαστώ να το χρυσοπληρώσω από Ελλάδα,  έχω πάρει 2 EVic VTC Mini. Στο ένα (το δευτερο) ο πόλος είναι ΟΚ δεν φαίνεται να πατάει στραβά κανένας ατμο, στο πρώτο .... χάνει 1 χιλιοστό από την μια πλευρά. Πχ ενώ ο ατμο έχει βιδωθεί και πατήσει σωστά η μιά πλευρά, η άλλη πλευρά είναι 1χιλιοστο περίπου στον αέρα. Κατα τα άλλα ότι λέει ο Ιπποτης77. Ο ERL στο ένα, ο Μάχος στο άλλο και δώστου :hehe:    9.5-11W ατμίζω έχω πολλά περιθώρια ακόμη :hehe: (που μάλλον δεν θα τα χρειαστώ ποτέ)

 

@wesker από ζουμιά σου έκατσε τίποτα ?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήθελα 2ο modaki (εδωσα το 20αρι istick και έχω μόνο το ipv d2)και περιμένω istick pico από  Ελλάδα...Ειμουν για vtc mini αλλά μόλις είδα τιμή από pico <ψαρωσα>

Ελπίζω να μην βγάλει κάνα θέμα αλλά και πάλι για τα λεφτά που έδωσα αξιζει πιστεύω..

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος knight_77 έγραψε:

To Evic VTC Mini είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει στο χώρο του η/τ.

Από το Σεπτέμβριο που το έχω με διαρκή χρήση δεν έχει κάνει κιχ.

Καλοδούλευτο!

Προς το παρόν που το δουλευώ είναι πολύ καλό. Μεταλικό όλο, στιβαρό στο χέρι και ας ειναι λίγο πιο βαρύ απο το iStick. Μαζί τσίμπισα και 2 μπαταριούλες Efest 3000, αν δω οτι δεν μου φτανουν οι 2 θα το κοιταξω και για μια 3η που δεν το νομιζω.

πριν 4 ώρες, το μέλος TifoziF1 έγραψε:

Ο πόλος του ειναι λιγο .... ζαριά αλλά ναι κατα τα άλλα είναι πολύ καλό. Από τον φόβο μην μείνω από power και αναγκαστώ να το χρυσοπληρώσω από Ελλάδα,  έχω πάρει 2 EVic VTC Mini. Στο ένα (το δευτερο) ο πόλος είναι ΟΚ δεν φαίνεται να πατάει στραβά κανένας ατμο, στο πρώτο .... χάνει 1 χιλιοστό από την μια πλευρά. Πχ ενώ ο ατμο έχει βιδωθεί και πατήσει σωστά η μιά πλευρά, η άλλη πλευρά είναι 1χιλιοστο περίπου στον αέρα. Κατα τα άλλα ότι λέει ο Ιπποτης77. Ο ERL στο ένα, ο Μάχος στο άλλο και δώστου :hehe:    9.5-11W ατμίζω έχω πολλά περιθώρια ακόμη :hehe: (που μάλλον δεν θα τα χρειαστώ ποτέ)

 

@wesker από ζουμιά σου έκατσε τίποτα ?

 

 

Για τον πόλο που λες δεν παρατήρησα καποιο θέμα. Το μονο που ειχα θεμα ηταν με τον subtank που για να "χαθει" το μισο χιλιοστο που περισευει πρεπει να τον βιδωσω με λιγη περισσοτερη δύναμη. Το παληκαρι στο μαγαζι μου λεει οτι ο πολος ειναι ρυθμιζομενος, και να μην το φοβαμαι να το πιέσω λιγο. Ειναι ακομα σκηλρο το ελατηριο του πόλου και θα στρωσει με τον καιρο. Τωρα για τα περιθώρια που ατμιζεις μου ειπε τα ιδια το παληκαρι στο μαγαζι. Και με τον subtank με 0,30 αντισταση αντε να παω στα 50-55Watt. Τα 250 του RX ίσως και να μην τα δω και ποτέ μου. Χωρια που ήθελα άλλες 3 μπαταρίες (το σύνολο 6, άρα καμια 70αριά € παραπάνω). Απο ζουμιά λεω να δώσω μια ευκαιρια στην πιτσιρικα που δουλευε στο μαγαζι και να συνδυάσω την μπύρα με την γλυκάδα που εχει το Supreme ή το Relax. Μπορει και να μου κάτσει ποιος ξέρει. Στο στομα της λεει καθετε πολύ καλα να σβήνει την πικριλα της μπύρας η γλυκάδα του relax. Αλλιώς ισως μου κάτσει το TY4 της Liqua που ειναι ξηροκαρπικο.

πριν 3 ώρες, το μέλος AKISSS έγραψε:

Και εγώ ήθελα 2ο modaki (εδωσα το 20αρι istick και έχω μόνο το ipv d2)και περιμένω istick pico από  Ελλάδα...Ειμουν για vtc mini αλλά μόλις είδα τιμή από pico <ψαρωσα>

Ελπίζω να μην βγάλει κάνα θέμα αλλά και πάλι για τα λεφτά που έδωσα αξιζει πιστεύω..

Τα Pioneer4you τα ζαχαρωνα κι εγω, αλλά μου βγαινανε ακριβά ρε γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα από Ελλάδα το αναφέρει σαν eleaf ebox και όχι eleaf istick. Τι φάση; η αλήθεια είναι ότι μόλις το είδα και είδα και τη τιμή σκέφτηκα να ακυρώσω τη παραγγελία από τo fasttech αλλά μετα είδα ότι είναι Μονο mod! Όποιος έχει πάντως ατμό κάι δε θέλει τον μελό είναι καλή η τιμή του και από δω.

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.