Jump to content



Το καινούριο μου παιχνίδι.


Guest

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από wrong method [13-07-2004 12:59]

Καλορίζικο και από μένα.:T: :T: :T: Τι έκανες με τα πολλά καλώδια;;; δες παρακάτω πως έλυσα το πρόβλημα.......

Καλορίζικο το κουτάκι και απο μένα,

wrong method

η λύση σου δεν με ενθουσίασε, δες την παρακάτω φοτο που είναι απο παρόμοιο κουτί Thermaltake skull για νακαταλάβεις τι εννοώ, θέλει πολύ κόπο και αρκετές ώρες αλλα το αποτέλεσμα σε δικαιώνει.

post-759-1416071189,4307_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Τα Multirama εδώ και μερικές ημέρες έχουν φέρει sleeves σε διάφορα χρώματα. Δεν ξέρω για τα δύο που λες εσύ. Εγώ ένα set είδα, ένα πήρα!

2. Ηλεκτρονικάδικα έχει:

α) "Το άτομο" κοντά στο 3ο Γυμνάσιο. Πως πας... Μόλις δείς το τρίτο από τη Δημοκρατίας, παίρνεις το δρόμο κάτω (αυτόν από τη μεριά της εισόδου). Προχωράς ίσια και στρίβεις στο δεύτερο στενό αριστερά. Θα το δείς. Είναι τρύπα αλλά πιστεύω πως είναι το πληρέστερο στο Ηράκλειο.

β) Ένας άλλος είναι ψηλά στην Αργυράκη (πίσω από τον ’γιο Μηνά).

γ) Σα να μου φαίνεται οτι είχε πάρει το μάτι μου κάτι στην 15 Αυγούστου (αυτή με τις πολλές τράπεζες, που βγαίνει μέχρι το λιμάνι). Δεν είμαι σίγουρος όμως.

3) Εγώ πάντως επιτέλους τα τακτοποίησα όσο δεν παίρνει πια αλλά δυστυχώς τα κακάρωσε η ψηφιακή μου. (¨Ενα Chieftec DX-01SLD έχω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

1. Τα Multirama εδώ και μερικές ημέρες έχουν φέρει sleeves σε διάφορα χρώματα. Δεν ξέρω για τα δύο που λες εσύ. Εγώ ένα set είδα, ένα πήρα!

2. Ηλεκτρονικάδικα έχει:

α) "Το άτομο" κοντά στο 3ο Γυμνάσιο. Πως πας... Μόλις δείς το τρίτο από τη Δημοκρατίας, παίρνεις το δρόμο κάτω (αυτόν από τη μεριά της εισόδου). Προχωράς ίσια και στρίβεις στο δεύτερο στενό αριστερά. Θα το δείς. Είναι τρύπα αλλά πιστεύω πως είναι το πληρέστερο στο Ηράκλειο.

β) Ένας άλλος είναι ψηλά στην Αργυράκη (πίσω από τον ’γιο Μηνά).

γ) Σα να μου φαίνεται οτι είχε πάρει το μάτι μου κάτι στην 15 Αυγούστου (αυτή με τις πολλές τράπεζες, που βγαίνει μέχρι το λιμάνι). Δεν είμαι σίγουρος όμως.

3) Εγώ πάντως επιτέλους τα τακτοποίησα όσο δεν παίρνει πια αλλά δυστυχώς τα κακάρωσε η ψηφιακή μου. (¨Ενα Chieftec DX-01SLD έχω)

Αν απευθύνεσαι σε μένα...

1. Έχω πάρει

2.

α) Το 3το γυμνάσιο είναι στη κηπούπολη (απέναντι από το 5το λύκειο). Στη δημοκρατίας είναι το 3το λύκειο (ναι μεταφέρθηκαν). Στο "το άτομο" έχω πάει. Εκεί μου είπαν να βάλω ποντικό για να μαζέψει τα καλώδια. (whatever.gif)

3. Να κάνουμε ένα LAN PARTY όλοι οι Ηρακλειώτες? :p

Αρχική απάντηση από ταραμας

Καλορίζικο το κουτάκι και απο μένα,

wrong method

η λύση σου δεν με ενθουσίασε, δες την παρακάτω φοτο που είναι απο παρόμοιο κουτί Thermaltake skull για νακαταλάβεις τι εννοώ, θέλει πολύ κόπο και αρκετές ώρες αλλα το αποτέλεσμα σε δικαιώνει.

