Jump to content



Apple iPhone 4S vs Samsung Galaxy S III


DwS

Recommended Posts

Δεν έχω κάνει πότε tethered δεν ξερώ πως είναι.. δεν βρίσκω λόγο να το κάνω.

Buggy firmware?Δεν σε καταλαβαίνω.Ποτέ δεν είχα θέμα με untethered Jailbreak.

Υπάρχει συσκευή android που έχει την τελευταία έκδοση του ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 χρονιά κυκλοφορίας OFFICIAL?Αν ναι ποια είναι αυτή?

Μην το πας οπου θελεις με τα Custom Rom..γιατι το ολοκαίνουργιο Galaxy ace τις κοπέλας μου δεν παίρνει ICS.Αλλα δεν γελάω..κλαιω.

Ψάξε στο Internet για τα buggy firmware,ένα ελληνικό είναι το iphonehellas.Μην με κάνεις τώρα να βάζω Links,σίγουρα τα ξέρεις.

Να το ξαναπώ για να το καταλάβεις;Δεν χρειάζονται όλα τα κινητά Ics,οκ τώρα;Μην κοιτάς που στο iOS σπρώχναν τους χρήστες να κάνουν αναβάθμιση για να δουλεύουν κάποιες εφαρμογές,αυτό σε android δεν το βλέπεις όταν υπάρχει συμβατότητα των εφαρμογών με προηγούμενες εκδόσεις.Δεν το πάω πουθενά,τι να την κάνει την ics στο galaxy ace;Τι θα κερδίσει;Το 3g δηλαδή γιατί δεν αναβαθμίζεται;Το Gingerbread ήταν επιτυχία για τα android έφυγαν παιδικές ασθένειες που κουβάλαγε η froyo,και είναι ολοκληρωμένο,δεν βλέπω τον λόγο να πάει κάποιος σε ics.Εκτός και αν σου αρέσει μόνο η μη ουσιαστική αναβάθμιση,εκεί πάω πάσο.

PS.Πάντως συμφωνώ ότι κάποια κινητά πρέπει να αναβαθμιστούν,για να μην τα κάνουμε όλα ρόδινα,δεν είμαι κολλημένος btw,τα λέω τα πράγματα όπως είναι.

So what?Και στους 2 υπάρχει η δυνατότητα.και μην μου πεις Οut of the box..φτάνει που υπάρχει.

Ειδικά για file manager,λόγω πολιτικής του λειτουργικού δεν υπάρχει FREE εφαρμογή.Προσωπικά το χρειάζομαι αν δεν το χρειάζεσαι good for you.:hm:

Το οποιο δεν συγκρινεται με το Icloud στα features..

Δεν τα χρησιμοποιώ ιδιαίτερα,αλλά στο βαθμό που τα χρειάζομαι κάνουν και τα 2 αρκετά ώριμα την δουλειά τους.Έχω το κόλλημα με την ασφάλεια των δεδομένων μου γιαυτό και τα αποφεύγω,ίσως φταίει και το γεγονός ότι έχει συζητηθεί πολύ αυτό το θέμα,γιαυτό και δεν εστερνίζομαι ακόμα το cloud.Αν το χρησιμοποιείς τότε +1 για το iOS οκ;

Δες το ποστ του Wizard απο κατω.

Δες το ποστο μου κάτω απο του Wizard.

Επισης το λινκ που παρεθεσα με το αλτερνατιβε εκανες πως δεν το ειδες μαλλον ε?WIN.

Δεν ασχολούμε με alternative γιατί όποτε σας συμφέρει η Apple μας προσέχει,και όποτε δεν σας συμφέρει υπάρχουν εναλλακτικές.Ότι λέω δηλαδή εγώ τόση ώρα.

Ευτυχώς που εχω την επιλογή Respring και οχι Reboot..

Έχεις δεί εφαρμογή μετά απο install να θέλει reboot;:wassat: Τι εννοείς;

Δεν σε πιανω.Κλεινω την εφαρμογη για να μου κρατήσει η μπαταριά.My choise.Δεν την κλείνω κ εχω 30 απο πισω...δεν κολλάει..δεν βγάζει Outofmemory.Λογικό.Eιναι iOS.

To "κλείνω" σημαίνει τερματίζω,το ότι ανοίγω μια άλλη σημαίνει ότι την τρέχουσα την ρίχνω στο background και μένει idle,τώρα καλύτερα;Δεν θα αποφασίσει όμως το λειτουργικό αν την θέλω ανοιχτή για να μου εξοικονομήσει μπαταρία.Εκτός και αν σαφώς τρέξω 500εφαρμογές οπου αναγκαστικά κάθε λειτουργικό κλείνει εφαρμογές.

