Jump to content



Εξαρτηματα υδρόψυξης.. ψυγείο, αντλία, τανκ, μπλοκ κτλ...


Qparadox

Recommended Posts

Πωλούνται τα ακόλουθα εξαρτήματα της υδρόψυξης που ειχα στησει στο game pc και

πλεον δεν μου χρειαζονται (ξεπεσαμε και βαλάμε ανεμιστηρια….).. overclock δεν ειχα

κανει ποτε, λογω ησυχιας ειχα την υδροψυξη.

1) Τριπλό ψυγείο (άγνωστης μαρκας, εχει ομως το αυτοκολλητο του eleven πανω).

Το ψυγείο λειτουργικα ειναι σε αριστη κατασταση (χωρις διαρροες εννοειται). Αισθητικα

νταξ θα ελεγα πως ειναι, καποια fins ειναι λιγο χτυπημενα, (μιλαμε για τα fins, ΟΧΙ για

τις σωληνωσεις του νερου) οποτε δεν επηρεαζεται η χρηση του. Εχει πανω του ρακορ

(νομιζω ειναι ¾ ιντσας, αλλα ΔΕΝ ειμαι σιγουρος). Του εκανα ενα γρηγορο καθαρισμα

με νερακι, ισως να θελει περισσοτερο. Τιμη 20 ευρω.

2) Τριπλο ψυγειο (επίσης αγνωστης προελευσης). Για καποιο λογο βρεθηκα με

2 ψυγεια και αυτο καθοταν για 1-2 χρονια.... Το ψυγείο λειτουργικα ειναι σε αριστη κατασταση

(χωρις διαρροες), αισθητικα θα ελεγα σε μετρια.. οχι κατι το ιδιαιτερο, απλα καποια fins ειναι

λιγο χτυπημενα, και λιγο σκουριασμενα (μιλαμε για τα fins, ΟΧΙ για τις σωληνωσεις του νερου)

οποτε δεν επηρεαζεται η χρηση του ψυγειου. Τιμη 20 ευρω.

3) Αντλια OCZ HYDRO PULSE 500. Δουλευει αθορυβα στα 12ν και υπηρετησε πιστα τα καθηκοντα

της για 2 χρονια περιπου (όχι με μεγαλη χρηση μιας και ητο στο game pc και δεν επαιζα ιδιαιτερα).

Εχει πανω της ρακορ (νομιζω 12ν). Υπαρχει manual Τιμη 25 ευρω.

n4txrs.jpg

4) Μπλοκ για cpu D-tek Fusion. Κανει για 775 (εκει το δουλευα εγω), ΑΜ2, 754-939-940 και

μερικα παλαιοτερα. Δινεται μαζι με τους ανταπτορες για AMD και προφανως για 775. Τιμη 15 ευρω.

8ydmpx.jpg

5) Μπλοκ D-tek (με διαφανες το πανω καπακι) για gpu. Εγω το χρησιμοποιουσα σε ΑΤΙ, οποτε δινω

την βαση-βιδες για ΑΤΙ. Edit: υπαρχει και η βαση για Nvidia. Τιμη 15 ευρω.

6) Ψηφιακος δεικτης θερμοκρασιας νερου Thermaltake AQUA Μ6 (και alarm), ΤΑΝΚ νερού

Thermaltake με δεικτη σταθμης νερου, ενδεικτης ροής νερου Thermaltake Flow TX plus.

Περιλαμβανονται και διαφορα πραματακια (πχ ρακορ, 2ος ψηφιακος δεικτης, οδηγιες). Τιμη 20 ευρω.

24269kx.jpg

Εγγυήσεις, αποδειξεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Τα πραγματα αυτην την στιγμη βρισκονται εκτος Αθηνων, αλλα Παρασκευη βραδυ (ισως και το μεσημερι)

θα ειμαι Αθηνα αν καποιος θελει να συναντηθουμε. Επισης, υπαρχει δυνατοτητα να τα αφησω σε καταστημα

στην Καλλιθεα (θα πρεπει ομως να πατε να τα παρετε εσεις).

Για επαρχια, δεν εχω αντιρρηση να τα στειλω με αντικαταβολη, αλλα ο αγοραστης αναλαμβανει τα εξοδα

αποστολης (τα οποια υπαρχει περιπτωση να ζητησω να προκαταβληθουν).

Οι τιμες ειναι νομιζω πολυ λογικες, οποτε παρακαλω ΟΧΙ παζαρια.

Για να μην εχουμε συγκινησεις, παρακαλω ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ πρωτα εδω στο φορουμ και μετα πμ αν χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

εεε το μπλοκ 4 το εδωσες σε μενα!

σε καλη κατασταση το μπλοκ απλα ηθελε λιγο καθαρισμα μεσα αλλα κατα τα αλλα τελειο!

αψογη συναλαγη!

:hang3: :tomato::beer:

Ναι!! Σωστά!! Διορθώθηκε!!!!

Τελικά οι πολλές μπύρες βλάπτουν!! :innocent::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update, σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις :triniti:

Τα 2 ψυγεία κρατημένα για τον Κοπρίτη.

Ο omiros314 διαπίστωσε ότι το gpu block που πηρε ΔΕΝ ταιριάζει στην κάρτα του. Και ζήτησε αλλάγη με το πακέτο 6. Οπότε το 5 (gpu block) είναι πάλι διαθέσιμο, και το 6 κρατημένο για τον omiros314. :magic:

Link to comment
Share on other sites

Update (και μειωση τιμης αντλιας)

Διαθέσιμα πλέον μόνο τα:

3) Αντλια OCZ HYDRO PULSE 500. Δουλευει αθορυβα στα 12ν και υπηρετησε πιστα τα καθηκοντα της για 2 χρονια περιπου (όχι με μεγαλη χρηση μιας και ητο στο game pc και δεν επαιζα ιδιαιτερα). Εχει πανω της ρακορ (νομιζω 1/2 ίντσας). Υπαρχει manual. Τιμη 20 ευρω.

και

5) Μπλοκ D-tek (με διαφανες το πανω καπακι) για gpu. Εγω το χρησιμοποιουσα σε ΑΤΙ, οποτε δινω την βαση-βιδες για ΑΤΙ. Επίσης υπαρχει και η βαση για Nvidia. Τιμη 15 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

uuppppp!!!! :zzz:

Διαθέσιμα πλέον μόνο τα:

3) Αντλια OCZ HYDRO PULSE 500. Δουλευει αθορυβα στα 12ν και υπηρετησε πιστα τα καθηκοντα της για 2 χρονια περιπου (όχι με μεγαλη χρηση μιας και ητο στο game pc και δεν επαιζα ιδιαιτερα). Εχει πανω της ρακορ (νομιζω 1/2 ίντσας). Υπαρχει manual. Τιμη 20 ευρω. :nerd:

και

5) Μπλοκ D-tek (με διαφανες το πανω καπακι) για gpu. Εγω το χρησιμοποιουσα σε ΑΤΙ, οποτε δινω την βαση-βιδες για ΑΤΙ. Επίσης υπαρχει και η βαση για Nvidia. Τιμη 15 ευρω. :neo:

Άντε να φεύγουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.