Ταραμάς δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά κάπως έτσι είναι το κουτί μου αυτή τη στιγμή. Με τη μόνη διαφορά πως εγώ έχω κι εκείνο το πλαϊνό με τους δυο 90άριδες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero [Σήμερα, στις 12:49]

Ταραμάς δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά κάπως έτσι είναι το κουτί μου αυτή τη στιγμή. Με τη μόνη διαφορά πως εγώ έχω κι εκείνο το πλαϊνό με τους δυο 90άριδες.

Το πλαστικό καπάκι με τους 2 (8αρηδες ειναι στο XASER) το αφαίρεσα και τοποθετησα 2 12αρηδες χαμηλων στροφών στο πλαινο, εναν πάνω στο πλέξι και έναν στο αλουμίνιο, μεγάλη διαφορά :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero

Αν απευθύνεσαι σε μένα...

1. Έχω πάρει

2.

α) Το 3το γυμνάσιο είναι στη κηπούπολη (απέναντι από το 5το λύκειο). Στη δημοκρατίας είναι το 3το λύκειο (ναι μεταφέρθηκαν). Στο "το άτομο" έχω πάει. Εκεί μου είπαν να βάλω ποντικό για να μαζέψει τα καλώδια. (whatever.gif)

3. Να κάνουμε ένα LAN PARTY όλοι οι Ηρακλειώτες? :p

Ταραμάς δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά κάπως έτσι είναι το κουτί μου αυτή τη στιγμή. Με τη μόνη διαφορά πως εγώ έχω κι εκείνο το πλαϊνό με τους δυο 90άριδες.

Α, ναι. Το ξέχασα οτι έχει μεταφερθεί. Και να σκεφτείς οτι σ'αυτό πηγαίνω!!! :o :o :o Όσο για "Το άτομο" μου φαίνεται οτι δεν είναι τυχαίο το όνομα. Ο τύπος είναι όντως "’τομο"!!! :p :p :p :devil:

Link to comment
Share on other sites

Εδω παλιος κατοχος Damier V6000A...Επειδη ειχα συνδεσει μια φορα το πανελ και ψιλομπερδευτηκα,οταν επρεπε να βγαλω την μητρικη,το ξεσυνδεσα και οπως καταλαβαινετε βαριεμουν να το ξαναβαλω!!περιμενω να μπει και η υδροψυξη....φανταστειτε τι θα γινεται μεσα στο κουτι...καμια ιδεα που να μπει το ψυγειο?

@Hero μια δυσκολη χαρη,μηπως εχεις σημειωσει την συνδεσμολογια του πανελ?:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

@Hero μια δυσκολη χαρη,μηπως εχεις σημειωσει την συνδεσμολογια του πανελ?:whistling

Γράφει στο βιβλιαράκι του κουτιού που τώρα το έχω φυλάξει μέσα σε κάτι κούτες σε μια ντουλάπα.

Αν δεν το έχεις, πες μου να το βρω και να σου πω την συνδεσμολογία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero [Σήμερα, στις 06:12]

Γράφει στο βιβλιαράκι του κουτιού που τώρα το έχω φυλάξει μέσα σε κάτι κούτες σε μια ντουλάπα.

Αν δεν το έχεις, πες μου να το βρω και να σου πω την συνδεσμολογία.

To εχω αλλα η εξηγηση ειναι περιπλοκη.....κατι ασχετο εχεις μια photo με τα καλωδια γιατι το λινκ σου κατι εχει...

Link to comment
Share on other sites

Η συνδεσμολογία έχει ως εξής.

4pin connector

FAN1 - SIDE UP FAN

FAN2 - REAR FAN

FAN3 - ΠΟΥΘΕΝΑ

signal connectors

FAN1 - SIDE UP FAN

FAN2 - REAR FAN

FAN3 - FOR M/B (είναι ήδη συνδεμένο)

FOR POWER SUPPLY - ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ

μετά στα υπόλοιπα

4pin connectors

FAN1 - FAN IN FRONT

FAN2 - FAN ON TOP

FAN3 - ΠΟΥΘΕΝΑ

FAN4 - SIDE DOWN

2x FOR POWER SUPPLY - ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ

CPU FAN - ΣΤΟ CPU FAN.

Έπειτα τα καλώδια κάτω δεξιά.

connectors from front panel

SHORTER ONE - SIDE UP

LONGER ONE - REAR

(είναι κάτι μικρά βισματάκια)

Το EL Power connector και το Power connector of 7 color LED συνδέονται με το τροφοδοτικό.

Οι φώτος με τα καλώδια που παρέθεσα δείχνουν τον τρόπο που έχουν τακτοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.