Jump to content



ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΩΡΙΣ FORMAT ???


el.greco.1978

Recommended Posts

Acronis που το έχω δουλέψει λίγο πριν κανα 3άρη χρόνια, κρατάει αυτούσιο το σύστημα, δηλαδή με τα πάντα μέσα όπως είναι εγκατεστημένα απο τα Windows τα updates μέχρι και σε ποια θέση είναι τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας, αλλά κρατάει και όλους τους drivers. Δεν ξέρω αν υπάρχει επιλογή μέσα στις ιδιότητες του για τους drivers δεν θυμάμαι, αλλά για το backup γενικότερα έχει αρκετές επιλογές.

Το Acronis Server έχει επιλογή από την εγκατάσταση να σου αφαιρέσει όλους τους drivers έτσι ώστε να πας σε καινούριο ή διαφορετικό hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι έχω κάνει με το Acronis 2010 Corporate πάνω από 1000 αλλαγές σε hardware χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ακόμη και από Intel σε AMD και το αντίστροφο και σε XP και σε Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχα το πρόβλημα αυτό με τις αλλαγές hardware, το αν η πλατφόρμα είναι συμβατή με την προηγούμενη.

Στην αρχή για να το αποφύγω είχα βάλει τους controller των δίσκων σε compatibility mode οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα με τους δίσκους.

Αργότερα πήρα το hard disk manager suite της Paragon και ησύχασα τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Το Acronis Server έχει επιλογή από την εγκατάσταση να σου αφαιρέσει όλους τους drivers έτσι ώστε να πας σε καινούριο ή διαφορετικό hardware.

το τρυκ εκει ακριβως ειναι..! στην αφαιρεση των drivers!

αν το κανει, τοτε λογικα δεν θα εχει θεμα! αν αφηνει καταλοιπα ομως, τοτε ισως εχει θεμα.!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.