Jump to content



Mε τι φευγει η σιλικονη???


Recommended Posts

Οχι ζεστη σιλικονη απο πιστολι...η απλη σιλικονη...!Μηπως ξερει κανενας πως μπορω να την βγαλω χωρις να μεινουν κομματακια....?????

ΥΓ απο σιδερο θελω να την βγαλω,αλλα μενουν κομματακια κατω κατω....

Link to comment
Share on other sites

Με το χέρι. Η απλή σιλικόνη που λές όταν στεγνώσει καλά, μπορεί να αφαιρεθεί απλά τραβώντας τη με το χερι. Τα κομματάκια που μένουν αν τα τρίψεις φεύγουν μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις και κατι σαν αυτο,

this specially blended solvent provides easy cleanup of most types of adhesives

removes waxes, polishes, silicone, grease, oil, tars and other dirt and grime quick and easy

should be used before painting and a new wax coating

safe for most surfaces

post-179-1416071120,2111_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ειχε στεγνωσει κ την τραβηξα με το χερι αλλα δεν καθαριζει η μαμαμενη....δεν ειναι η απλη....ειναι μαυρη(αντιμυκητιακη,συνηθως για ενυδρεια κτλ)...κ ειναι λιγο διαφορετικη απο την απλη...παντως δεν φευγει τελειως...μπορει να την τριψω με κανενα ψιλο γυαλοχαρτο κ μετα να το ξαναβαψω.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πρότεινα. Θα ζεσταθεί και θα γίνει πιο άσχημο. Η σιλικόνη που έμεινε είναι αυτή που μπήκε μέσα στους πόρους της επιφάνειας, σε τυχόν γρατζουνιές κτλ. Εγώ είχα μονώσει το πρώτο μου μπλόκ με σιλικόνη μαύρη σαν και αυτή που λές, και με το χέρι την έβγαλα. Αν αυτά που έχουν μείνει τα τρίψεις με το χέρι σου, αρχίζουν να ξεκολλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ηταν μεγαλη η επιφανεια με την σιλικονη κ δεν εφευγε εντελως...μην γελασετε....την εβγαλα με τριβειο κ υστερα ξαναεβαψα το κουτακι μου μαυρο....!Κ εγινε κ πιο λειο απο πριν!χε!χε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.