Jump to content



Planetside 2


Recommended Posts

  • 4 months later...

Παιζει κανεις αλλος?

Ρε παιδια γιατι τοσο lag σε μαχες με αρκετο κοσμο το παιχνιδι?

Μιλαμε για 20 fps σε ορισμενα σκηνικα...

ΚΑι οχι μονο σε μενα και φιλος με 270Χ τα ιδια.

Kατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι τρελο κολημα.

Link to comment
Share on other sites

Cpu: C2D E8500 @ 4,2Ghz

περιεργο ε ? :p που να το επαιζες περσι που ετρεχε μονο σε 2 threads και γονατιζε ivy στα 5ghz ! τωρα σκαλαρει καλυτερα με 4 και 8 πυρηνες. Βγαλε shadows βαλε εναν C2Q και ξαναδοκιμασε :p

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ε?

Και ολα medium τα ριξα παλι τα ιδια.Δεν φταει το Pc.Ειπα φιλος με C2Q+270x σε μεγαλες μαχες 48+/48+ ιδια πραγματα.

Νταξ παντως δεν εχω παραπονο το μεγαλυτερο κοματι του παιχνιδιου καλα παει.Απλα σε ορισμενα σημεια πχ biolabs και με πολυ κοσμο μαμιεται ο διας.

Μπαινω στο 29 level με αυτα και μαυτα.Τσιμπησα και ενα οπλακι με 1000certs να χουμε να βαραμε.:p

Πλησιαζω και 1,5Κ kills:neo:

Απο περιεργεια παιζει δλδ καποιος σε βιο λαμπ τιγκα κοσμο και πηγαινει νερακι το παιχνιδι?

Οπως και ναχει παμε για αλλαγη πλατφορμας συντομα,αρκετα μας εβγαλε το 775.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

εχουν τελειως διαφορετικη φιλοσοφια. το ενα λειτουργει σαν εφεδρικο shield ενω το αλλο μειωνει το damage. btw το βιντεο που ανεβασα μερικες σελιδες πισω τραβηχτηκε σε μπρικι με 2500k στα 4.5ghz,καθολη την διαρκεια του "zerg" δεν θυμαμαι να ειδα κατω απο 40fps

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδες , χθες μπηκα και εγω .... πολυ καλο παιχνιδακι , αλλα με σκιζουν εντελος . τι πρεπει να κανω ? ειμαι light class , και βλεπω κατι τυπαδες 90+ ΒR που με χωνουν απο χιλιομετρα

καμια συμβουλη ? XD

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη...:upside:για να το συνηθισεις και να αρχισεις να τρωως και εσυ κοσμο.

Τις sniperιες απο του διαλου την μανα δεν τις γλιτωνεις:hang2:

Αρχισε ισως να δινεις στο nanoweave armor του suit slot μπας και σταματησει λιγο dmg αλλα μην περιμενεις θαυματα.Ειδικα οταν τρωως headshot απο το πουθενα.Εγω αυτο παντως εχω ανεβασει σε ολa τα classes.

Παρε και ενα οπλακι που να την παλευει.

Εδωσαν τσαμπε σε ολους τωρα τελευταια οπλα.

Ειναι γενικα ενα παιχνιδι που θα πεθανεις ΠΟΛΥ.Ειδικα στην αρχη.

Για αυτο και οι ορδες απο medics απο πισω να σηκωνουν.

Και εγω στην αρχη ειχα πεσει σε καταθλιψη...ολο κατω ημουν.

Αλλα πλεον εχω γινει μεγαλο αστερι το ratio πλησιαζει σιγα σιγα στο 1. 0.86 ειναι τωρα με 4,407 kills και 5,096 deathς.Και πλεον καθε φορα που παιζω τελειωνω με ratio>1 την μερα.

Και στην outfit μεσα στην 16αδα ειμαι καθε μερα στα Kills.

Heavy assault και Inf με smgs παιζω μονο.

