Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bad company 2 και τα μυαλά στο blender 

Στο GamePlay είχε κι αυτό θέματα, αλλά αυτό που μπορώ να πω σίγουρα είναι πως είχε την καλύτερη ατμόσφαιρα. Με το που άρχιζε η πίστα, ένιωθες ότι είσαι σε μάχη κι ας μην είχε τον εξελιγμένο ήχο του 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά αποφάσισαν οι "pros" και έκαναν το παιχνίδι όπως αυτοί θέλουν. Οι υπόλοιποι είναι η πλέμπα και δε μας ενδιαφέρει η άποψή τους. Ας καταργήσουν λοιπόν όλες τις κλάσεις και τα όπλα, κι ας έχουν μόνο tanks κι assaults με ACE23 ή AN-94 να τελειώνουμε. Παίζουν TDM, κάθονται σε μια γωνία με την πλάτη στον τοίχο, έχουν 35:3 score και τους τρώει ο "camper" από την ταράτσα, που τους χαλάει και το streak.

Μπράβο DICE.

 

Και όμως η Dice δεν ακούει τους <pros>...αλλιώς το game δεν θα ήταν στην κατάσταση που είναι τώρα..

Αυτό π λες με την πλάτη στον τοίχο,έτσι παίζεται το bf..Τρέχεις- καλύπτεσαι -  ελέγχεις- σκοτώνεις- καλύπτεσαι - αλλάζεις θέση -repeat,δεν πας αέρα πατέρα και οτι βγει..σε άλλα game ναι..σε άλλα game μπορείς να πας <αέρα πατέρα> στο infantry..Δεν είναι το στυλ του bf τέτοιο και ούτε ήταν..Μην το συγκρίνεις με bfbc2..

Υπήρχαν maps που έφτανες ταράτσα και ήθελες έναν να βάλει c4 στην έξοδο του ασανσέρ πχ και μετά δεν σε ακουμπούσε κανείς..είχες το ελεύθερο να spammareis ελεύθερα..

Τα οχήματα κακώς τα πιάνεις..είναι τα χειρότερα της σειράς..και καθόλου ΟP.Εκτός του AA.

Όταν αντίπαλο τανκ έχει 35-3 κάτι δεν πάει καλά με την ομάδα σου.

A, και να μην ξεχάσω το μαχαίρι που αχρηστέψανε. Όταν μάλιστα είχα ξεκινήσει thread το forum του battlelog, πέσανε να με φάνε. Το κορυφαίο ήταν πως όταν τους μαχαίρωνες στη μούρη ήσουν n00b, ενώ αυτοί που σε έτρωγαν με το άρμα από 2km μακρυά, ήταν οι παιχτούρες. Άτομα με >10000 μαχαίρια στο BF3, τους βλέπω τώρα να έχουν 1000-2000... Για να μην πω και για τα άρματα... Ασπίδα; ΑΣΠΙΔΑ;;; lol.... Πόσο ξεφτίλα δηλαδή; Και πρέπει να φάνε 4 RPG για να καταστραφούν...

Αυτά είναι τα προβλήματα του παιχνιδιού, όχι το netcode...

Tο μαχαίρι δεν θα το σχολιάσω μιας και δεν το θεωρούσα ποτέ αξιόπιστη και γρήγορη λύση για να φας τον άλλο..Αν και μου φαίνεται στο bf3 το είχανε παρατραβήξει λίγο..

Το APS που λες έχει διάρκεια 5 ολόκληρα sec..και πολύ μεγάλο cooldown..

Τα 4 rpg εννοείς να τα φάει σε άκυρα σημεία και γωνίες..αλλιώς τρώει και mobility hit..η αν την φάει στον <ποπό> μετά είναι τελειωμένο..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Με το μπαρδόν και συγγνώμη δηλαδής που έχω άποψη... αλλά όποιος ήταν Admn στο The Greek Battlefield Community | TDM+ 400T | Nitrado.net  πριν από λίγο ήταν το λιγότερο για γέλια...

 

Να είμαι με τα χειρότερα stats και να με αλλάζει στην ομάδα που χάνει ειλικρινά με ξεπερνά... Εκτός και αν είναι αυτόματη η αλλαγή όπου πάω πάσο...

