Jump to content



Gaming cases


Mitos175

Recommended Posts

Ανεφερα πουθενα εγω οτι ενα case θα κανει αυτα που λες εσυ?

Δεν νομιζω.

Στον τίτλο. Όπως είπα, δεν ορίζεται "gaming case". Είναι κάτι που "πέταξε" κάποια εταιρία για μάρκετιγκ και τίποτα παραπάνω.

Οπως εχεις καταλαβει απο τα ποστ μου δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει κανεις οτι αυτο που με ενδιαφερει ειναι καθαρα.

Αλλωστε ολα τα κουτια που εχω ποσταρει ειναι τιγκα στην πλαστικουρα.

Οποτε και τα γουστα μου ξερεις και το hardware που θα μπει μεσα οπως και το χρηματικο :)

Σε καμία περίπτωση δεν γνωρίζει άνθρωπος τα γούστα σου επειδή είδε 2 κουτιά, ούτε τι προτιμάς, ούτε τι σου αρέσει. Όπως επίσης σου είπα, αν δεν ποστάρεις εσύ μερικά κουτιά για να σου πούμε ποιο και που υπερτερεί ή/και υστερεί στον τομέα της ποιότητας και λειτουργικότητας σε σχέση με ένα άλλο, απλώς χάνουμε τον χρόνο μας. Ειδάλλως η απάντηση είναι ότι οτιδήποτε μεταξύ 70€ και 350€ σε υπέρ-καλύπτει, δηλαδή ούτε λίγο ούτε πολύ περίπου 200 προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Ρε παιδιά τόση ώρα κι ούτε λέξη για stryker.Προσωπικά το θεωρώ απ' τα πιο ωραία cases αν όχι το ωραιότερο.Και λειτουργικότατο...

+φωνώ απλά δέν υπάρχει ακόμα στο Ράφι γι'αυτό και ούτε λέξη.....

Link to comment
Share on other sites

+φωνώ απλά δέν υπάρχει ακόμα στο Ράφι γι'αυτό και ούτε λέξη.....

http://www2.hardwareversand.de/Tower/60291/CM+Storm+Stryker+Big-Tower+-+weiß%2C+ohne+Netzteil.

OK Δεν πωλείται αλλά έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και τιμή:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόση ώρα κι ούτε λέξη για stryker.Προσωπικά το θεωρώ απ' τα πιο ωραία cases αν όχι το ωραιότερο.Και λειτουργικότατο...

To άσπρο CM Storm Trooper με το παράθυρο... που δεν υπάρχει ακόμα στα μαγαζιά.

Το trooper που είναι ίδιο σε full μαύρο έχει αναφερθεί 2-3 φορές στην πρώτη σελίδα.

:flower:

Link to comment
Share on other sites

To άσπρο CM Storm Trooper με το παράθυρο... που δεν υπάρχει ακόμα στα μαγαζιά.

Το trooper που είναι ίδιο σε full μαύρο έχει αναφερθεί 2-3 φορές στην πρώτη σελίδα.

:flower:

Για την ακρίβεια το Stryker έχει διαφορετικό πάνελ συν του ότι αν ψάξεις για trooper δε θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το side window λες; Το έχει στο cm store για το trooper.

Καλα αυτό το ξέρουμε εδω και κιρο.Αυτο ήταν μάλιστα και το σκαλοπάτι για τους reviewers -βλέπε ttl- να μιλήσουν για το Stryker καθώς ενώ είχαν samples η coolermaster απαγόρευε να μιλήσουν μέχρι την επίσημη ανακοίνωση.Το θέμα είναι ποιος θα πάει να αγοράσει panel για το trooper.Εγω πάντως δε θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω άλλαξαν τα πράγματα από όταν το πρωτοβγήκε :sick:.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=n1iwHYRL-_o]CM Storm Trooper - Gets a window! Is that a Stryker....? - YouTube[/ame]

Δεν το έχουν και στο store με το παράθυρο... μάλλον περιμένουν να το βγάλουν μαζί με το stryker.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για Cases και αφού αναλύσατε το CM Strom Trooper..

Πείτε κανένα Midi ωραίο κουτάκι μέχρι και τα 100 ευρώ..

Βασικά εγώ ψαχνόμουνα μέχρι και το πολί 60 αλλά

και είχα καταλήξει στο Nzxt source 220 αλλά παίρνει αυτό άλλους 4 ανεμηστίρες (5 για την ακριβεια)

2 μπροστά που είναι Must για να περνάει κρύος αέρας

(έχει έναν πάνω) βάζεις και άλλο 1 στην δευτερη θέση για να φαίνεται όμορφο και τέλος

εεε μετά είδα και τον Fan controller της Nzxt φτάσαμε 100αρι και έτσι το ακύροσα..

