Jump to content



Medal Of Honor : Warfighter [2012]


Nephiλiμ

Recommended Posts

Ειμαστε μαλλον λιγες μερες πριν αρχισουμε να εχουμε τις πρωτες πληροφοριες για τη συνεχεια του αμφιλεγομενου reboot του 2010,

μιας σειρας που εθεσε τα θεμελια στα FPS αλλα αργησε να ξαναμπει στο παιχνιδι, ενω οταν το εκανε απλα ειχε ελειψη χαρακτηρα.

Στην αναμονη λοιπον.

Εσας πως σας φαινεται ?

Θα μπορεσει να κανει τη διαφορα αυτη τη φορα στον υπερκορεσμενο χωρο των FPS?

quote-ing

Medal Of Honor 2 is already in development at EA LA sub-studio Danger Close, following successful sales of the first game.

Danger Close chief and MoH executive producer Greg Goodrich revealed the news this evening.

Writing on the official EA Medal Of Honor blog, he said:

"Yes, Danger Close is currently working on the next Medal of Honor.

"Just recently, EA announced that the reboot of Medal of Honor was a big success with over 5 million copies sold. We wanted to take a moment to thank each of you for supporting us, our new studio and our storied franchise. We would especially like to thank all of the long time Medal of Honor fans out there who have stuck with us over the years.

"Since our launch last October, we've studied, listened and absorbed much of your feedback and are very excited to be marching forward on the next title. We can't wait to tell you more about it, so check back often to the website and the fan page on Facebook.

"As you all know, our goal was to tell the story of today's soldier and to do so with the utmost respect and reverence. We've received many letters, emails and messages from active servicemen and women from around the world, along with veterans and their families, with appreciation for our recent depiction of their community. I can't tell you how important this is to everyone here at Danger Close Games. You are the heartbeat of this team and this franchise and we are privileged and honored to tell your story. Medal of Honor has always been fueled by the passion of our fans and the commitment and sacrifice shown by the men and women of our armed services.

"It's going to be a fun ride for the Medal of Honor franchise. We are happy to have you aboard."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Εδω ερχεται και η επιβεβαιωση ολων οσων λενε οτι εχει καταντηση αηδια η πρακτικη των εταιριων

να βγαζουν καθε χρονο και ενα παιχνιδι χωρις υποστηριξη μονο και μονο στο βωμο του κερδους.

Ποια διαφορα να κανει ? Μαλλον οση διαφορα εκανε το Battlefield 3 μετα απο χρονια αναμονης

αλλο τοσο θα κανει κανει το MOH 2 :getlost:

Link to comment
Share on other sites

ας μείνει πιστά σε ιστορικά γεγονότα..ας το κάνουν με θέμα το vietnam ή την Κορέα..Την καλύτερη ατμόσφαιρα την είχε το allied assault που έκανες και κάτι κομαντικίκια μόνος σου..μετά άρχισε να γίνεται της σειράς, σε στυλ call of duty

Link to comment
Share on other sites

ας μείνει πιστά σε ιστορικά γεγονότα..ας το κάνουν με θέμα το vietnam ή την Κορέα..Την καλύτερη ατμόσφαιρα την είχε το allied assault που έκανες και κάτι κομαντικίκια μόνος σου..μετά άρχισε να γίνεται της σειράς, σε στυλ call of duty

Bασικα ΜΟΗ=Call Of duty.

H infinity ward "γεννηθηκε" απο τους developers του ΜΟΗ:ΑΑ σαν "φυσικη" συνεχεια.

Επειδη μου αρεσε το θεμα που φτιαξαν στο game20

το εδω community τι θα ηθελε να δει στο επομενο Medal Of Honor?

Link to comment
Share on other sites

ErwinRommel (ελπιζω να μην εχει προβλημα το παιδι )

Λοιπόν έχουμε και λέμε: Τί θέλω από το νέο Medal of Honor:

1) Επιστροφή στον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο, όλοι όσοι νιώθουμε πάθος για αυτήν την περίοδο της ιστορίας αυτό επιθυμούμε. Να γνωρίσουμε κάποια προσωπικότητα του Β. Παγκ. Πολέμου, έστω και μέσα από ένα παιχνίδι, π.χ. τον θρύλο Erwin Rommel.

2)¨Οπως είπε και ο KingJulian, αρκετά με αυτά τα scripted shooters που πρέπει να ακολουθείς την ομάδα σου βήμα προς βήμα. Φέρτε πίσω τον Mike Powell ή τον Jimmy Patterson, και ορδές από Γερμανούς (ή Ρώσους στην τελική), να γαζώνουμε, αφού μπουκάρουμε σε μυστικές στρατιωτικές βάσεις.

