Jump to content



Apple iPhone 4S vs Samsung Galaxy S III


DwS

Recommended Posts

Σε βρίσκω όμως εντελώς ανενημέρωτο... ΟΛΑ αυτά που αναφέρεις, γίνονται με διάφορες εφαρμογές, ΔΩΡΕΑΝ και χωρίς JB...

Χώρια που όπως λές ήταν "big deal για εσένα". Ζήτημα να βρούμε άλλον έναν εδώ μέσα που να τα θεωρεί "βασικά" όλα αυτά...

για πες εφαρμογές που να λειτουργούν αξιόπιστα σε αυτά τα θέματα και να μην πρέπει να τρέχουν συνεχεια σε background

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
για πες εφαρμογές που να λειτουργούν αξιόπιστα σε αυτά τα θέματα και να μην πρέπει να τρέχουν συνεχεια σε background

Δεν τις χρησιμοποιώ, γιατί απλά δεν τις χρειάζομαι. Θα τις βρω και θα σου πω.

Όσο για το "αξιόπιστα στο background", αστεία το λες φαντάζομαι... Εδώ αξιόπιστο δεν είναι το Android το ίδιο... :boxed:

Μην κρίνουμε με διαφορετικά μέτρα και σταθμά επειδή μας βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις χρησιμοποιώ, γιατί απλά δεν τις χρειάζομαι. Θα τις βρω και θα σου πω.

Όσο για το "αξιόπιστα στο background", αστεία το λες φαντάζομαι... Εδώ αξιόπιστο δεν είναι το Android το ίδιο... :boxed:

Μην κρίνουμε με διαφορετικά μέτρα και σταθμά επειδή μας βολεύει.

όχι σου μίλησα για πολύ συγκεκριμένα πράγματα τελείως αντικειμενικά τα οποια τα έχω δει πως δουλεύουν στο ένα και πως στο άλλο.

τώρα για το internet και call limiter μέχρι και από cydia, είναι τζόγος κατά ποσο θα δουλέψει...

...κάτι που στον τελικό μου λογαριασμό αρκετές φορες εξαιτίας τους ξέφυγα.

τώρα άμα δεν δέχεσαι πως είναι βασικές ελλείψεις πράγματα που είχαν κινητά όπως το nokia 7210 (αναφορά εισερχομενων/εξερχομενων μηνα και σύνολο), τι να σου πω.

επίσης για πες μια εφαρμογή για UI customization στο iphone. τώρα εσύ άμα ζεις χωρίς αυτά, δεν τα κάνει πως δεν είναι βασικά.. γιατί θα μπορούσες να ζεις όπως ζούνε εκατομμύρια κόσμος και με ένα κινητό που το μονο που κάνει είναι κλήσεις, sms και ξυπνητήρι

καλά για bluetooth & επέκταση μνήμης ούτε που ανοίγω το στόμα μου

Link to comment
Share on other sites

το μοναδικο μεγαλο μειον του ios ειναι η παραμετροποιηση που δεν υπαρχει καν στο κινητο και η αμεση αναγκη του υπολογιστη ακομα και για να κανεις πχ ενα ηχο κλησης. φυσικα και το bluetooth. αλλιως σε ολα τα υπολοιπα ειναι οσο καλο οσο ενα αντροιντ ισως και καλυτερο. εχω δοκιμασει τα παντα και ειμαι "ταγμενος" στα αντροιντ μιας και μου αρεσει να "πειραματιζομαι" οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα..!:)

Link to comment
Share on other sites

...κάτι που στον τελικό μου λογαριασμό αρκετές φορες εξαιτίας τους ξέφυγα.

Βάλε Vodafone που σε ειδοποιεί όταν φτάσεις το 80% του χρόνου σου...

τώρα άμα δεν δέχεσαι πως είναι βασικές ελλείψεις πράγματα που είχαν κινητά όπως το nokia 7210 (αναφορά εισερχομενων/εξερχομενων μηνα και σύνολο), τι να σου πω.

