Jump to content



Δεν μεταφερει Mp3 λογω μεγαλου ονοματος


Dant3

Recommended Posts

Κατεβαζω κατι live που τα εχει ο τυπος split τα κομματια και παω να τα μεταφερω στον αλλο σκληρο και λεει οτι το ονομα του αρχειου ειναι πολυ μεγαλο για τον προορισμο.μου το ειχε ξαναβγαλει αλλα ηταν σε λιγα αρχεια και κοντυνα τα ονοματα.τωρα δεν προκεται ομως να κατσω να το κανω σε 100 αρχεια.τα ονοματα δε,δεν ειναι και τεραστια και μου φαινεται περιεργο.τι μπορω να κανω για να τα μεταφερω?

Link to comment
Share on other sites

Αμα παω να μεταφερω τον φακελο μου βγαζει αυτο που λεω.το ιδιο αν παω να μεταφερω ενα ενα τα αρχεια.το ζιπαρισμα καλη ιδεα(δεν τα εχει ζιπαρισμενα αυτος)

αλλα να ζιπαρω 9 γιγα και να τα ξεζιπαρω μετα?ασε που ικανο το εχω και οταν τα ξεζιπαρω να μου βγαλει το ιδιο.

κατι στις ρυθμισεις παιζει γιατι πιο παλια δεν θυμαμαι να μου το εκανε ενω τωρα το κανει και σε μικρα σχετικα ονοματα(θυμαμαι με σιγουρια οτι ειχα μεταφερει αρχεια με μεγαλυτερα ονοματα χωρις προβληματα!!)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με κάποιον file manager μπάς και κάνει κατα κάποιον τρόπο bypass τα limits. Για παράδειγμα με τον γνωστό Total Commander

Συνήθως κάτι τέτοια software λύνουν το πρόβλημα μεταφοράς και rename με τέτοια Limits. Δοκίμασε και δέν χάνεις τπτ.

Link to comment
Share on other sites

μετεφερε τα αρχεια σου στο c:/ και κανε εκει την αποσυμπιεση και πες μας.

εντιτ. μετεφερε τα αρχεια στον αλλο σκληρο στο για παραδειγμα e:/μικρο ονομα φακελου(τυπου music) και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας είπες και τι filesystem έχει ο κάθε δίσκος...

Υπάρχει λόγος που τα θέλεις ολόκληρα τα ονόματα? Θα μπορούσες να κρατήσεις πχ τους πρώτους 50 χαρακτήρες από το καθένα, ή να τα βαφτίσεις 1, 2, 3... Λογικά το tag του κάθε αρχείου θα έχει ολόκληρο τίτλο, καλλιτέχνη, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στον αλλο σκληρο πανε τα αρχεια και σε κοντη διαδρομη!

Επισης τα ονοματα ουτε καν 20 χαρακτηρες δεν εχουν,ποσο μαλλον 50.

ουσιαστικα στο ονομα μεσα ο καλλιτεχνης ειναι και το ονομα του τραγουδιου και καποια βγαινουν λιγο μεγαλυτερα γιατι ειναι και ρεμιξ και εχει μεσα στο τιτλο και αυτο.αλλα με καμια δεν βγαινεουν 50 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα τη λυση.απο το λινκ του aggelopas ειδα οτι λεει 260 χαρακτηρες για το ονομα και το μονοπατι.οποτε συντομεψα το ονομα των φακελων που πηγα να το βαλω μεσα και βουαλα.thx για τον κοπο σας!

Link to comment
Share on other sites

και εγω την επαθα με μια Τριλογια HD χτες οταν την μετεφερα απο τον εναν δισκο στον αλλο, και απλα αναγκαστικα να "κοψω" μερικους χαρακτηρες απο το ονομα των ταινιων γιατι φυσικα βαρεθηκα να το ψαξω :p

τωρα βρηκα τι εφταιγε, τενκς [MENTION=573]aggelopas[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.