Το Medal of Honor δεν ήταν ρεαλιστικό παιχνίδι. Αυτό που περιμένω από ένα MOH, είναι να αφήνω εκρηκτικά σε κανόνια, να μπάινω σε χωριουδάκια γεμάτα με sniper, να κλέβω tank, που τα οδηγώ μέσα σε εχθικά μέτωπα, να τρέχω να ξεφύγω από οχυρά ενώ το κτίριο καταρρεέι πίσω μου. Αυτό είναι δράση! ¨Οχι, » Press z to staedy aim», ή να περιμένω τον αρχηγό της ομάδας να μου ανοίξει την πόρτα.

3) Πίστες που είμαι κατάσκοπος. Που κυκλοφορώ ανάμεσα στους εχθρούς, και που δείχνω τα έγγραφα μου όταν μου τα ζητήσουν.

4) Το Michael Giacchino και την επική μουσική του.

5) Ένα multiplayer όπου είσαι εσύ, το τουφέκι σου, και ο εχθρός. ¨Οχι απο μηχανής killstreaks, ελικόπτερα και άλλες μπούρδες.

6) ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΥΓΕΙΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ………………………….!!!!!!!!!

quoting my self

ErwinRommel Γενικα συμφωνω μαζι σου.

Βεβαια για Β π.π . εχουμε το RO2.

Tα υπερ-scripted campaign κουρασαν ΠΟΛΥ κοσμο-μαζι και εμενα-

Δεν θελουμε ενα Farcry αλλα ενα παιχνιδι που τουλαχιστον να εχεις 2-3 επιλογες/στυλ εκτελεσης της αποστολης.

Φουλ stealth/φουλ brute force πχ

Γενικα εχω παρατησει τα single player campaign (ΜW3/BF3 ενω τα εχω αγορασει απλα δεν εχω δει ουτε τα μενου.)

Επισης ενα CO OP θα ενδιαφερε πολυ κοσμο αν και εγω προσωπικα δεν.

Η συνταγη της επιτυχιας για το τι λειπει απο την «αγορα» κατα τη γνωμη μου ειναι να στηθει ενα BF3 Style game INFANTRY Close quorteronly και οπως σωστα ειπαν χωρις killstreaks και χαζομαρες.

32-48 players per map.Medium size.Ποικιλια στα maps.

Μεγαλη ποικιλια οπλων.Χαμηλη τιμη.

Δωρεαν προσθετο περιεχομενο και οχι ξεζουμισμα με DLC και βλακειες.

Frostbyte 2 engine με ηχο ομως της 1.5-απογοητευτικο τo bf3 σε αυτο τον τομεα-

Lιγη ποικιλια και στους «στρατους» που αντιμαχονται δεν θα εβλαπτε.

ΟΧΙ ΑΛΛΟΙ ΡΩΣΣΟΙ/ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ/ΤΑΛΙΜΠΑΝ/ΖΟΜΒΙΕ/ΑΛΙΕΝ/ΚΟΡΕΑΤΕΣ.

Το αν θα βαρανε με κουμπουρι/kar98/m16/laser απο τα ματια ειναι το τελευταιο που με απασχολει.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλους χαρτες,οχηματα,καθαρο ηχο τυπου bc2,πραγματικο Destruction 3.0

και απο μια αλλη ματια επιτελους βαλτε ενα φρενο στους παγκοσμιους πολεμους

η στο modern warfare πραγματικα θα ηθελα οι σειρες call of duty / battlefield να

ειχαν περισοοτερο φαντασια.

Πραγματικα θα ηθελα να δω ενα Call of duty/Battlefield/Moh pirates Η old west .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και η εποχη κολπου με desert storm δε με χαλασε. Γενικα πιστευω οτι ιδεες υπαρχουν, αλλα αυτοι βιαζονται. Και ψυχρος πολεμος γενικα που πηγε να πιασει το Black ops αλλα να γινει πιο σοβαρα και να εστιασει πιο πολυ σε συγκεκριμενα κομματια, υλοποιοντας τα ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ. Βιετναμ πχ.

Και ρομμελ και οτι θενε ας βαλουν. Αυτο που βαζουν ολοι μια πιστα με σναιπερ και παπατζιλικι οτι βαρας κρυφα ας το πανε ενα βημα παραπερα παντως, ας κανουν μια πιστα ακομη πιο μεγαλη αποτι του cod4 στο pripyat.

