Jump to content



Ποιος χρησιμοποιεί το port 80?


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

στα windows 7 στο start εκεί που γράφεις γράψε cmd στα windows xp πάς στο run ή εκτέλεση και γράφεις ομοίως cmd και μετά στη κονσόλα μέσα γράφεις το netstat

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα γράψε "netstat -ano" (χωρίς τα αυτάκια). Τέρμα δεξιά τη στήλη σου δίνει το Process ID που κρατάει την κάθε σύνδεση ανοιχτή. Από τον task manager βλέπεις ποιό πρόγραμμα είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε από τα πιο απλά:

1. Ποιο λειτουργικό σύστημα διαθέτεις;

2. Ποιες άλλες εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει;

3. Κάνε επανεκκίνηση, άνοιξε τον browser και γράψε http://localhost

Ποια είναι η απάντηση που σου επιστρέφει;

Link to comment
Share on other sites

Το Localhost το άνοιγε κανονικά! Μόλις πάταγα το Phpmyadmin μου έλεγε ότι δεν έχω δικαίωμα για πρόσβαση σ' αυτόν τον σέρβερ. :boxed:

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όμως το πήγα σε έναν φίλο μου και το έφτιαξε. Μου είπε ότι ήταν ένα άλλο προγραμματάκι και την κράταγε ανοιχτή!

Link to comment
Share on other sites

το ξέρεις βέβαια ότι άλλο πράγμα να μην έχεις δικαίωμα πρόσβασης και άλλο να μην ξεκινάει το service λόγο κάποιου άλλου:p

anyway αφού το πρόβλημα σου λύθηκε it's ok:p

Link to comment
Share on other sites

το ξέρεις βέβαια ότι άλλο πράγμα να μην έχεις δικαίωμα πρόσβασης και άλλο να μην ξεκινάει το service λόγο κάποιου άλλου:p

anyway αφού το πρόβλημα σου λύθηκε it's ok:p

Τώρα που το λες λογικό μου ακούγεται!

Καλά εγώ τη δουλειά μου την έκανα, τα υπόλοιπα είναι για σας του "το 'χετε!"!! :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.