και αφού ψαχνόμουνα

έπεσα πάνω στο Thermaltake Element S που έχεις εναν 120 αρι μπορείς να βάλεις και άλλον έναν

Μετά σου έχει έναν 200 αρι πάνω έναν 200 αρι στα πλάγια

140 πίσω τελείωσες.

σημερα έπεσα επίσης και στο Cm storm Enforser

Σου έχει Window

σου έχει έναν 200 αρι μπροστά σου έχει έναν 200 αρι πάνω

και έναν 120 μου φαίνεται πίσω

έχει ένα θέμα με τις κάρτες αλλά μου φαίνεται μια 6850-6870 που θα πάρω χωράει άνετα.

και τώρα ακόμα κοιτάω

απ το να καθομαι να βρισκω κουτι, να βρισκω 15 Fans με το Source ήθελα και λευκά

εε δίνεις κάτι παραπάνω και κάνεις δουλειά σου,

αλλά τώρα από τα 50-60 να πας στα 130-100 που είναι αυτά δεν ξέρω.. εδώ να κόψω θέλω..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για Cases και αφού αναλύσατε το CM Strom Trooper..

Πείτε κανένα Midi ωραίο κουτάκι μέχρι και τα 100 ευρώ..

Βασικά εγώ ψαχνόμουνα μέχρι και το πολί 60 αλλά

και είχα καταλήξει στο Nzxt source 220 αλλά παίρνει αυτό άλλους 4 ανεμηστίρες (5 για την ακριβεια)

2 μπροστά που είναι Must για να περνάει κρύος αέρας

(έχει έναν πάνω) βάζεις και άλλο 1 στην δευτερη θέση για να φαίνεται όμορφο και τέλος

εεε μετά είδα και τον Fan controller της Nzxt φτάσαμε 100αρι και έτσι το ακύροσα..

και αφού ψαχνόμουνα

έπεσα πάνω στο Thermaltake Element S που έχεις εναν 120 αρι μπορείς να βάλεις και άλλον έναν

Μετά σου έχει έναν 200 αρι πάνω έναν 200 αρι στα πλάγια

140 πίσω τελείωσες.

σημερα έπεσα επίσης και στο Cm storm Enforser

Σου έχει Window

σου έχει έναν 200 αρι μπροστά σου έχει έναν 200 αρι πάνω

και έναν 120 μου φαίνεται πίσω

έχει ένα θέμα με τις κάρτες αλλά μου φαίνεται μια 6850-6870 που θα πάρω χωράει άνετα.

και τώρα ακόμα κοιτάω

απ το να καθομαι να βρισκω κουτι, να βρισκω 15 Fans με το Source ήθελα και λευκά

εε δίνεις κάτι παραπάνω και κάνεις δουλειά σου,

αλλά τώρα από τα 50-60 να πας στα 130-100 που είναι αυτά δεν ξέρω.. εδώ να κόψω θέλω..

1) Τι θα βάλεις μέσα? Για να σου πούμε και αν χρειάζεσαι 2 ανεμιστήρες μπροστά, 1 πίσω, 2 πάνω, 1 στα πλαινα, 1 από κάτω και έναν στον γραφείο σου λόγο καλοκαιριού :happy2:

2) Αν κατάλαβα καλά, θέλεις κάτι απλό και σοβαρό, για κοίτα το Corsair Carbide Series 300R, και αν δεν ξεφευγεις πολύ στα χρήματα σου το Corsair Carbide Series 400R και το CM Advanced 690 II (πρόσφατα βγήκε και με USB 3 μπροστά, αλλά το παλιότερο μοντέλο είχε USB 2)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συμφωνήσω με τον Myralis.Εξαρτάται από το τι θα βάλεις μέσα.Για ένα mid-range συστηματάκι θα πας σε tt.Έχει πολλά κουτιά να διαλέξεις:όλα τα element,level 3,4,9,commander etc.Από κει και πέρα το enforcer που ανέφερες το θεωρώ ένα από τα πιο αξιόπιστα midi κουτιά,παρόμοιο με 600T.Eπίσης αξίζει το 300R,τα merc της bitfenix,elite 310 και 330 από coolermaster,antec one,one hundred και 300 hundred,centurion και πολλά άλλα.

Για εμένα όμως το καλύτερο κουτί για sub-50E είναι με διαφορά το elite 370.Ευρύχωρο σχετικά με πολλές επιλογές για fans.Ότι θέλεις και ότι χρειάζεσαι για ένα mid-range σύστημα,ακόμη και στη high-end πλευρά αν δε θέλεις να δώσεις πολλά για case και να τα επενδύσεις αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.