Αυτααα...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλους χαρτες,οχηματα,καθαρο ηχο τυπου bc2,πραγματικο Destruction 3.0

και απο μια αλλη ματια επιτελους βαλτε ενα φρενο στους παγκοσμιους πολεμους

η στο modern warfare πραγματικα θα ηθελα οι σειρες call of duty / battlefield να

ειχαν περισοοτερο φαντασια.

Πραγματικα θα ηθελα να δω ενα Call of duty/Battlefield/Moh pirates Η old west .

OXI OXHMATA.

Εχουμε το BF για αυτο.

Ειπαμε.

lacks character το MOH.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eNHKk.jpg

A follow up to 2010′s Medal of Honor has been speculated for quite some time now. After all, COO, Peter Moore, did boast a strong line-up of military shooters being published by EA in the next couple of years. With Battlefield 3 now out the door, EA can begin focusing other shooters that they have loaded in the chamber, so to speak.

It has been revealed through the Official Xbox Magazine that Medal of Honor will be receiving a sequel this October titled Medal of Honor: Warfighter.

No details have been given other than it will once again be developed by Danger Close studios – both the single-player and multiplayer, unlike 2010′s MoH which featured multiplayer developed by DICE. Also of note is that MoH: Warfighter will be built on the Frostbite 2 engine, the same engine powering Battlefield 3 and built in-studio by DICE.

Will you be keeping an eye on Medal of Honor: Warfighter in the coming months? Let us know in the comments below and follow MP1st on Twitter and Facebook for more details as they become available.

NO DICE.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

eNHKk.jpg

NO DICE.:getlost:

Πριν γκρινιαζατε για τα bugs τις αντιφατικες σχεδιαστικες επιλογες που υπαρχουν στα παιχνιδια της και γενικα ποσο αχρηση ειναι σαν στουντιο αναπτυξης , τωρα την κραζετε επειδη δεν δουλευει στο ταδε game, σαν χαζο-γκομενες κανετε :p

Το single απτο πρωτο moh δεν το ολοκληρωσα ( σπανιο ολοκληρωνω game τα τελευταια χρονια ετσι κι αλλιως :p ) αλλα παρολο το μικροσκοπικο FoV που μου προκαλεσε ζαλαδα και τους 5 τονους mouse acceleration(αρπα κολλα port δηλαδη), μου φανηκε συμπαθητικο στο συνολο επειδη καταφερε με τον τροπο του να "αγγιξει" αυτους που ετυχε να βρεθουν σε πραγματικο πεδιο μαχης ή εστω τους συγγενεις και φιλους τους.

Ok το multiplayer ειναι νεκροταφειο, η tier one edition δεν εβγαλε ουτε τα μισα απτα χρηματα της αφου το bf3 beta invite δεν μου ηρθε ΠΟΤΕ και ας ειχα lvl 5 veterancy ( lvl 7 θεωρητικα :p ) το single συντομο αποτι ακουω, ποιος ξερει ομως, μπορει με την νεα μηχανη και ενα πιο χαλαρο deadline να κανουν κατι καλυτερο, ισως εναν πραγματικα αξιο διαδοχο του allied assault, χλωμο βεβαια για τα δεδομενα της εποχης που απαιτουν το ιδιο παιχνιδι καρμπον σε ολες τις πλατφορμες και καμπυλη εκμαθησης που να ειναι ελκυστικη σε ατομα με ADHD και gamepad στο χερι ( :p )

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρεψου μικρε, περαν μερικων τραγικων bugs(που "σηκωνουν" σκατο) ,δεν κραζω την DICE απλα για να το κανω. (Εχω παρει ολα σχεδον τα games που χει βγαλει.)

Frostbite παντως θα εχει, απλως η DICE δεν θα αναμειχθει.Και ισως ειναι καλο τελικα αυτο αφου το πρηγουμενο επασχε απο ["διχασμενη"] προσωπικοτητα.

Για το 1 ειχα γραψει "review" και εμενα μου αρεσε αρκετα

αλλα στα PC δεν "τραβηξε" καθολου.

Και παλι βλεπω να εχει "κακο" timing παντως αφου θα βγει κλασσικα το COD μετα απο λιγες μερες και θα το συνθλίψει στις πωλησεις (οχι βεβαια πως δεν πουλησε καλα το προηγουμενο ε)

Επισης αυτο ειναι reboot...του reboot αφου δεν θα συνεχισει το στυλ του ΜΟΗ (2010)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.