Και λεω τωρα να αρχισω να δινω κανα cert πουθενα αλλου.Κανα οχημα ισως.

Σε ποιον Server εχεις μπει btw?

Ceres εδω.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι μωβ αλλά το έχω σχεδόν παρατήσει το game. τα πήγαινα καλά αλλά όταν σου φέρει το αντίπαλο στρατόπεδο 2x ή 3x κόσμό και ο καλύτερος στο game να είσαι πέφτεις και χάνεις και το continent. Zerg it for the win.

Link to comment
Share on other sites

και εγω CERES!!! στους μπλε

heavy ε.... καλοι ειναι , αλλα μαρεσει που πεταω με τον light

Ετσιιιιιι ελα πες ονομα να γινουμε φιλαρακια.

NC ftw λεμεεε.Οταν πηγα να διαλεξω faction και ακουσα την rockia στην αρχη,that was for me:D ουτε το σκεφτηκα δευτερη φορα.

Και εγω παιρνω light σε κατι φασεις που πρεπει να πηδηξεις κανα φρακτη.

τα ποντακια που υποτιθετε ανταλαζεις για καλυτερο εξοπλισμο ... με πιο κριτηριο τα μαζευει?

Certs μαζευεις με Kills,captures και alerts φυσικα.

A και αν σκασεις φραγκα:p

Οσο πιο πολυ λιωσεις βασικα τοσο περισσοτερα θα μαζεψεις.

Ειχε πριν λιγες μερες να συμπληρωσεις κατι μπουρδες(τι class προτειμας κλπ κλπ) μολις εμπαινες στο game και εδειναν ενα δυο οπλα δωρο.Καλα οπλακια.

Α δινουν και σημερα δωρο Celebrate St. Patrick's Day today with a free gift. (17.03.2014)

Today the luck of the Irish extends to everyone: log-in to PlanetSide 2 today and claim your free reward.

Ειχε και τις προαλλες ενα word domation series που ποτε δεν καταλαβα τι ακριβως ειναι αλλα αν ελιωνες εδιναν μπολικα δωρακια.

Μαζεψα κανα 4ημερο +50% xp boosts εγω.

εγώ είμαι μωβ αλλά το έχω σχεδόν παρατήσει το game. τα πήγαινα καλά αλλά όταν σου φέρει το αντίπαλο στρατόπεδο 2x ή 3x κόσμό και ο καλύτερος στο game να είσαι πέφτεις και χάνεις και το continent. Zerg it for the win.

Ε ναι το population παιζει μεγαλο ρολο.Αλλα στα απογευματινά-βραδινα alerts που εχει γενικα πολυ κοσμο ο server και υπαρχει μια ισορροπια οσο αφορα τα factions γινονται επικες μαχες και γουσταρω τρελα και τις τακτικες που παιζουν.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

kpetr0s το ονομα , κανε με εσυ , γιατι εγω δεν εχω ιδεα πως XD

μετο που τελειωσε το tutorial με ρωτησε πως μαρεσει να παιζω , και μου εδωσε το αντιστοιχο οπλακι . τωρα του εχω βαλει και ενα σκοπευτρο που οταν ζουμαρω μου βγαζει μια κοκκινη μπιλια στην μεση ... καλυτερο απτο original . αν και με βλεπω να αραζω και να περιμενω να μαζευτουν 1.000 certs για να παρω τοπ οπλο

το jet pack τα σπαει!!!! ανεβαινω πανω απο πορτες και τους περιμενω να βγουν :p

πριν κατι ωρες , γινοταν ενα war μεταξυ μπλε-κοκκινους , που κρατησε χαλαρα 3 ωριτσες , καψιμοοοοοο

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

παιδες , χθες μπηκα και εγω .... πολυ καλο παιχνιδακι , αλλα με σκιζουν εντελος . τι πρεπει να κανω ? ειμαι light class , και βλεπω κατι τυπαδες 90+ ΒR που με χωνουν απο χιλιομετρα