και εγω το ιδιο..αυτο αγόρασα αυτο συνήθισα.Προφανως κ ειναι ματαιο αυτο που κανουμε αυτη την στιγμη..

Προφανώς.

Γιατι κ για μενα πριν 2.5 χρονιά υπήρχαν κ άλλα κριτήρια..όπως ποιότητα κατασκευής..άξια μεταπώλησης κτλ (μπορω ακομα να το πουλήσω κανένα 200αρι το 3gs..και γελαω..)

Σου απάντησαν για την ποιότητα κατασκευής,και επειδή έχω κάνει βίδες(για αλλαγή μπαταρίας και κάμερας) το 3gs είναι όντως καλή η κατασκευή του.Και εγώ γελάω για όποιον αγοράσει ένα κινητό 200ευρώ,επειδή λέει θα έχει iphone,όταν με 200ευρώ παίρνει ένα android,περισσότερα χαρακτηριστικά.:flower:

Ειναι αναλογα πως θα πεσει..

[troll mode]

Μήπως είναι ανάλογα και με το πώς το κρατάς για να έχεις σήμα;;;

[/troll mode]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Όταν λες ποιότητα τι ακριβός εννοείς φινίρισμα που σου δίνει μια στιβαρή και προσεγμένη κατασκευή η ανθεκτικότητα γιατί για μένα ποιότητα σημαίνει ανθεκτικότητα και όχι μόνο εμφάνιση. Τι θέλω να πω. Στο στρατό είχαμε δυο περίπτωση που το 'ποιοτικό ' iphone 3gs έπεσε κάτω από μισό μετρό και η οθόνη του έγινε θρύψαλα ενώ το πλαστικό και όχι τόσο ποιοτικό desire μου έχει πέσει τόσες φορές κάτω χωρείς να πάθει κάτι λειτουργικά πέρα από τις γρατζουνιές και μάλιστα πριν λίγες μέρες από τα νευρά μου το πέταξα στον τοίχο σε ένα παρκιν που ήμουν και σε πληροφορώ δεν έπαθε τπτ πέρα από τα εξωτερικά πλαστικά που σαφώς χτυπήθηκαν. Αυτό για μένα είναι ποιότητα η ανθεκτικότατα είναι φορητές συσκευές και πρέπει να είναι ανθεκτικές σε πτώσεις. Σαφώς και δεν παίρνεις κινητό για να το πετάς στον τοίχο αλλά δεν μπορεί να πέφτει από μισό μετρό και να σου γίνετε θρύψαλα η οθόνη .

Αν δεν κανω λάθος το 3gs δεν εχει gorilla glass.

Πολλα εξαρτώνται βέβαια και απο το πως πεφτει ενα κινητο κάτω.Ειναι προφανες οτι ολα σπανε αν πεσουν με τον "σωστο" :p τρόπο.

Ποιοτητα εννοουσα και αντοχη , και φινιρισμα αλλα και υλικό.Πχ το iphone 3gs/4 ειναι σαφώς καλυτερο απο το πιο ψευτικο πλαστικό του galaxy s2/desire/nexus s που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος το 3gs δεν εχει gorilla glass.

Πολλα εξαρτώνται βέβαια και απο το πως πεφτει ενα κινητο κάτω.Ειναι προφανες οτι ολα σπανε αν πεσουν με τον "σωστο" :p τρόπο.

Ποιοτητα εννοουσα και αντοχη , και φινιρισμα αλλα και υλικό.Πχ το iphone 3gs/4 ειναι σαφώς καλυτερο απο το πιο ψευτικο πλαστικό του galaxy s2/desire/nexus s που είχα.

Έτσι ακριβώς.Και δεν είναι μόνο στα κινητά αλλά και στα notebook,που προσωπικά λιγουρεύομαι ένα Macbook air,όχι για το λειτουργικό του φυσικά αλλά για την ποιότητα κατασκευής.(Έτσι κιαλλιώς σε όλα τα μηχανήματα μου είμαι με Linux.)

Κανείς δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν έχουν καλή ποιότητα υλικών και κατασκευής οι συσκευές της Apple.Αλλά δεν μετράει μόνο αυτό στην τελική,και ο ανταγωνισμός έχει φέρει σε καλό επίπεδο και άλλες συσκευές,που σε πολλά σημεία αντιγράφουν και το σχεδιασμό της Apple.

