Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jan 13 PC Game Update Notes

-Various fixes for improving general stability

-Fixed a memory leak issue occurring after level shutdowns, which could result in a out-of-memory crash in longer play sessions

-Additional fix for the "sound loop" deadlock when running High/Ultra graphics settings

-Added a warning for using Legacy AMD drivers that were out of date

-Fixed a player feedback timing issue where blood was appearing before other damage indicators, and before damage was actually done

-Fixed a bug where players’ rank icons on the scoreboard would not be updated

-Fix for Asian users unable to start Battlefield 3 and Battlefield 4 on Windows 8.1

-Normalized repair rates across all vehicles.

-Fixed problem with killer health in kill card not being correctly updated (showing 100% health even though the soldier was hurt)

-Fix for friendly marker not always showing when needed to, resulting in players shooting team members

-Fixed a bug where a Main Battle Tank Coaxial HMG ammo box was occasionally blocking the driver’s camera

-Increased damage by 25% for the Stealth Jet 20mm cannons.

-Stealth Jets now have more similar handling attributes to each other. F35 & J-20 are slightly more agile, Su-50 is less agile.

-Attack Jets now have more similar handling attributes to each other, and all 3 are now slightly less agile than earlier

-Fixed camera glitch when switching weapons while moving in crouch

-Fixed an occasional bug where players could experience intermittent engine sound dropouts when driving wheeled IFVs

-Fix for player spawning under the map when deploying on Lancang Dam

-Fixed flickering in map and minimap on Rogue Transmission and Operation Locker

Υπάρχει κάποιος fxaa injector που να αξίζει στο bf4?

Σαν τον sweetfx που είχαμε στο bf3 ένα πράμα...

JsDVwnq.jpg

SweetFX Installation help

SweetFX BF4 Presets

Μια διορθωση υπαρχουν 2 thread με bf4 εδω ειναι αυτο με τα ποιο πολλα presets

SweetFX BF4 Presets Original thread

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

JsDVwnq.jpg

SweetFX Installation help

SweetFX BF4 Presets

Μια διορθωση υπαρχουν 2 thread με bf4 εδω ειναι αυτο με τα ποιο πολλα presets

SweetFX BF4 Presets Original thread

Εγω θυμαμαι οτι στο bf3 τα πραγματα ηταν απλα.

Πετας τα αρχεια στον φακελο του παιχνιδιου και αντε γεια..

Τωρα installer και @@ρακια.

Παει χαλασε ο κοσμος...:p

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανεις με forthnet μια μικρή αύξηση του ping με γερμανικούς servers τις τελευτές 2-3 εβδομάδες? εκεί που έβρισκα αρκετούς με 40 έως 43 τώρα είναι λίγοι σε σχέση με πριν οι περισσότεροι παίζουν από 50+

Σε servers από πολωνια έχω δει πτώση στο ping και σε servers από αγγλία έχω την εντύπωση ότι ο μέσος ορος έχει μειωθεί αρκετά

... επειδή δεν γνωρίζω και πολλά γιατί όλοι οι ελληνικοί servers είναι γερμανία από ελλάδα δεν συμφέρει από θέμα κόστους δεν υπάρχει η υποδομή?

Link to comment
Share on other sites

... επειδή δεν γνωρίζω και πολλά γιατί όλοι οι ελληνικοί servers είναι γερμανία από ελλάδα δεν συμφέρει από θέμα κόστους δεν υπάρχει η υποδομή?

1. Δεν υπάρχει υποδομή. Καλώς ή κακώς η ΕΑ δίνει πλέον άδεια για gameservers σε τρεις μόνο εταιρίες (αν δεν κάνω λάθος) οι οποίες φυσικά δεν είναι Ελληνικές. Έτσι, δε μπορείς και να θέλεις να στήσεις δικό σου server Ελλάδα.

2. Και να έδιναν άδειες, οι τιμές συγκριτικά με το εξωτερικό στις υπόλοιπες υπηρεσίες, είναι σαφώς υψηλότερες, οπότε πάλι δε θα ήταν συμφέρουσα επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμαμαι οτι στο bf3 τα πραγματα ηταν απλα.

Πετας τα αρχεια στον φακελο του παιχνιδιου και αντε γεια..

Τωρα installer και @@ρακια.

Παει χαλασε ο κοσμος...:p

Kατεβαζεις την SweetFX Configurator_standalone_1.3.3 extract και παιρνεις μονο τον φακελο

SweetFX η τα αρχεια απο μεσα και τα βαζεις στον φακελο του παιχνιδιου.