Βασικές ελλείψεις θα ήταν αν:

1. Τα είχαν τα περισσότερα κινητά στην αγορά

2. Τα χρησιμοποιούσαν οι περισσότεροι

Για βρες μου μια έρευνα που να τα αποδεικνύει αυτά και μετά πες μου αν είναι βασικές ελλείψεις. Το ότι τα είχε ένα παλιό τηλέφωνο, δε λέει τίποτα. Μπορώ να σου βρω δεκάδες άλλα μοντέλα που δεν το έχουν, προφανώς γιατί είναι λίγοι αυτοί που τους ενδιαφέρει.

επίσης για πες μια εφαρμογή για UI customization στο iphone. τώρα εσύ άμα ζεις χωρίς αυτά, δεν τα κάνει πως δεν είναι βασικά.. γιατί θα μπορούσες να ζεις όπως ζούνε εκατομμύρια κόσμος και με ένα κινητό που το μονο που κάνει είναι κλήσεις, sms και ξυπνητήρι

Εγώ; Εκατομμύρια ζουν χωρίς αυτά. Για την ακρίβεια, ξέρω πολλούς που όταν είχαν πάρει αρχικά το τηλέφωνο έπαιζαν με χρωματάκια, εικονάκια, κλπ, αλλά κάποια στιγμή το βαρέθηκαν και τα έχουν όλα default. Κλασσικό πρόβλημα όλων αυτών, η ασυμβατότητα ή το χάσιμο των ρυθμίσεων σε κάθε αλλαγή λειτουργικού ή update. Μόνο η ανηψιά μου έχει Custom UI στο iPhone με εικονίτσες Hello-Kitty. Θα τη ρωτήσω πως το έβαλε...

καλά για bluetooth & επέκταση μνήμης ούτε που ανοίγω το στόμα μου

Πες μου ένα κινητό που κάνει επέκταση μνήμης, ένα!

Προφανώς εννοείς επέκταση αποθηκευτικού χώρου. Έχω 16GB. Σκεφτόμουν να πάρω το 32GB, αλλά ήταν αρκετά ακριβότερο και δεν ήθελα να δώσω τη διαφορά. Καλά έκανα. Δε μου χρειάστηκε ποτέ. Τώρα αν εσύ θέλεις να βάζεις 5 ταινίες HD στο κινητό σου για να τις βλέπεις στο μετρό πηγαίνοντας στη δουλειά, πάρε Android και άσε το iPhone σε εμάς που απλά ακούμε μουσική, ή βάζουμε μόνο 1 ταινία...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Vodafone που σε ειδοποιεί όταν φτάσεις το 80% του χρόνου σου...

Βασικές ελλείψεις θα ήταν αν:

1. Τα είχαν τα περισσότερα κινητά στην αγορά

2. Τα χρησιμοποιούσαν οι περισσότεροι

Για βρες μου μια έρευνα που να τα αποδεικνύει αυτά και μετά πες μου αν είναι βασικές ελλείψεις. Το ότι τα είχε ένα παλιό τηλέφωνο, δε λέει τίποτα. Μπορώ να σου βρω δεκάδες άλλα μοντέλα που δεν το έχουν, προφανώς γιατί είναι λίγοι αυτοί που τους ενδιαφέρει.

Εγώ; Εκατομμύρια ζουν χωρίς αυτά. Για την ακρίβεια, ξέρω πολλούς που όταν είχαν πάρει αρχικά το τηλέφωνο έπαιζαν με χρωματάκια, εικονάκια, κλπ, αλλά κάποια στιγμή το βαρέθηκαν και τα έχουν όλα default. Κλασσικό πρόβλημα όλων αυτών, η ασυμβατότητα ή το χάσιμο των ρυθμίσεων σε κάθε αλλαγή λειτουργικού ή update. Μόνο η ανηψιά μου έχει Custom UI στο iPhone με εικονίτσες Hello-Kitty. Θα τη ρωτήσω πως το έβαλε...

