Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ε για αρχή μωρέ. τα carbines τα ξεκλειδώνεις όπως νάναι

Nope. Εκτός από το ACW-R (που δε θυμάμαι), όλα τα υπόλοιπα είναι με Carbine Score. Που σημαίνει ότι θέλεις kills με carbines για να τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Nope. Εκτός από το ACW-R (που δε θυμάμαι), όλα τα υπόλοιπα είναι με Carbine Score. Που σημαίνει ότι θέλεις kills με carbines για να τα πάρεις.

sure? γιατί ανάθεμα και σταύρωσα kills στην αρχή :p

Link to comment
Share on other sites

sure? γιατί ανάθεμα και σταύρωσα kills στην αρχή

Ναι ρε συ, δες στο Battlelog στα Unlocks. Σε κάθε όπλο από κάτω σου γράφει τι score χρειάζεσαι. Σε όλα τα Carbines (εκτός ACW-R που έχω ξεκλειδώσει και δε φαίνεται) γράφει x0000/y0000 carbine score

Link to comment
Share on other sites

Νάνε παίξε engineer με DMR, στα 15,000 score ανοίγεις το AK-5C που γ@μεί. ;)

Kαι γω έτσι την έκανα την δουλειά, το ACW ειναι απάλευτο.

http://battlefield.wikia.com/wiki/AK5C

"The AK5C is the first Carbine weapon to be obtained; requiring 15,000 points while playing as the Engineer kit for it to become unlocked. It is a very solid starting weapon for the carbines, having a 700 RPM fire rate and manageable recoil, although adding a muzzle brake will make this weapon have very little recoil. The iron sights are functional, though an optic is recommended for better use. The AK5C comes stock with a dark green color instead of the usual gray or black, which can even blend in with woodland environments without any camouflage set on the gun. "

Link to comment
Share on other sites

Πάιξε domination στα καινούρια map αν έχεις το china rising μέχρι να ξεκλειδώσεις το πρώτο carbine(ak 5c).

Τα pdw όπως το πες,δεν είναι για μακρινές αποστάσεις.

Όρε παλικάρια για δώστε κάνα link που να έχει πληροφορίες όπου θα λέει ποιο όπλο κάνει για που γιατί δεν την παλεύω...

Εντάξει καταλαβαίνω ότι κύριο λόγο έχει η ασχετοσύνη μου αλλά ίσως αν κατανοήσω καλύτερα την λειτουργικότητα του κάθε όπλου ίσως καταφέρω να καταλήξω ποιο να χρησιμοποιώ και πότε... :red::red::red:

Link to comment
Share on other sites

Νάνε παίξε engineer με DMR, στα 15,000 score ανοίγεις το AK-5C που γ@μεί. ;)

Kαι γω έτσι την έκανα την δουλειά, το ACW ειναι απάλευτο.

AK5C - Battlefield Wiki - Battlefield 4, Battlefield 3, Weapons, Levels, Maps, Characters and more!

"The AK5C is the first Carbine weapon to be obtained; requiring 15,000 points while playing as the Engineer kit for it to become unlocked. It is a very solid starting weapon for the carbines, having a 700 RPM fire rate and manageable recoil, although adding a muzzle brake will make this weapon have very little recoil. The iron sights are functional, though an optic is recommended for better use. The AK5C comes stock with a dark green color instead of the usual gray or black, which can even blend in with woodland environments without any camouflage set on the gun. "

το έχω και με έχει βολέψει περισσότερο το sg553

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1109]ckbond[/MENTION]

Εδώ θα βρεις όλα τα stats για τα όπλα.

BF4 Weapon charts (Damage, accuracy, etc.) | Symthic

Από αυτά που έχω δοκιμάσει,προτείνω τα εξής:

assault rifles: ace 23,m416,scar-h,ak-12

Carbines: acw-r,ak 5c,sg553,ace 21,ace 52

pistols: p226,mp443,93r

bolt action: m40a5(οπλίζει πολύ γρήγορα κ κάνει καλό damage),338 recon(οπλίζει αργά αλλά κάνεις εύκολα noscope μέχρι τα ~10 μέτρα),srr-61(οπλίζει αργά αλλά έχει ελάχιστο bullet drop)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο link...:T:

Σ' ευχαριστώ πολύ... :D :D :D

Αυτή την στιγμή σύμφωνα με τα stats μου με βάση τα kills τα 3 πρώτα όπλα είναι SAR-21 - A91 και AK-5C...

Recon δεν παίζω... έχω μόνο 1 kill... ενώ σε campain μου αρέσει πάρα πολύ ο sniper και τα πάω αρκετά καλά το live δεν έχει καμία απολύτως σχέση...