Link to comment
Share on other sites

-Ακουσε η αδερφη μου ενα τραγουδι που ειχα στο λαπτοπ μου και το ηθελε στο 3G της. Της λεω μετα το καλοκαιρι που θα γυρισουμε Αθηνα που εχω εκει σεταρισμενο το itunes. Εδω στη Ναξο ουτε adsl εχω, ουτε itunes στο λαπτοπ μου. Σιγα μην χαλαω τα data μου να κατεβαζω itunes και μετα τρεχα γυρευε πως θα περασω ενα τραγουδι χωρις να τα ριμαξω ολα.

-Βγηκε καινουριο επεισοδιο breaking bad. Λεω σε φιλο μου να το περασει στο κινητο του κ το βραδυ που θα βγουμε για ποτακι του δινω την micro sd μου να το κανει copy.

-Ηθελε η αδερφη μου στο 3g το viber. Παω να το βαλω κ λεει μονο στο ios4 και πανω, οπως κ πολλες αλλες εφαρμογες. Λεω ενταξει να το περασω. Μεγα λαθος, σερνεται το ατιμο το 3g...

Οσο για την ποιοτητα της κατασκευης τα iphone φαινονται πολυ καλα κ στιβαρα. Οπως και το αθανατο htc hd2 μου που εχει φορεσει windows mobile, android, windows phone. Tα galaxy παλι πολυ πλαστικουρα, οπως και το κατα τ αλλα πολυ αξιολογο για 190€ xperia neo v.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Internet για τα buggy firmware,ένα ελληνικό είναι το iphonehellas.Μην με κάνεις τώρα να βάζω Links,σίγουρα τα ξέρεις.

Στείλε Please Link για buggy Firmware.Δεν είχα πότε πρόβλημα από την 3.1.3 και μετά.Ουτε οι γνωστοι μου..

Να το ξαναπώ για να το καταλάβεις;Δεν χρειάζονται όλα τα κινητά Ics,οκ τώρα;

Γιατί να μην έχει την επιλογή? να τρέχει την τελευταία εκδοσή?Καταδικάζεται το κινητό έτσι.Η εχουμε Android ή δεν έχουμε.

Μην κοιτάς που στο iOS σπρώχναν τους χρήστες να κάνουν αναβάθμιση για να δουλεύουν κάποιες εφαρμογές..

Αυτό στα ελληνικά λέγεται Support.

Δεν το πάω πουθενά,τι να την κάνει την ics στο galaxy ace;Τι θα κερδίσει;Το 3g δηλαδή γιατί δεν αναβαθμίζεται;Το Gingerbread ήταν επιτυχία για τα android έφυγαν παιδικές ασθένειες που κουβάλαγε η froyo,και είναι ολοκληρωμένο,δεν βλέπω τον λόγο να πάει κάποιος σε ics.Εκτός και αν σου αρέσει μόνο η μη ουσιαστική αναβάθμιση,εκεί πάω πάσο.

Για να έχει τα καινούργια features προφανώς οποία είναι αυτά.Δίνω 200ευρο για να μην έχω Support?Very Good.

Θέλεις να μας πεις οτι απο την 3.1.3 του ios μέχρι την 5.1.1 δεν υπάρχουν ουσιαστικές διάφορες?Θέλεις να σου πω μια?Multitasking.

PS.Πάντως συμφωνώ ότι κάποια κινητά πρέπει να αναβαθμιστούν,για να μην τα κάνουμε όλα ρόδινα,δεν είμαι κολλημένος btw,τα λέω τα πράγματα όπως είναι.

Good for you.

Ειδικά για file manager,λόγω πολιτικής του λειτουργικού δεν υπάρχει FREE εφαρμογή.Προσωπικά το χρειάζομαι αν δεν το χρειάζεσαι good for you.:hm:

Έχω το iFile.Είναι FREE από Cydia.

Δεν ασχολούμαι με alternative γιατί όποτε σας συμφέρει η Apple μας προσέχει,και όποτε δεν σας συμφέρει υπάρχουν εναλλακτικές.Ότι λέω δηλαδή εγώ τόση ώρα.

Σου υπενθυμίζω οτι Δεν ειμαι fanboy.Να κάνω την δουλειά μου θέλω.

Έχεις δεί εφαρμογή μετά απο install να θέλει reboot;:wassat: Τι εννοείς;

Εσυ έχεις δει?

Δεν σε κατάλαβα εξαρχής.Εννοώ οτι αν πάθει κάτι το κινητό που θα είναι από Cydia tweak κάνει Respring και όχι Reboot.Δεν περιμένεις ώρα.