Αλλαγη preset αλλαζεις το αρχειο SweetFX_preset.txt με καποιο που σου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Kατεβαζεις την SweetFX Configurator_standalone_1.3.3 extract και παιρνεις μονο τον φακελο

SweetFX η τα αρχεια απο μεσα και τα βαζεις στον φακελο του παιχνιδιου.

Αλλαγη preset αλλαζεις το αρχειο SweetFX_preset.txt με καποιο που σου κανει.

Δουλευει και σε 64bit?

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανεις με forthnet μια μικρή αύξηση του ping με γερμανικούς servers τις τελευτές 2-3 εβδομάδες? εκεί που έβρισκα αρκετούς με 40 έως 43 τώρα είναι λίγοι σε σχέση με πριν οι περισσότεροι παίζουν από 50+

Σε servers από πολωνια έχω δει πτώση στο ping και σε servers από αγγλία έχω την εντύπωση ότι ο μέσος ορος έχει μειωθεί αρκετά

... επειδή δεν γνωρίζω και πολλά γιατί όλοι οι ελληνικοί servers είναι γερμανία από ελλάδα δεν συμφέρει από θέμα κόστους δεν υπάρχει η υποδομή?

forthnet και εγω δεν εχω δει κατι τετοιο..μς γερμανια ειμαι παντα 40ms πανω κατω.. με αγγλια πραγματι εχω πεσει στα 54 περιπου...

εισαι fastpath ή interleave?

Link to comment
Share on other sites

forthnet και εγω δεν εχω δει κατι τετοιο..μς γερμανια ειμαι παντα 40ms πανω κατω.. με αγγλια πραγματι εχω πεσει στα 54 περιπου...

εισαι fastpath ή interleave?

και εγώ με fastpath ίδιο ping 40 το λιγότερο και σε μερικούς server 37 μερικές φορες ... δοκίμασε καμια φορα εάν έχεις μεγάλο ping connect diconnect το modem μήπως πέσει το ping:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

SweetFX - Images ετοιμα για χρηση 64bit & 32bit

Θα βρειτε και ενα φακελο* με διαφορα "presets" για δοκιμες.

Αλλαγη preset μετονομασια και αντικατασταση του αρχειου

SweetFX_preset.txt με καποιο που σας κανει.

* Ο φακελος με τα presets δεν χρειαζεται στον φακελο του game.

Τα presets ασχετα την εκδοση του sweefx δουλευουν κανονικα

δοκιμαστηκε 1.4v preset σε 1.5v sweetfx και το αντιστροφο.

Δοκιμες εγιναν σε pb enable server κανενα θεμα περι ban κτλ.

Aφου δεν μπορουμε να φτιαξουμε το παιχνιδι ας το κανουμε ποιο ομορφο :rubik:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=25842]mondler[/MENTION] αν ήσουν fastpath, μήπως για κάποιο λόγο γύρισε interleave η γραμμή;

fastpath ειμαι πιστευω ακομα..αμα με γυρνουσαν interleave και θα συγχρονιζα λιγο παραπανω και θα ανεβαινε και το ping..

αλλα ποτε δεν ξες..λες να τους παρω κανα τηλ?? δεν εχω και τι να κανω στην τουαλετα..:mobile::mobile:

μηπως εννοουσες τον αλλο φιλο [MENTION=3821]Deus[/MENTION] που ειπε οτι ειχε αυξηση στο ping??

Link to comment
Share on other sites

@Orion2001 το 64bit δε παιζει με 64bit εκδοση μου πεταει error οτι λειπει d3d11 αρχειο στο windows>system32 φακελο.

Win 7 ultimate 64bit εδω 64bit exe το παιχνιδι μολις κατεβασα τα αρχεια

και παιζει μια χαρα μια φωτο με το προβλημα μπορω να εχω ?

Τρεξε και ενα update μπας και http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

/restart

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξεκίνησα να παίζω bf4 multiplayer και παρατηρώ οτι το loading time από την στιγμή που θα πατήσεις join σε κάποιον server μέχρι να κάνεις deploy την πρώτη φορά είναι αρκετά μεγάλο.

Το έχετε και εσείς ή είναι σε μένα έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξεκίνησα να παίζω bf4 multiplayer και παρατηρώ οτι το loading time από την στιγμή που θα πατήσεις join σε κάποιον server μέχρι να κάνεις deploy την πρώτη φορά είναι αρκετά μεγάλο.

Το έχετε και εσείς ή είναι σε μένα έτσι ?

Μόνο με ssd το γλυτώνεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.