Με Assault ή Carbines αστοχώ που τους έχω μπροστά μου άντε βάλε με το μυαλό σου τι κάνω σαν sniper... :red::red::red:

Πάντως το βασικότερο που έμαθα βλέποντας τα charts είναι ότι όλα τα όπλα γεμίζουν γρηγορότερα αν υπάρχουν σφαίρες στην γεμιστήρα απ' ότι αν αδειάσει... :wall:

Ούτε που μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό...

Τώρα για τα υπόλοιπα θα πρέπει να βρω κάποιον να κάτσουμε μαζί να μου δείξει 5 πράγματα γιατί εντάξει παίζω για την ευχαρίστηση και για την πλάκα μου αλλά όταν όλη την ώρα βλέπω τα ραδίκια ανάποδα κάποια στιγμή μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι και το κλείνω... :whistle2:

Τες πα... το χάος με τα MMO που είμαι μαθημένος... :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια και σ'εμένα... :hmm::hmm::hmm:

Αλλά επειδή μόλις εχθές άλλαξα δίσκο και έκανα εγκατάσταση WIN σκέφτηκα ότι κάτι δεν πήγε καλά με την μεταφορά του folder με το BF4 οπότε τα έσβησα όλα και τώρα το κατεβάζω ΟΛΟ εξ' αρχής... :mad:

Πες μου τώρα ότι είναι κάποιο πρόβλημα γενικότερο και τσάμπα κάνω όλη αυτή την ιστορία... :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από αυτά που διαβάζω μόνο για τζάμπα είναι

Hey Andeus, you’re a lucky winner of our Battlefield 4 code giveaway. Congratulations!
..και γιατί είναι πάντα πιο ωραίο :p

Τελικά έφτιαξε καθόλου ή να κάτσω στο 3 για την ώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το βασικότερο που έμαθα βλέποντας τα charts είναι ότι όλα τα όπλα γεμίζουν γρηγορότερα αν υπάρχουν σφαίρες στην γεμιστήρα απ' ότι αν αδειάσει... :wall:

Ούτε που μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό...

Όταν πατήσεις reload χωρίς να έχουν τελειώσει οι σφαίρες, απλα κουμπώνει τον καινούριο γεμιστήρα. Αν όμως έχεις τελειώσει όλες τις σφαίρες, τότε κουμπώνει τον καινούριο γεμιστήρα και πρέπει να τραβήξει τα κλείστρα για να φορτώσει σφαίρα στη θαλάμη. Γι' αυτό στη δεύτερη περίπτωση απαιτείται περισσότερος χρόνος. ;-)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα !!! για να μη ανοιγω νεο θεμα πειτε μου λιγο τι παιζει!!

εν συντομια φιλος αγορασε κωδικους premium!! εκανε acount στο origin και εχει βαλει τον κωδικο απο οτι μου ειπε αλλα δε του δινει για κατεβασμα το παιχνιδι !!

επισης οταν παει να ξαναβαλει τον κωδικο λει οτι χρησιμοποιειται αρα εχει δηλωθει σωστα ;

πρεπει να κανει κατι αλλο; το παιδι!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις reload χωρίς να έχουν τελειώσει οι σφαίρες, απλα κουμπώνει τον καινούριο γεμιστήρα. Αν όμως έχεις τελειώσει όλες τις σφαίρες, τότε κουμπώνει τον καινούριο γεμιστήρα και πρέπει να τραβήξει τα κλείστρα για να φορτώσει σφαίρα στη θαλάμη. Γι' αυτό στη δεύτερη περίπτωση απαιτείται περισσότερος χρόνος. ;-)

A, ρε, πως φαίνονται τα κομμάντα...!

παιδες καλημερα !!! για να μη ανοιγω νεο θεμα πειτε μου λιγο τι παιζει!!

εν συντομια φιλος αγορασε κωδικους premium!! εκανε acount στο origin και εχει βαλει τον κωδικο απο οτι μου ειπε αλλα δε του δινει για κατεβασμα το παιχνιδι !!

επισης οταν παει να ξαναβαλει τον κωδικο λει οτι χρησιμοποιειται αρα εχει δηλωθει σωστα ;

πρεπει να κανει κατι αλλο; το παιδι!!

Με λίγο ψάξιμο στο thread θα έβρισκες την απάντηση :)

Πήρε Premium ή Premium Edition;

Αν πήρε Premium, δεν περιέχει το παιχνίδι. Πρέπει να έχει αγοράσει το παιχνίδι και μετά να βάλει το Premium.

Θα πρέπει όπως και να έχει να βάλει δύο κωδικούς, το game και το Premium.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.