Πες μου ένα κινητό που κάνει επέκταση μνήμης, ένα!

Προφανώς εννοείς επέκταση αποθηκευτικού χώρου. Έχω 16GB. Σκεφτόμουν να πάρω το 32GB, αλλά ήταν αρκετά ακριβότερο και δεν ήθελα να δώσω τη διαφορά. Καλά έκανα. Δε μου χρειάστηκε ποτέ. Τώρα αν εσύ θέλεις να βάζεις 5 ταινίες HD στο κινητό σου για να τις βλέπεις στο μετρό πηγαίνοντας στη δουλειά, πάρε Android και άσε το iPhone σε εμάς που απλά ακούμε μουσική, ή βάζουμε μόνο 1 ταινία...

σοβαρά ξαναδιάβασε olla όσα έγραψες.

με την ίδια ακριβώς λογική μπορείς δεν βλέπω τον λόγο να πάρει κάποιος iphone η windows mobile η οτιδήποτε.

ακόμα καλύτερα μπορώ με ακριβώς την ίδια λογική να πω "πάρε το nokia 7210"

σοβαρά έχεις ένα πρόβλημα με το να δεις κάποια πράγματα αντικειμενικά

άμα θες σου απαντάω 1-1

τώρα άμα βγαίνανε και "επαρνες" αυτοκίνητο που του λείπουν 2 ρόδες και την παλεύεις με το να ισορροπείς με τούβλα στο portbagaz ok, μην μου λες πως αυτά είναι λύσεις και επειδή τα αυτοκίνητα βγαίνουν με 2 ρόδες έτσι πρέπει να είναι ειδικά όταν κυκλοφορούνε αυτοκίνητα με 4 ρόδες

και πολύ καλο θα ήταν να μάθεις την διαφορα του συμβιβάζομαι και προσαρμόζομαι.

P.S. σε θεωρώ fanboy και δεν βλέπω λόγο άλλο να κάνω συζήτηση για τον απλό λόγο πως ότι και να πει ο οποιοσδήποτε η απάντηση σου είναι "αφού δεν υπάρχει στο iphone, δεν χρειάζεται" οποτε ότι και να απαντήσεις από εδώ και πέρα δεν θα σου απαντήσω πίσω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θα πω:πηρα το 4s 8 Ιουνιου κ μεχρι σημερα δεν εχει κλεισει ποτε,χωρις ιχνος κολληματος κ με τις εφαρμογες να τρεχουν δεκαδες απο πισω κατα καιρους...βρειτε μου ενα android Που βγαζει πανω απο 600 ωρες χωρις reboot?

και για αυτους που θα τρεξουν να πουν fanboy κλπ

εχω και nexus για 2ο το οποιο στις 600 ωρες δεν επαιρνε ουτε τηλ.....

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά ξαναδιάβασε olla όσα έγραψες.

με την ίδια ακριβώς λογική μπορείς δεν βλέπω τον λόγο να πάρει κάποιος iphone η windows mobile η οτιδήποτε.

ακόμα καλύτερα μπορώ με ακριβώς την ίδια λογική να πω "πάρε το nokia 7210"

σοβαρά έχεις ένα πρόβλημα με το να δεις κάποια πράγματα αντικειμενικά

άμα θες σου απαντάω 1-1

τώρα άμα βγαίνανε και "επαρνες" αυτοκίνητο που του λείπουν 2 ρόδες και την παλεύεις με το να ισορροπείς με τούβλα στο portbagaz ok, μην μου λες πως αυτά είναι λύσεις και επειδή τα αυτοκίνητα βγαίνουν με 2 ρόδες έτσι πρέπει να είναι ειδικά όταν κυκλοφορούνε αυτοκίνητα με 4 ρόδες

και πολύ καλο θα ήταν να μάθεις την διαφορα του συμβιβάζομαι και προσαρμόζομαι.