O The Greek Battlefield Community server δεν κανει balance τα τελευταια 25 tickets,

δεν κανει scramble την ωρα του αγωνα και υπαρχει balance guard στα 20 tickets διαφορα.

Αρα η καποιος/οι εφυγαν πριν τελειωσει και σε πηγε στην αλλη ομαδα η καποιος πριν απο τα

375 tickets και με μικροτερερη διαφορα απο 20 tickets οι ομαδες καποιος αλλαξε πλευρα...

Δεν υπαρχουν whitelisted παικτες/ομαδες/admins ολοι in game ειμαστε ισοι.

Το balance ειναι πολυ ευαισθητο θεμα για εμενα, δεν υπαρχει θεμα ρυθμισης γνωριζω απεξω

τα plugin που τρεχουν εχω συνεισφερει σε ορισμενα για να γινουν καλυτερα και σχεδον ολοι

οι Ελληνικοι servers εχουν το δικο μου balance setup.

Ο admin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και όμως η Dice δεν ακούει τους <pros>...αλλιώς το game δεν θα ήταν στην κατάσταση που είναι τώρα..

Αυτό π λες με την πλάτη στον τοίχο,έτσι παίζεται το bf..Τρέχεις- καλύπτεσαι -  ελέγχεις- σκοτώνεις- καλύπτεσαι - αλλάζεις θέση -repeat,δεν πας αέρα πατέρα και οτι βγει..σε άλλα game ναι..σε άλλα game μπορείς να πας <αέρα πατέρα> στο infantry..Δεν είναι το στυλ του bf τέτοιο και ούτε ήταν..Μην το συγκρίνεις με bfbc2..

Υπήρχαν maps που έφτανες ταράτσα και ήθελες έναν να βάλει c4 στην έξοδο του ασανσέρ πχ και μετά δεν σε ακουμπούσε κανείς..είχες το ελεύθερο να spammareis ελεύθερα..

Τα οχήματα κακώς τα πιάνεις..είναι τα χειρότερα της σειράς..και καθόλου ΟP.Εκτός του AA.

Όταν αντίπαλο τανκ έχει 35-3 κάτι δεν πάει καλά με την ομάδα σου.

Tο μαχαίρι δεν θα το σχολιάσω μιας και δεν το θεωρούσα ποτέ αξιόπιστη και γρήγορη λύση για να φας τον άλλο..Αν και μου φαίνεται στο bf3 το είχανε παρατραβήξει λίγο..

Το APS που λες έχει διάρκεια 5 ολόκληρα sec..και πολύ μεγάλο cooldown..

Τα 4 rpg εννοείς να τα φάει σε άκυρα σημεία και γωνίες..αλλιώς τρώει και mobility hit..η αν την φάει στον <ποπό> μετά είναι τελειωμένο..

To pros το έβαλα σε εισαγωγικά, ακριβώς γιατί δεν εννοώ τους πραγματικά καλούς παίκτες. Εννοώ, αυτούς που μετέχουν, ασχολούνται, σχολιάζουν και γράφουν συνεχώς στο blog ή ανεβάζουν videos.

Όσον αφορά στο "με την πλάτη στον τοίχο", κάνεις λάθος, εκτός αν μπορείς έτσι να PTFO. Για το TDM που δεν έχει Objective, το να είσαι με την πλάτη στον τοίχο, είναι το ίδιο με τον να κάθεσαι σε μια ταράτσα. Δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται για αυτό. Και ξέρεις ότι εγώ δεν κάθομαι ποτέ, αλλά μου τη δίνει να προσαρμόζουν το παιχνίδι στα γούστα κάποιων.

Με το BC2 γιατί να μην το συγκρίνω; Το ίδιο στυλ παιχνιδιού ήταν και πολύ πιο διασκεδαστικό με σαφώς καλύτερα σχεδιασμένες πίστες. Λες για το C4.. Δηλαδή εδώ δεν κάνουν ακριβώς το ίδιο, έτσι; Που έχει δεκάδες κτήρια με ορόφους και ασανσέρ σε όλες τις πίστες και κλασικά θα πετύχεις support με C4 να σε περιμένει. Κλασικό σημείο τα κτήρια στη Metro στην Α... 

