Jump to content



Αν δεν ειναι το F8 ,τοτε πιο ειναι ΟΕΟ???


Dark Oblivion

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους...

Φτανω στο σημειο να κανω θεματακι την απορια μου ,μετα απο γκουγκλαρισμα χωρις να βρισκω την απαντηση που θα μου λυσει το προβλημα.

Θελω να μπω σε safe mode σε windows 7 ,αλλα το F8 που λενε παντου εμενα μου ανοιγει το BOOT MENU για τις συσκευες ,αρα δεν μπορω να βρω το safe mode.

Ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά το Boot menu πατάς πάλι γρήγορα και πολλές φορές το F8. Απλά είναι και για τις 2 δουλειές στο σύστημά σου, τα Windows αναλαμβάνουν αμέσως μετά το boot menu.

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά το Boot menu πατάς πάλι γρήγορα και πολλές φορές το F8. Απλά είναι και για τις 2 δουλειές στο σύστημά σου, τα Windows αναλαμβάνουν αμέσως μετά το boot menu.

Το εκανα... τιποτα! :(

edit : πρεπει να πατησω F4 για να κανω εξοδο απο το boot menu και μετα να πατησω παλι F8.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς Enter διαλέγοντας τον δίσκο που έχεις τα Windows και αστραπιαία αρχίζεις τα F8-F8-F8-F8-F8-F8.

Και στις δικές μου το F8 είναι το boot menu και όπως είπα παραπάνω δουλεύει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται και σε εμένα, πρέπει να είσαι γρήγορος με το F8 μετά την επιλογή δίσκου.

Και μια εναλλακτική λύση, επιλέγεις μέσα από τα windows να μπεις στην επόμενη επανεκκίνηση (msconfig).

Link to comment
Share on other sites

Πατάς F2 και σου ενφανιζει την επιλογη για λειτουργικο και το memory diagnostic tool και μετα F8 που εχει τις επιλογές για τα windows. :)

Σε μερικά laptop πχ. Toshiba με το F2 μπαίνει στο bios. Σε αυτή την περίπτωση πατάς F1 και F8.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.