P.S. σε θεωρώ fanboy και δεν βλέπω λόγο άλλο να κάνω συζήτηση για τον απλό λόγο πως ότι και να πει ο οποιοσδήποτε η απάντηση σου είναι "αφού δεν υπάρχει στο iphone, δεν χρειάζεται" οποτε ότι και να απαντήσεις από εδώ και πέρα δεν θα σου απαντήσω πίσω

Μπλά, μπλά, μπλά. Ελλείψει επιχειρημάτων, προσβάλουμε το συνομιλητή μας, τον αποκαλούμε fanboy και τον αγνοούμε.

Μέχρι στιγμής μας είπες μόνο 2-3 πράγματα που βολεύουν εσένα. Όταν σου ζήτησα να μου δώσεις στοιχεία ποιόν άλλον βολεύουν, φυσικά δεν είχες. Θα ήταν πολύ απλό να μπεις στο appstore και να δεις τα downloads ανάλογων εφαρμογών, όπου θα διαπίστωνες ότι είναι ιδιαίτερα λίγα, αλλά δε σε συμφέρει. Πετάμε δυό κουβέντες, τις διαβάζουν οι περισσότεροι χωρίς να τις ψάξουν και βγάζουμε συμπεράσματα.

Φαντάζομαι, αφού δεν είσαι προβληματικός όπως εγώ, έχεις καταλάβει ότι η συζήτηση γίνεται για να αποφασίσει ο φίλος μας ο [MENTION=24367]DwS[/MENTION] τι θα διαλέξει. Θα μπορούσες λοιπόν, αφού είσαι τόσο σίγουρος για τη χρησιμότητα να του πεις, ότι αν θέλει ανά πάσα στιγμή να γνωρίζει τους χρόνους και τον όγκο δεδομένων που έχει κατεβάσει, κλπ, κλπ, να προτιμήσει το Android. Το σκεπτικό σου "επειδή τα θέλω εγώ, πρέπει να τα θέλουν όλοι", είναι τουλάχιστον εγωιστικό, μην πω παιδιάστικο. Άλλωστε οι πωλήσεις του iPhone παγκοσμίως και το trend που δημιούργησε, γιατί αυτό έχουν αντιγράψει όλοι, δεν χρειάζεται επιχειρήματα για το αν είναι καλό ή όχι. Είναι καθαρά θέμα προτίμησης.

Link to comment
Share on other sites

άσε το iPhone σε εμάς που απλά ακούμε μουσική,

Fm Radio ? :secret:

Πέρα απο τη πλάκα που κάνουμε .. έχω την εντύπωση ότι το θέμα ανοίχτηκε για να ανοιχτεί .... και να γίνει σαματάς :fun:

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου σαν ένας ακόμη απλός χρήστης iphone 3gs. Δεν θέλω να έρθω σε αντιδικία με κάνεναν απλά την άποψη μου λέω πως το σκέφτομαι εγώ τελείως υποκειμενικά.

Tο 3gs το έχω απο το 2010 και το πείρα με επιδότηση για τον... στρατό. Ναι βολεύουν στον στρατό τα smartphones γιατί συνδυάζουν τηλέφωνο+ μηνύματα +games+ internet+chating+μουσική+καμία σειρά όλα σε ένα, στην αρχή το πείραζα με θέματα παραμετροποιησεις κτλπ αλλά τα βαρέθηκα πολύ γρήγορα και απλά το έχω όπως ήταν μανίσιο τώρα, και update βαριέμαι να το κάνω. καμιά μουσική ακούω και βλέπω youtube ...στην τουαλέτα. αυτές είναι οι χρήσεις που του κάνω τον τελευταίο χρόνο.

