Jump to content


ερωτήσεις για νέο laptop (~700-800€)


regulus

Recommended Posts

Παίδες,δεν χάνεις την εγγύηση στην dell άμα αλλάξεις τον σκληρό δίσκο,αλλά ναι,θέλει πολύ δουλειά στα καινούργια dell για να το κάνεις αυτό.

αυτά είπαν που πήρα τηλ στην dell στην ελλάδα και το mail που έστειλα στα κεντρικά αμερική που είναι.. ορίστε και το μαιλ

Hi,

Thank you for your Email. Welcome to Dell.

Well, the warranty will be void if you change the hard drive on your computer and you have to change the hard drive yourself.

Was there any other questions I could help you with?

Regards,

Sudheer

Link to comment
Share on other sites

αυτά είπαν που πήρα τηλ στην dell στην ελλάδα και το mail που έστειλα στα κεντρικά αμερική που είναι.. ορίστε και το μαιλ

Hi,

Thank you for your Email. Welcome to Dell.

Well, the warranty will be void if you change the hard drive on your computer and you have to change the hard drive yourself.

Was there any other questions I could help you with?

Regards,

Sudheer

Τι να πω τώρα.Είχα πάρει τηλέφωνο την dell σε αυτό τον αριθμό 210 812 9800 και μου είπαν πως δεν χάνω την εγγύηση άμα τα κάνω όλα σωστά(δηλαδή ο τεχνικός θα καταλάβει άμα χάλασε κάτι από δικό μου λάθος όταν το άνοιξα,εδώ παίζεται και η αξιοπιστία του υπαλλήλου βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τώρα.Είχα πάρει τηλέφωνο την dell σε αυτό τον αριθμό 210 812 9800 και μου είπαν πως δεν χάνω την εγγύηση άμα τα κάνω όλα σωστά(δηλαδή ο τεχνικός θα καταλάβει άμα χάλασε κάτι από δικό μου λάθος όταν το άνοιξα,εδώ παίζεται και η αξιοπιστία του υπαλλήλου βέβαια)

α τότε ίσως παίζει ανάλογα με το μοντέλο...δεν έχω βγάλει ακρη και γω..:wassat:

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις ποια εταιρεία είναι αυτή? ή που μπορώ να το βρώ

Μπορείς να στείλεις ένα email στο τεχνικό τμήμα να σε κατατοπίσουν. 20€ κοστίζει η τοποθέτηση και θέλει 1 εργάσιμη μέρα εκτός αν προλάβουν την ίδια.

Ο σύνδεσμος: Msystems.gr - The Original Computer Store

Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλος! ελπίζω να μην σου χαλάσει... εγώ αφού έμαθα ότι αμα λυθεί χάνει εγγύηση, δεν το τολμάω. Βέβαια, με τσαμπουκα, αν εχει χαλάσει κάτι (σε άλλο χρόνο ) ίσως να γίνει...αλλά μπράβο γιατί είναι ρίσκο

Eυχαριστω φιλε μου

αλλα το κανα επειδη δεν παλευοταν με τον μαμα σκληρο για autocad 2012, Tekla structures και SAP2000

ηθελα να δουλευω για τα projects σφερατα χωρις κολληματα

Επομενη μου κινηση ειναι να του βαλω εναν καλο τετραπυρινο i7 840QM

αλλα αυτο στο μελλον σε κανα χρονο περιπου

Παίδες,δεν χάνεις την εγγύηση στην dell άμα αλλάξεις τον σκληρό δίσκο,αλλά ναι,θέλει πολύ δουλειά στα καινούργια dell για να το κάνεις αυτό.

Ναι οντως θελει δουλεια και καποια εμπειρια προφανως στο να χειριζεσαι τετοια εργαλεια

εδω ενας οδηγος το δικο μου ετσι λυνεται

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/how-to-topothetisi-ssd-se-laptop-dell-104466.html

η εδω video

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YZ-tuEFjips]Dell Inspiron 15R , M5010 NoteBook Disassembly Guide,Part 1 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10236]auditt[/MENTION] δυστυχώς στο επόμενο μοντέλο N5110 το έκαναν δυο φορές πιο δύσκολο καθώς τον έκρυψαν κάτω από την μητρική.

Eαν ποιανει το χερι σου η εχεις κακοιον γνωστο να στο κανει γινεται παλι

το video εχει και παρτ 2 και δειχνει πως βγαινει και η πλακερα που το cpu για να αλλαξεις κτλ

στο κατω κατω μια φορα θα γινει αυτο δεν τηα γινεται συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

ένα τελευταίο ποστ περι εγκατάστασης ssd σε λάπτοπ γιατί ξεφύγαμε..Και το eshop βάζει χωρίς να παραβιαστεί η εγγύηση, με 10 ευρώ, το λέω για όσους έχουν πάρει ή σκοπεύουν να πάρουν (μην αρχίσουμε τα γνωστά τροπάρια με το ι-σοπ :p)

Link to comment
Share on other sites

Στα dell δεν χανεις καμια εγγυηση.

Αν τους καλεσεις στο 210 812 9800 θα σου πουν ακριβως την διαδικασια πως να αλλαξεις τον δισκο (ναι και εγω το περιφημο 15r ειχα).

Μαλιστα το παιδι (ο τεχνικος) μου ειπε πως σε περιπτωση που σπασει κατι (επειδη φοβομουν να πιεσω τα πλαστικα) θα ειναι κανονικα στην εγγυηση εφοσον αυτος μου δινει συμβουλες και δεν το κανω μονος μου. :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.