 

Για το αντίπαλο tank, τι εννοείς δεν πάει καλά με την ομάδα μου; Έχεις δει πόσα Vehicle Destroy Medals είχα στο 3; Τώρα με το ζόρι μπορώ να διαλύσω άρμα. Τα είχα σκίσει λίγο με της SLAM, τις nurfάρανε κι αυτές. Κάποιοι έχυσαν μαύρο δάκρυ στα blogs γιατί δε μπορούσαν να τις spotάρουν.

 

Το APS έχει διάρκεια 5'' ;;; Τι λες τώρα...; ΑΣΠΙΔΑ ΡΕ ΑΚΗ;;; Με δουλεύεις; Πρέπει να ρίξω RPG ακριβώς στον "πωπό" του άρματος κι αν είμαι ±10° εκτός του κάνω ζημιά 20-25;;; Τρώει την πρώτη, ρίχνει ένα APS, φεύγει, περιμένει να γίνει 100% και επιστρέφει χωρίς πρόβλημα. Wow, παιχτάρα. Έχεις δει άρμα να τρώει RPG στο πλάι, στις ερπύστριες και να συνεχίζει ποτέ;

 

Τέλος για το μαχαίρι, δεν είναι αξιόπιστη λύση για εσένα. Ωραία. Γιατί το χάλασαν τότε; Γιατί το έκαναν ο αργός να κερδίζει, αν δεν ήταν καλό όπλο; Εγώ ήθελα να ρισκάρω, να με σκοτώσει ο άλλος, προκειμένου να του πάρω τα tags. Είμαι κακός παίκτης και δε βοηθάω την ομάδα μου. So? Δικό μου πρόβλημα, μη με παίζετε αν δεν είμαι καλός. Να σου δείξω video με τον άλλο να κάθεται χωρίς να με έχει πάρει χαμπάρι, να κάνω 6, ναι, ολογράφως, έξι μαχαίρια και να μην πιάνει. Και το κορυφαίο, στο 7 που έπιασε, ο τύπος γύρισε και μου έκανε counter. Παιχτάρας λέμε, πρέπει να είναι στο top 0.0001% παγκοσμίως.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

O The Greek Battlefield Community server δεν κανει balance τα τελευταια 25 tickets,

δεν κανει scramble την ωρα του αγωνα και υπαρχει balance guard στα 20 tickets διαφορα.

Αρα η καποιος/οι εφυγαν πριν τελειωσει και σε πηγε στην αλλη ομαδα η καποιος πριν απο τα

375 tickets και με μικροτερερη διαφορα απο 20 tickets οι ομαδες καποιος αλλαξε πλευρα...

Δεν υπαρχουν whitelisted παικτες/ομαδες/admins ολοι in game ειμαστε ισοι.

Το balance ειναι πολυ ευαισθητο θεμα για εμενα, δεν υπαρχει θεμα ρυθμισης γνωριζω απεξω

τα plugin που τρεχουν εχω συνεισφερει σε ορισμενα για να γινουν καλυτερα και σχεδον ολοι

οι Ελληνικοι servers εχουν το δικο μου balance setup.

Ο admin

Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις και να μου εξηγήσεις πως ακριβώς λειτουργεί το balanvce...  :T:

 

Παρ' ολα αυτά στην συγκεκριμένη περίπτωση σίγουρα δεν λειτούργησε σωστά όποια και να ήταν η περίπτωση που τελικά άλλαξα πλευρά... Σε γενικές γραμμές δεν με πειράζει, ακόμα και στο πόσο τακτικά συμβαίνει αυτό, αλλά αυτή την φορά έκανε τόσο κρα που σε συνδυασμό με το πολύ κακό παίξιμο μου, όπου με την αλλαγή στριμώχθηκα σε μια γωνία μαζί με την υπόλοιπη ομάδα, με τσάντισε πολύ παραπάνω...  :blush:  :blush:  :blush:

 

Επίσης δεν νομίζω να κατηγόρησα κανέναν για whitelisted παίχτες αλλά ούτε καν άφησα υπόνοιες για κάτι τέτοιο... :huh:  