καμια συμβουλη ? XD

Είναι ενα παιχνίδι που πρέπει να διαλέγεις τις μάχες σου. Στην αρχή προβλέπεται να πεθαίνεις πολύ οντώς. Ειδικά μέχρι να μάθεις τους χάρτες παίρνει χρόνο αλλά αξίζει να ασχολήθεις. Άλλο game σα και αυτό δεν υπάρχει για την ώρα. Επίσης τεράστιο κεφάλαιο είναι τα οχήματα. Θέλουν όμως να επενδύσεις αρκετά certs και να ασχοληθείς εις βάθος. Ειδικά στον αερα είναι εξαιρετικά απαιτητικό για νέους παίχτες. όσον αφορά τα class μερικά upgrades είναι πολύ φτηνά. πχ nanoweave armor πρώτου επιπέδου. Αν θες να farmάρεις certs τα support class engineer/medic είναι καλή επιλογή. Δες και κανα tutorial στο youtube και αν έχεις εξειδικευμένες ερωτήσεις εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μετο να κανω ressurect τους αλλους . παιρνω CERTSSS????

τα οχηματα ειναι εντελος το κατι αλλο .... σφαζουν , αλλα ακομα δεν ειμαι σε θεση να οδηγησω ενα αεροπλανο , συνεχεια μου πεφτει :p

Link to comment
Share on other sites

Το αεροπλάνο είναι μια κατηγορία από μόνη του. Είχαμε όταν έπαιζα μια τριάδα που έπαιζαν ΜΟΝΟ με ελικόπτερο (pilot + 2 gunners) και μοίραζαν πόνο. Ο τύπος όμως δεν είχε παίξει καθόλου ως στρατιώτης. Αν δεν έβγαζε ελικόπτερο έστω και μέσω των gunners δεν έφευγε από την βάση.

Αν δεν έχεις πορωθεί με το ιπτάμενα δοκίμασε κάνα tank ή κάνα μεταγωγικό μετα απλά πυροβόλα που έχουν. Έχω σφάξει πολύ κόσμο με τα αρχικά πυροβόλα που δίνει. ( οι περισσότεροι μπλε :p)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μετο να κανω ressurect τους αλλους . παιρνω CERTSSS????

τα οχηματα ειναι εντελος το κατι αλλο .... σφαζουν , αλλα ακομα δεν ειμαι σε θεση να οδηγησω ενα αεροπλανο , συνεχεια μου πεφτει :p

Ναι όταν σα medic κάνεις revive κόσμο η επισκευές σαν engineer(τα max,τα turrets κτλ κτλ) ή ammo packs παίρνεις certs. Είμαι BR100 και ακόμα στον αέρα είμαι μέτριος. Είναι το πιο δύσκολο πράμα στο planetside να μάθεις να πετάς και να είσαι καλός σε αυτό. Θέλει πολύ χρονο στο youtube σε οδηγούς και άπειρο practice. Φαντάσου οτι ένας άσσος μπορεί να τα βάλει με 2-3 αντίπαλους και οτι συνήθως οι άσσοι δε πετάνε μόνοι τους αλλά με wingmans.. καλό είναι να ξεκινήσεις σα gunner σε οτιδήποτε ώστε να δείς περίπου τι παίζει. πχ gunner σε liberator, σε tanks, sunderers κτλ. ξεκίνα να παίζεις το lightning σα tank είναι μια καλή αρχή ακόμα και σχεδον stock. Τα mbt (2 θέσεων) θέλουν πολλά cert και gunner για να είναι αποδοτικά. Θα σου πρότεινα να περάσεις πολύ χρόνο στο VR Training. Εκεί μπορείς να δοκιμάσεις τα ΠΑΝΤΑ χωρίς να τα αγοράσεις με certs. Infantry-vehicles οτι συνδιασμούς θές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.