Προσωπική μου άποψη επέλεξε ένα κινητό βασιζόμενος ΚΑΘΑΡΑ στην δικιά σου άποψη που θα προκύψει απο τις δικιές σου ανάγκες σε βάθος χρόνου και μην ακούς ότι αυτό κάνει αυτό ενώ το άλλο δεν το κάνει. πχ έχει bluetooth το samsung ενώ το iphone όχι.. who gives a f.. ? ούτε μια φορά έχω ανοίξει το bluetooth εδώ και 2 χρόνια..πχ2 το SIII δε θα το έπαιρνα ποτέ όχι επειδή με αρέσει το iphone ή είμαι fanboy του iphone κτλπ όχι, απλά όταν έπιασα το SII μου φάνηκε τεράστιο στο χέρι μου και στην τσέπη μου. απο εκέι και πέρα έφαγε Χ και δεν πάει να βγάζει πόδια και να χορεύει.

απλά σκέψου τις ανάγκες σου και σε βάθος χρόνου άμα το χρειάζεσαι γιατί μιλάμε για 500-600 ευρώ εδώ.:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι εχει πει ο [MENTION=173]Wizard![/MENTION] μ' εχει καλυψει πληρως. Ετσι ειναι. Καποια πραματα μπορει να θεωρουνται ελλειψεις για μερικους, γι αλλους ομως οχι. Επισης και 8 εφαρμογες να βαλεις να τρεχουν στο background στο iOS δεν εχουν καμμια διαφορα στη χρηση του τηλεφωνου. Για να δεις lag σε iPhone 4s πρεπει να κανεις προσευχη! Οντως επισης το android προσφερει λειτουργιες που στο iOS δεν υπαρχουν (ρυθμισεις, παραμετροποιηση). Γενικως, αυτο που λεμε εμπειρια χρησης στο Apple ειναι σταθερη και εγγυημενη. Μονο αν πεσεις σε ελλατωματικο μοντελο θα παρατηρησεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία όλα αυτά που γράφουν οι τελευταίοι .. αλλά θεωρώ υπερβολή να δώσει κάποιος 600 ευρώ για παιδικές-απλές εργασίες όταν όλα αυτά γίνονται με κινητό των 200€...

Εκτος αν τα υπόλοιπα 400€ τα διαθέτουμε για πουλ μουρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν καλύτερο να το γυρίσουμε σε poll;;;Είναι καλυτερο για να τις μετρήσουμε...τις απόψεις.Επειδή ο καθένας λέει τα ίδια και τα ίδια για 2 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ που τα κάνουν όλα,είτε έτσι είτε αλλιώς...

Το κριτήριο είναι η τσέπη και εδώ συμφωνώ με τον leros2004 αν κάποιος έχει σκοπό να δώσει 600euro για να κάνει πράγματα που μπορεί με ένα αντίστοιχο των 200euro,είναι απλά χάσιμο χρημάτων.

[MENTION=1298]WizarD[/MENTION]:Μην πάρεις όρκο ότι έχει σηκώσει τείχη το app store...http://www.theregister.co.uk/2012/07/06/mobile_trojan_apple_app_store_shocker/

Link to comment
Share on other sites

Στο iOS είσαι 100% ασφαλής γιατί όλες οι εφαρμογές περνάνε από διεξοδικό έλεγχο της Apple πριν ανέβουν στο AppStore κι έτσι δεν κινδυνεύεις από spyware, virus, κλπ. Υπάρχει όμως και η επιλογή να κατεβάσεις εκτός AppStore με το ανάλογο ρίσκο φυσικά.

Αντίθετα, στο Android, προκειμένου να φτάσει γρήγορα μεγάλο αριθμό εφαρμογών και να ανταγωνιστεί την Apple, είναι μπάτε σκύλοι αλέστε και έχουν ήδη κυκλοφορήσει ιοί, όπως φυσικά και antivirus :suicide:

(σας έτρωγε ο (_|_) σας με το android :p)

Αντιμετώπισες πρόβλημα με κάποιον ιο και το λες γιατί δυο και κάτι χρόνια τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο . antivirus δεν έχω βάλει ποτέ .

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο τη πλάκα που κάνουμε .. έχω την εντύπωση ότι το θέμα ανοίχτηκε για να ανοιχτεί .... και να γίνει σαματάς :fun:

Το thread αυτο μυριζε μπαρουτι απο τον τιτλο!!

