Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Πέρασα τους 331.82 και έχουν χειρότερο performance από τους 331.65 που είχα πριν,σε μια gtx760.

Επίσης το .44 magnum είναι απαίσιο,delay από όταν τραβήξεις την σκανδάλη και λάθος iron sights,αλλού στοχεύεις αλλού πάει..

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

WE WILL RESTART THE BACKEND TO APPLY AN UPDATE TO THE PLAYSTATION 4 PLATFORM, ALL USERS WILL BE DISCONNECTED FROM EA ONLINE AND GAME SERVERS AS WE DEPLOY THIS UPDATE. SORRY FOR THE INCONVENIENCE

Δηλαδη καθε φορα που οι κονσολες θα θελουν update θα την πληρωνουν την νυφη και οι pc users;;;:crazy:

Μιλαμε το fail δεν εχει τελειωμο...

Link to comment
Share on other sites

lol, έπαιζα paracel storm προηγουμένως και ζητάω ammo, ξαφνικά ψοφάω με "killed in action" και βλέπω ένα supply box από τον commander να έχει πέσει πάνω μου...

Δεν είναι κακό ! Αυτό θυμίζει παλιές καλές εποχές BF2 που ο commander προσπαθούσε με τα supplies και τα οχήματα να πλακώσει τα διάφορα sniper-o-camperια ή να κάνει kill τον αντίπαλο commander και να τον βγάλει εκτός.:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω στο forum του battlelog για το BF4 οι περισσότεροι λένε ότι κέρδισαν fps με τους τελευταίους drivers της nvidia.

Επομένως όσοι δεν έχουν κατεβάσει τους 331.82 και παίζουν BF4 καλό είναι να τους βάλουν..

Link to comment
Share on other sites

Update #13 (Nov 18)

PS4 STABILITY ISSUES

We are aware of the frequent crashes in Battlefield 4 on PlayStation 4. We are hard at work identifying these issues and are hoping to get a game update out early next week. Stay tuned for more details as we can confirm them, and thanks for your patience!

Δε ξερω για τη DICE αλλα εγω παιρνω ορκο οτι σημερα επαιξα σε PC 10 γυρους και ειχα 10 κρασαρισματα. Και οχι τπτ αλλο μεχρι εχθες απο το πατς και μετα δεν ειχα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το έλεγα πριν από λίγο!!

Ήρθε:

GeForce 331.82 WHQL Driver

Up to 18% in Battlefield 4!!!!

GeForce 331.82 WHQL Driver Download

Γύρισα σπίτι να δω την εθνική, μπαίνω BF4 reddit και βλέπω το αποπάνω! ΕΕΕΕ ΟΧΙ! ΠΑΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ! :jump:

EDIT: ΦΟΒΕΡΗ ΑΥΞΗΣΗ! 0%!!! Έκανα δοκιμές σε 8 διαφορετικά σημεία..... Εύγε NVidia! :TD:

Έγινε επεξεργασία από Johnny6RED
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι να δω την εθνική, μπαίνω BF4 reddit και βλέπω το αποπάνω! ΕΕΕΕ ΟΧΙ! ΠΑΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ! :jump:

EDIT: ΦΟΒΕΡΗ ΑΥΞΗΣΗ! 0%!!! Έκανα δοκιμές σε 8 διαφορετικά σημεία..... Εύγε NVidia! :TD:

Ξεχασες και το microstuttering δωρο σε μερικα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έγιναν οι δοκιμές με τα λάθος settings, όπου η ρύθμιση Ultra είναι low... Έτσι πιστεύω εγώ.

Αν είχες προσέξει από προηγούμενα post μου, τότε θα γνώριζες ότι ξέρω πολύ καλά το bug με τα μπερδεμένα levels στις ρυθμίσεις γραφικών. Άλλωστε που κολλάει αυτό; Όταν σου λέει 18% αύξηση τότε θα έπρεπε να την βλέπεις σε ότι graphics settings και να είσαι εφόσον φυσικά η κάρτα γραφικών ευθύνεται για το bottleneck στα frames σου. Μα, δεν με χαλάει που δεν είδα 18%.. και 5% να έβλεπα οκ.. Αλλά δεν είδα ούτε ένα fps αυξομείωση.

