Jump to content



σας κοιτανε παραξενα?


Elpis

Recommended Posts

παιδια το τελευτεο καιρο που ασχολουμε με ο/c και ιδιατερα τωρα που ασχολουμε με το watercooling και η καμια ραμ θα ψαχνω η θα πηγαινω πανω κατω με κανενα ψυγειο η καμια αντλια η κανενα μπλοκ κτλ :p :P εχουν αρχισει να με κοιτανε λιγο παραξενα :blink: λες και ειμαι απο τον αρη και εχουν αρχισει να με περνανε για τρελο... ειδικα η μανα μου και οποιος μπαινει μεσα στο σπιτι μου και βλεπει το pc με τους σωληνες και τα λοιπα... λετε να τρελενομαι???? :D :D :D :D

χωρις πλακα τωρα.... αντιμετοπιζετε και εσεις παρομοιες συμπεριφορες με το περιεγο ομολογουμενως χομπυ μας??? :D αν οχι αυτα που ειπα πριν για πλακα πριν ..να σας βλεπουν με κανενα ψυγειο η μπλοκ η να βλεπουν το pc σας και να λενε τι κανει αυτος ο μ@λ@κ@ς???

φανταζεστε να αρχισω να ψαχνω και κανενα κομρεσορα για subzero καταστασεις?? :confused: θα με κλεισουν στη σουδα!!! :hehe::rofl: :whistling

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Για να πω την αληθεια ..οταν μου εδειξε για πρωτη φορα το πισι του ο Webmaster :alien: :magic: του το χαρακτηρισα -το λιγοτερο- εξωγηινο..

Συγκεκριμενα του ειπα οτι ουτε οι αρειανοι δεν θα θελαν τετοιο πισι..!

Ε μετα ,οταν μπηκα εδω και ουσιαστικα.. συνηθισα .

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που πηγα στην linde και τους ικετευα για ln2 τι να πω? Εκει να δεις πως με κοιτουσαν.. Παρε το dry ice και δρομο.....

Στο τηλεφωνο μου λενε:

- "για σπερματεγχυση το θελετε? γιατρος ειστε?"

-"εεεε οχι για τον υπολογιστη μου"

-"τουτ τουτ τουτ......"

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο μαγαζί:

"Μήπως έχετε dielectric grease?"

":blink: Τι είναι αυτό?"

"Σαν σιλικόνη διάφανη, για να μονώσω την μητρική μου από την υγροποίηση" (τι έλεγα και γω... Εκείνη την ώρα είχα ξυπνήσει)

"Ποια υγροποίηση?:confused: Αγόρι μου υγροποίηση έχουμε στα ψυγεία, στον υπολογιστή πως να υγροποιηθεί ο αέρας?"

"Τον ψύχω με φρέον!!:D "

":boxed: "

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ Προς απαντες !

Οταν πατε και ζητατε οτι ζητατε.. στις ΠΟΣΕΣ φορες σας λενε :

Miσο λεπτο παιδι μου η κυριε .. και πανε στο πισω μερος που εχει το τηλ (και καλα) ?

Link to comment
Share on other sites

μας εδωσες καλη ιδεα unseen ας γραφουμε σε αυτο το thread πραγματα που ζητησαμε απο μαγαζια για τον υπολογιστη μας και τελικα μας κοιτουσαν με μισο ματι... ενω σκεφτοντουσαν.. απο που το εχει σκασει αυτος?? δαφνι... μπα ειναι μακρυα.. μηπως σουδα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

τι ειναι ο αστερας?

Κατσαβίδι για τις βίδες του σκληρού (είναι σαν αστέρι για αυτό το λένε και έτσι)

"Θέλω βίδες κοντές, με παξιμάδι, φρεζαρισμένες και όμορφες..."

"Δεν μ αφήνεις ρε φίλε, που μου ζητάς όμορφες βίδες μέσα στη ζέστη! Για που τις θες?"

"Για το παράθυρο του υπολογιστή μου!:D "

"... Θα του βάλεις και κουρτίνες??:laughing: "

":devil: Επειδη είναι για την αδερφή μου το σκέφτομαι αλλά δεν βρίσκω μικρά κουρτινόξυλα:cool: ".

":getlost: "

"Με κείνες τις βίδες τι θα κάνουμε?"

"Περίμενε να φέρω τη σκάλα..."

":D "

(Ο διάλογος είναι αληθινός! Βρήκα και μικρά κουρτινόξυλα διαφημιστικά από μαγαζί με κουρτίνες, αλλά δεν πήγαινε με το theme)

Link to comment
Share on other sites

"Μήπως έχετε μπάρες χαλκού, όχι λαμαρίνα, περίπου ένα πόντο πάχος."

"Τι να τον κάνεις?"

"Φτιάχνω ένα μπλοκ για τον υπολογιστή μου"

"Τι είναι το μπλόκ?"

"κατασκευή για να κρυώνει ο επεξεργαστής με νερό"

":blink: Εεε, κοίτα στο βάθος, εκεί έχω το χαλκό, μήπως βρεις τίποτα."

(Από αυτό το μαγαζί παίρνω χαλκό μέχρι σήμερα, είναι μπάρες από αυτές που βάζουν οι ηλεκτρολόγοι στους πίνακες)

Link to comment
Share on other sites

Επισκεψη σε 'ροζ' καταστημα Θεσ/νικης απο γνωστο moderator.

moderator: Καλησπερα σας.

κοπελα: Καλησπερα!

moderator: Θα ηθελα το φνηνοτερο καλσον που εχετε.

κοπελα: ΟΚ. μηπος θα σε βολευε κατι 'καλυτερο'?

moderator: Οχι οχι, οσο ποιο απλο γινεται.

κοπελα: μαλιστα, και τι θα το κανεις?

moderator: Ωχ τι να σου λεω τωρα...

κοπελα: Ε οχι, πες μου ντε ;-)

moderator: ΟΚ για τον υπολογιστη μου το θελω...

:blink:

:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.