πχ έχει bluetooth το samsung ενώ το iphone όχι.. who gives a f.. ? ούτε μια φορά έχω ανοίξει το bluetooth εδώ και 2 χρόνια..

Συγνωμη βρε αρχηγε, αλλα το αυτονοητο λες.. Αφου εχεις ενα κινητο που δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το bluetooth, τοτε.... δεν το χρησιμοποιεις!

Προφανως εχεις να "ανοιξεις" το bluetooth οσο καιρο εχεις το iphone!

Link to comment
Share on other sites

Το thread αυτο μυριζε μπαρουτι απο τον τιτλο!!

Συγνωμη βρε αρχηγε, αλλα το αυτονοητο λες.. Αφου εχεις ενα κινητο που δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το bluetooth, τοτε.... δεν το χρησιμοποιεις!

Προφανως εχεις να "ανοιξεις" το bluetooth οσο καιρο εχεις το iphone!

Και να το ανοιξεις να το κανεις τι ?πραγματικα εδω και 5 χρονια σχεδον δε μου χρειάστηκε παλι

Να στειλω το χαζοβιντεο (ποσες ωρες αραγε για να στειλει 720π...) ή το καινουριο τραγουδι του bieber ?

Ολοι εχουνε pc στο σπιτι γιαυτο και τα στελνω με email ή τα ανεβαζω καπου, πλεον μου φαίνεται γελιο να κατσω να περιμένω να στειλω με bluetooth κατι.

Υπαρχει και η λογικη αφου δινω τοσα λεφτα γιατι να μην εχω κατι παραπάνω, οκ δεκτο αλλα στην τελική ισως και να μη το χρησιμοποιήσεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

δε μπορουσα να κρατηθω γαμωτο.....

και θα πουμε ΠΑΛΙ τα ιδια και για ΠΟΛΛΟΣΤΗ φορα το κολλημα των ios-ακιδων που τιμουν το κινητο τους παραπανω και απο το σπιτι τους

μου λετε για 600ωρες ; ναι στο nexus δε κλεινει ποτε. (το huawei οντως μπουκωνε μερικες φορες)Αντιθετως μου παρουσιαζετε το iphone σα κατι τερας αντοχης λειτουργικο (ναι δεν αντιλεγω πιο σταθερο απο android) αλλα ξεχναμε πως βγαζει μηνυμα που και που για low memory και θα πρεπει να κλεινουμε εφαρμογες καθε λιγο και λιγακι....

δοκιμασμενα σε iphone 4 / 4s (για να μη πεταχτουν καποιοι οτι δεν εχω εμπειρια)

επισης υπωθηκε πως η βασικη διαφορα ειανι για τα προγραμματα

ΜΑΚΑΡΙ να ηταν μονο αυτο..open source ιους και κουραφεξαλα.

Ποτε μα ποτε τοσα χρονια δεν εχω κολλησει καποιον ιο ΟΥΤΕ εχω ακουσει απο γνωστο μου να κολλαει.Οποτε ναι αν θες να κολλησεις , μπορεις να βρεις μια τυχαια εφαρμογη με 1 rating και να το επιδιωξεις.Αλλα οχι πως ειναι ενα καθημερινο προβλημα οπως παρουσιαστηκε.

Επισης οι ios-ακιδες μαλλον δεν ξερουν τι σημαινει ανδροιδ και τι σημαινει ευκολια και ελευθερια σε ενα λειτουργικο.

και οχι ΔΕΝ μιλαω για custom rom που δεν χρειαζεσαι , αλλα την ελευθερια που σου δινει το ιδιο το λειτουργικο σαν ανδροιδ απο μονο του.

να πω παραδειγματα ;

Τα γνωστα και καθημερινα ολονων μας.

αλλα το πιο προσφατο και πραγματικα μου ρθε να το σπασω στον τοιχο , ηταν να τραβηξω ενα βιντεακι και εψαχνα να βρω τροπο ΠΟΣΑ mb ηταν..