Ξεχασες και το microstuttering δωρο σε μερικα σημεια.

Η αλήθεια να λέγεται με τους νέους drivers έχω μικρότερο stuttering και γενικότερα μια πιο ομαλή εμπειρία. Φυσικά παίζει να είναι και placebo η υπόθεση, αλλά σίγουρα τα πράγματα δεν έγιναν χειρότερα όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες προσέξει από προηγούμενα post μου, τότε θα γνώριζες ότι ξέρω πολύ καλά το bug με τα μπερδεμένα levels στις ρυθμίσεις γραφικών. Άλλωστε που κολλάει αυτό; Όταν σου λέει 18% αύξηση τότε θα έπρεπε να την βλέπεις σε ότι graphics settings και να είσαι εφόσον φυσικά η κάρτα γραφικών ευθύνεται για το bottleneck στα frames σου. Μα, δεν με χαλάει που δεν είδα 18%.. και 5% να έβλεπα οκ.. Αλλά δεν είδα ούτε ένα fps αυξομείωση.

Οκ, πάμε από την αρχή...

Το Guru λέει 18% και όχι εσύ.

Άρα το bug θα έπρεπε να το γνωρίζει το Guru και όχι εσύ.

Τις μετρήσεις τις έκανε το Guru ή η nVidia και τις έστειλε σε δελτίο τύπου, όχι εσύ.

Άρα, επειδή αυτοί δεν είναι παίκτες του BF4, όπως εσύ, μπορεί να μην είχαν ενημερωθεί για το bug, να έτρεξαν τις μετρήσεις σε Ultra, να είδαν διαφορές (προφανώς!) και να έβγαλαν συμπεράσματα.

Άλλωστε, δε αναφέρει πουθενά που πήρε αυτό το 18%, ούτε ανάλυση, ούτε settings, ούτε τίποτα.

Κατάλαβες τώρα που κολλάει; :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο συνέβη, ή πολύ απλά με το τελευταίο patch κάτι αφαίρεσαν(εκτός από την κίνηση του vegetation που δε νομίζω να έχει τόσο impact) και γι αυτό το 18% στις μετρήσεις τους.

Όπως και να έχει κάτι πατάτα έχει γίνει πάλι και θέλω να δω τι δικαιολογία θα βρεθεί. Αν δεν είχαν κάνει πατάτα θα έπρεπε να αναφερόταν και στα patch notes...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, πάμε από την αρχή...

Το Guru λέει 18% και όχι εσύ.

Άρα το bug θα έπρεπε να το γνωρίζει το Guru και όχι εσύ.

Τις μετρήσεις τις έκανε το Guru ή η nVidia και τις έστειλε σε δελτίο τύπου, όχι εσύ.

Άρα, επειδή αυτοί δεν είναι παίκτες του BF4, όπως εσύ, μπορεί να μην είχαν ενημερωθεί για το bug, να έτρεξαν τις μετρήσεις σε Ultra, να είδαν διαφορές (προφανώς!) και να έβγαλαν συμπεράσματα.

Άλλωστε, δε αναφέρει πουθενά που πήρε αυτό το 18%, ούτε ανάλυση, ούτε settings, ούτε τίποτα.

Κατάλαβες τώρα που κολλάει; :)

Τώρα σε κατάλαβα! Οπότε είχαν κάνει μετρήσεις πριν μισό μήνα, όπου δεν υπήρχε το bug με τα settings και τώρα που ξαναέκαναν και υπάρχει, αλλά πιθανότατα να μην το γνωρίζουν, να είδαν την αύξηση στα frames εξαιτίας αυτού.. ;)

Τί να πει κανείς.. Δε βγάζεις άκρη με αυτούς!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.