Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σήμερα δε παίζεται καθόλου.

Σε medium με καρφωμένα 91fps σε σταθερό σημείο στην οροφή παράπλευρου κτιρίου στη βάση C, κάθε 20" εκτοξεύεται η χρήση των επεξεργαστών στο 100% από το 70-75% και κολλάει για 1".

Το ίδιο είτε με χρήση physics στη cpu ή στη gpu.

Αλλαγή cpu priority από low έως και high, δεν άλλαξε κάτι.

Με HT OFF που δοκίμασα συνέχεια πάνω απο 90% , με HT ON 73 - 89 ( και κάνει και στις 2 περιπτώσεις το θεματάκι με το 100% )

Link to comment
Share on other sites

Btw το hit indicator μου κάνει κουλά μερικές φορές,με βαράει κάποιος από μπροστά με rifle και δείχνει αντίθετη φορά το damage,το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Ναι το εχω προσεξει και εγω αυτο.Σημερα εντωμεταξυ ουτε με αιτηση δεν μπαινω σε server,μαυρη οθονη με loading αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή ανάλυση από ρωσικό site:

Battlefield 4 Beta GPU and CPU Benchmarks

http://www.bf4blog.com/battlefield-4-beta-gpu-cpu-benchmarks/

Να θυμάστε ότι στην Beta λείπουν κάποια level textures, επίσης δεν είναι fully optimized.

Για τα ultra settings στα 1080p HD 7950 ή GEFORCE GTX 660 Ti και πάνω.

Όσο για την κατανάλωση μνήμης είναι μεταξύ 1600-2200 megabytes. Για άνετο παίξιμο προτείνει 3GB RAM στο PC. Για optimum θα είναι παρουσία 4 gigabytes.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για 3-4gb Vram, αναφερομαστε σε 1440p αναλυσεις και πανω!

να δούμε πόσο πάνω θα πάει η Ram όταν βγει κανονικά το παιχνίδι γιατί μην ξεχνάτε ότι:

το Battlefield 4 Beta δεν έχει high resolution textures..

τουλάχιστον 3GB Ram για optimal στα 1080p θα είναι must.

0qh4.jpg

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

Λογικα τα ιδια θα ειναι περιπου, μιας και τα higher textures θα τα ισσοροπησει το τελικο optimization που επισης δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη.

Ξερουμε τι ωρα θα ανοιξει αυριο ο Client για να κατεβασουμε τη beta?

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι χρηστες μεχρι στιγμης το επαιζαν 60+ fps με 1-2xMSAA με την 680GTX, παντα σε 1080p

Ισως απο εκει και πανω να αλλαζει η κατασταση. Επισης προσωπικη μου αποψη οτι το συστημα πιεζεται πολυ για να δειξει τα Ultra, χωρις να παιρνεις οπτικα αυτο για το οποιο ήλπιζες. Θα δοκιμασω να δω διαφορες αναμεσα σε High και Ultra, αν και υποψιαζομαι οτι η διαφορα ειναι ελαχιστη και στη μεση μπαινει το Marketing.

#Edit

Νεες μετρησεις απο SweClockers, στη δικη μου καρτα δινει 60fps Average με 4xMSAA κιολας, στα 1080p. Παιζοντας λιγο με τις ρυθμισεις(θα το θεσω 2x χωρις HBAO) θα ανεβει πανω απο τα 70fps ανετα.

post-5075-1416077746,9903_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Με 3770k που εχω εγω, μπορεις να δεις μετρησεις μονο για 770GTX. Τα 35fps που βλεπω σε σενα ειναι απλα τραγικα. Κατι αλλο παιζει να κανει bottleneck στην αποδοση. Κανενας user δεν εγραψε σε ολο το GAF για κατω απο 60fps, εκτος αν δεν καταλαβα καλα τη photo που ανεβασες.

post-5075-1416077747,5216_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το pc της υπογραφης εχω 20 εως 40 fps με παρα πολλα κοληματα,και σε low και σε high settings τα ιδια fps.

Cpu usage 95% και οι 2 καρτες στο 40%.

Δοκίμασε σε παρακαλώ αν μπορείς και χωρίς cf.

Link to comment
Share on other sites

Με 3770k που εχω εγω, μπορεις να δεις μετρησεις μονο για 770GTX. Τα 35fps που βλεπω σε σενα ειναι απλα τραγικα. Κατι αλλο παιζει να κανει bottleneck στην αποδοση. Κανενας user δεν εγραψε σε ολο το GAF για κατω απο 60fps, εκτος αν δεν καταλαβα καλα τη photo που ανεβασες.

σε μένα το λες ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.