Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

κατεβασα κι εγω την beta επιτελους!στο συστημα της υπογραφης παιζει καλα σε fulhd αναλυση με τα φιλτρα ολα low εκτος απο mesh-medium.

εντυπωσεις απο το λιγο που επαιξα,δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα κιολας.

εχω την αισθηση οτι ''codιζει'' αρκετα,οχι μονο σε gameplay αλλα γενικα στο συνολο.

τα οπλα μου φαινεται οτι ειχαν καλυτερη αισθηση στο 3.

ισως και να ειναι ιδεα μου ολα αυτα επειδη δεν το εχω συνηθισει,ειναι καινουριο ακομα.θα δειξει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι κάνει το network smoothing factor

Το έχω στο 50% ( είχα δοκιμάσει και στο 100% ) , αν το βάλω 0% τι γίνεται ;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2jClX-1a2uQ]Tweaking Battlefield 3: Network Smoothing Factor - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι κάνει το network smoothing factor

Το έχω στο 50% ( είχα δοκιμάσει και στο 100% ) , αν το βάλω 0% τι γίνεται ;

για βαλτο για δοκιμη να μας πεις και μας (αφου εισαι γνωστη σκαλιστρα):p

το πολυ πολυ να παρει φ@τια ο server !!:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις άμα με την 295 παίζει να σηκώσει το παιχνίδι σε normal settings?
το παιχνιδι παιζει μια χαρα και σε ι3 2120 4 γιγα ραμ gtx 295 μιση χωρις σλι όλα χαμηλα φυσικα αλλα απαλααααααα!!!

επισης και καποιος αλλος σε προηγουμενο ποστ, την ψιλοπαλευε με gtx 280

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] υπομονη να βγει το παιχνιδι και βλεπουμε ολοι αν θελουμε καρτες γιατι αυτη η βετα ηταν....

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] βλεπω καλυτερο hitreg και πολλα ghosting αν σε καλυπτει αν πας για δοκιμες δοκιμασε

και το γνωστο hit detection στο παρακατω αρχειο.

Hit Detection v2.zip

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις άμα με την 295 παίζει να σηκώσει το παιχνίδι σε normal settings?

παιζω στα low με την gtx 280 και ειναι πολυ smooth

δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την 295.

τους τελευταιους drivers εχω βαλει 331.40.

Link to comment
Share on other sites

-hit detection is determined by the model of your target on YOUR screen

-network smoothing factor "averages/smooths out" animation

-network smoothing factor also introduces a slight delay to character animation

-therefore, NSF has two effects:

-can potentially smooth out choppy movement. smooth motion is easier to track and hit

-add latency, allowing you a bigger "hit window" if your target is trying to duck into cover

latency, hit detection, and network smoothing factor - Battlefield 3: Technical Discussion - Symthic Forum

Προσωπικα εγω το βαζω αναλογα με το ping που εχω με τον server π.χ.

Server ping 40 - NSF 40%

Server ping 70 - NSF 70%

Αλλα παιζουν πολλα εδω τι συνδεση εχεις τι setup εχεις στην συνδεση τι router κτλ network lag διασυνδεση

μεταξυ εσου και του server (εχω π.χ. καλυτερα ping σε ολλανδικους server απο τι σε γερμανικους καμια φορα)

και παει λεγοντας η βαλιτσα...Ολα ειναι θεμα δοκιμης στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε ο [MENTION=20633]Orion2001[/MENTION] ειναι οτι εχει ειπωθει και απο επισημα στοματα στα forums.

Το θεμα ειναι οτι ισχυει για "καθαρες" συνδεσεις δηλαδη χωρις jitter choke η packet loss.

Μοναδικες φορες που εχω δει αποκλιση σοβαρη εγω, δηλαδη τηλεμεταφορες model και ακυρα hit registration ηταν περιπτωσεις που ειτε εφταιγε η γραμμη μου(ωρες μεγαλης αιχμης) ή o server και παραπονιουνταν ολοι μεσα στο server ακομα και ατομα με 20ms.

Αντιθετως πρωινες ωρες με 50αρι ping και 50% net π.χ ειναι smooth με το lightboost που βλεπεις κιολας εντελως καθαρα την κινηση των model λες και παιζω Counter Strike προ 10ετιας σε lan.Ολα αυτα περι Bf3 γιατι στο 4 εχω δει αρκετα κουλα μαλλον παιδικες ασθενειες λογω beta

Link to comment
Share on other sites

Σε 8.1, ενω μου κάνει setup το web plugin στο battlelog παραμένει το βελάκι για να το κάνεις download. Τα windows είναι μέσω oracle virtualbox. Να φταίει κάτι απο κει;

Σου παίζει το παιχνίδι μέσα από virtual box;

Αν παίζει, γιατί τα virtual δεν υποστηρίζουν 100% των εντολών του DX, θα σε σκίζει σε performance...

Link to comment
Share on other sites

Σου παίζει το παιχνίδι μέσα από virtual box;

Αν παίζει, γιατί τα virtual δεν υποστηρίζουν 100% των εντολών του DX, θα σε σκίζει σε performance...

Οχι δεν έχω καταφέρει να παίξω, λόγω του web plugin.

Link to comment
Share on other sites

οντως και εγω ειχα πρόβλημα σε παραθυρα 8 και ιντερνετ εξπλορερ και ετσι εβαλα το χρωμιο σαν βασικο φυλλομετρητη και ησυχασα

Θα το δοκιμάσω το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3942]Grisos[/MENTION] [MENTION=14120]narta[/MENTION] [MENTION=7739]MasterCommander[/MENTION]

Squad 8 ατομων!! :D

KT0448u.png

και στο 3 είχε γίνει αυτό θυμάμαι μαζί με [MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] [MENTION=30066]Johnny6RED[/MENTION] [MENTION=23391]explorer21[/MENTION] νομίζω 6 players ή 8 ?

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.