Link to comment
Share on other sites

Αναφερω για την whitelist για να τονισω ποσο ευαισθητος ειμαι στο θεμα balance.
Οποιαδηποτε συσταση/κριτικη για να κανουμε τον server καλυτερο καλοδεχουμενη. :)

 

Μπορει να επεσε το procon μπορει χιλια δυο δεν ξερω..παντως αυτο που ξερω ειναι οτι

αυτο δεν γινεται συχνα γιατι βλεπω τα σχολια των παικτων στo chat log πολυ προσεκτικα

οταν ειναι για θεμα balance.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με πατρικ ο λογος που κλεισανε τις σκαλες ειναι γιατι εγιναν πολλα ατυχηματα τελευταια επειδης ανεβαιναν πανω με γρασα (ΝΕΕΕΕΟΙΙΙΙ) στα παπουτσα και πεφτανε. Παντως ενας καλος φαρος περιπολικου προσαρμοσμενος στο κρανος του παιχτακου σναηπερςς η ενα στρομπο  ειναι μαστ για το επομενο πατς http://gfycat.com/FondSoggyChimneyswift

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω που εκλεισαν τις σκαλες στο TDM. Μου αποσπουσαν την προσοχη και  χαλουσε την στρατηγικη του TDM. Δηλαδη κοιταω δεξια-αριστερα, χοροπηδαω μερικα μετρα μεχρι την επομενη γωνια, κοιταω δεξια-αριστερα, kill (και revive αν δεν βαριεμαι) και παλι απο την αρχη. Επρεπε να κοιταω και στις ταρατσες... πολυπλοκα πραγματα.

Βασικα TDM παιζω μονο οταν θελω να ξεκλειδωσω καποιο οπλο, και δεν ειμαι προ ουτε "προ"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χριαντω επειδη εχω γεννηθει προ χωρις να το θελω και δεν ξερω ακριβως τι φταιει γιαυτο που μου συμβαινει...  πιστυεω οτι η στρατηγικη που χρειαζεται το tdm ειναι ιδια με αυτη του να φας μια κουτα κρουασαν μολτο χωρις να σκασεις και κατα δευτερον το να κοιτας μονο δεξια αριστερα κανεις κακο στο σβερκο και την αντιληψη του παιχτακου που πιλαλας.
Αποτελεσμα αυτων ειναι ενα,οτι οταν θα ερθει η κουφια η ωρα ''να παιξεις'' κατι αλλο εκτος απο tdm (οπου οι παιχτες θα κρεμονται σαν παραλυτες μαιμουδες απο τα ταβανια,) θα νιωθεις οτι τελικα ηρθαν οι μαυροι προικισμενοι  εξωγηνοι γεματοι ποθο για τεντωμα.

Θελω να πω δλδ οτι διαφωναω,ασετοπαιγνιδι οπως ειναι απο την πρωτη μερα (δλδ  χαλια Νταης) και φτιαξε το επομενο καλυτερο, οπως ηταν δλδ τα παιγνιδια που πρωτοερωτευτηκε ο κοζμος(βφ2,μπαντκοπανοι,και βφ3).


*ε χριαντω ο λογος μου δεν εχει επιθετικια διαθεση προς το μερος σου 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γατακιαααααα απο τοτε που ειχα πει για BC2 δεν εχω σταματησει να παιζω....και απο οτι ειδα αυξηθηκαν οι servers ^_^

 

Δοκιμασα εψες μετα απο δυο μηνες αποχης να παιξω bf4....δεν ξερω αν θα συνεχισει να πιανει χωρο στον ssd :TD:

 

Εχω την εντυπωση πως το παιχνιδι κατεληξε απο εκει που ξεκινησε, μαυρα χαλια δηλαδη.(και ηταν αναμενομενο μιας και εξαρχης στηριχτηκε σε σαπιες βασεις)

 

Κατι πηγαν να κανουν στα ενδιαμεσα patches αλλά καταφεραν τελικα και τα εκαναν σκ@τ@ :fie:

 

Θα ειναι το πρωτο bf που δεν θα τερματισω τα ranks, δεν με τραβαει...και το λεει αυτο ενας "καμμενος" με τη συγκεκριμενη σειρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.