που ειναι ο file explorer??πουθενα.

ωραια λεω να το στειλω με bluetooth.Ξεχασα δεν εχω iphone εγω.

ωραια να το στειλω με mail.ΔΕΝ με ρωταει με τι μαιλ να το στειλω.Αλλα παει αυτοματα μια εφαρμογη και πεταει μουτζα λεγοντας too big for mail.

τι too big το κερατο σου οταν ΔΕΝ ξερω ποσο ειναι....;

ο μοναδικος τροπος να παρω το βιντεο ;

Να το ανεβασω στο youtube!!!!

ουτε ειχε share link για clouding services ουτε ΤΠΤ!

μα σιγα ποιος ασχολειται με αυτα

Εδω δε μπορεις να δεις με τι ταχυτητα linkarei το wifi σου

ας μη μιλησω για τις γνωστες γελοιοτητες ονοματι itunes

το ξαναλεω , καλο χρυσο σταθερο λειτουργικο αλλα ΠΟΛΥ περιορισμενος.

και επειδη θελω να ειμαι αντικειμενικος αγοραστης και κριτης , αν το ios6 τα φτιαξουν ολα αυτα που με περιοριζουν στην καθημερινοτητα , ναι θα παρω σα πρωτο κινητο.και οχι σα δευτερο ενα της "πλακας" οπως κρινουν μερικοι λανθασμενα το android.

και δεν ειναι τυχαιο που πολλοι εν τελει το γυρνανε απο iOS σε android μετα απο χρονια χρησης

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] , δε μπορεις να συμβιβαστεις με την χρηστικοτητα του bluetooth γτ απλα ΔΕΝ την εχεις.

μου εχει τυχει να στειλω pdf βιβλια μεσω bluetooth στη δουλεια μεταξυ συναδελφων.

ΓΙΑΤΙ να χρεωθω απο την καρτα μου σε ΜΒ να τα στειλω μεσω λαμιας σε εμαιλ και αυτος το ιδιο ;

και οχι απευθειας p2p και τσαμπα ??

Link to comment
Share on other sites

σεβαστη και η γνωμη σου εννοειται αλλα οταν αρχισουμε τα μου και τα σου , ο αλλος μπορει να παρει κινητο 1500Ε που φτιαχνει καφε και απλωνει ρουχα αλλα να μη τα χρησιμοποιει ποτε.

δε σημαινει ομως οτι δεν ειναι χρηστικες καποιες λειτουργιες

και γελοιο δεν οριζεις κατι οταν δεν ειναι χρησιμο για σενα

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας και iphone αλλα και android (SII) εχω να πω μονο οτι...

1)Το android ειναι πιο παιχνιδιαρικο/παραμετροποιησιμο αλλα και πιο ασταθες.

2)Το ios ειναι μακραν πιο χρηστικο.Πχ βρισκω πιο εύκολα επαφές κλπ.Στο android ισως να θελω για την ιδια δουλεια 1-2 κλικ παραπάνω.

3)Το iphone εχει ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και ειναι το Νο1 σε status (αν σας ενδιαφερει)

4)Τα flagship android ειναι καλυτερα εξοπλισμενα (καλυτερες οθονες ,φωτογραφικες κλπ)

5)Προτιμω το μεγεθος του iphone παρά ενα flagship android με οθονη μεγαλύτερη απο 4.2 ιντσες

6)Κανενα δεν εχει ικανοποιητικη μπαταρία.Δυστυχως ολα αυτα κρατανε μια μερα με πληρη χρηση.

7)Το ios εχει τον καρκινο που λεγεται itunes

Ειναι οτι θελει ο καθενας.

Το iphone το εχω για την δουλεια μου , και το S2 για τον χαβαλέ μου , και δεν νομιζω να αλλαξει αυτο συντομα.

Αν καποιος με αναγκαζε να εχω μονο ενα , δεν θα το αλλαζα το iphone.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.