To "κλείνω" σημαίνει τερματίζω,το ότι ανοίγω μια άλλη σημαίνει ότι την τρέχουσα την ρίχνω στο background και μένει idle,τώρα καλύτερα;Δεν θα αποφασίσει όμως το λειτουργικό αν την θέλω ανοιχτή για να μου εξοικονομήσει μπαταρία.Εκτός και αν σαφώς τρέξω 500εφαρμογές όπου αναγκαστικά κάθε λειτουργικό κλείνει εφαρμογές.

Δεν σε καταλαβαίνω.Εγω αναφερόμουν στο αν κολλάει η όχι.Το ios δεν κλείνει αυτόματα εφαρμογές απο οτι ξερω.Για τι αποφάσεις μιλάς?

Υπάρχουν και τα Push Notifications.

Προφανώς.

Σου απάντησαν για την ποιότητα κατασκευής,και επειδή έχω κάνει βίδες(για αλλαγή μπαταρίας και κάμερας) το 3gs είναι όντως καλή η κατασκευή του.Και εγώ γελάω για όποιον αγοράσει ένα κινητό 200ευρώ,επειδή λέει θα έχει iphone,όταν με 200ευρώ παίρνει ένα android,περισσότερα χαρακτηριστικά.:flower:

Δεν είμαι από αυτούς που κάνουν μόστρα με iphone γιαυτό είμαι κ JB'ed.Με αυτά που γράφεις άπλα δεν δέχεσαι αυτό που λέω.Το ότι μπορώ να το πουλήσω τόσο δεν σημαίνει ότι είναι λάθος ή ότι δεν αξίζει.

Ελα να συγκρίνουμαι Fruit ninja στο Galaxy Ace και στο 3GS. και τα 2 200 έχουν..θα γελάω..

Link to comment
Share on other sites

Είπα απλό πέρασμα,fast and easy.Αυτό που λές εσύ δεν είναι έτσι.Για πήγαινε στο σπίτι ενός φίλου σου που δεν εχει itunes και πές του να σου περάσει μερικά τραγούδια απο το pc του στο κινητό,ποιός γελάει καλύτερα τώρα;

Δεν το κάνω ποτέ αυτό. Τα τραγούδια μου είναι οργανωμένα, με τίτλους, tags, εξώφυλλα κλπ. Θα τα βάλω σε ένα stick, θα τα περάσω στον υπολογιστή, θα τα σενιάρω και μετά θα μπουν στο iPhone. Είναι καθαρά τρόπος δουλειάς για τον καθένα. Δε γελάω για το πως τα περνάς, αλλά και για εμένα αυτό που κάνεις εσύ και η χυμαδιό κατάσταση που επικρατεί, ακριβώς επειδή βάζεις ότι να είναι μέσα, είναι χαζομάρα και ταλαιπωρία. Περί ορέξεως...

...αλλά δεν μπορεί να πέφτει από μισό μετρό και να σου γίνετε θρύψαλα η οθόνη .

Της γυναίκας μου της έχει πέσει 3-4 φορές και δεν έχει ούτε γρατσουνιά. ΟΛΑ τα τηλέφωνα σπάνε αν πέσουν κάπως.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Για να απαντήσω εκεί που βλέπω ότι έχεις απορίες:

sbsetting reboot loop - Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών - iPhonehellas.gr - iPhone 4S | 4 | 3GS | 3G - iPad - iPod Touch (το άγιο jailbreak κατ'ατάλλα,αν θές και άλλα links κάνε εσύ αναζήτηση δεν έχει νόημα αλλιώς)

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις,ο νοών νοείτο.Αν τώρα θές να λές "Ναι έχω την ICS" απλά για να λές ότι την έχεις χωρίς να δίνει κάτι επιπλέον στο κινητό,τότε πάω πάσο.

Στα ελληνικά λέγεται support;Με μπερδεύεις τωρα. :D

Συνεχίζεις να βολεύεσαι όποτε σε συμφέρει,cydia Is not By default in da phone.

Και εγώ την δουλειά μου θέλω να κάνω.

Τo respring συνήθως μετά απο πέρασμα κάθε εφαρμογής χρειάζεται,αν και υπάρχουν εφαρμογές που χρειάζονται reboot της συσκευής,τώρα δεν το λέω αυτό έτσι απλά για να το πώ,αλλά κάποιες δεν αρκούνται στο respring.Δεν θυμάμε ποιές το χρειάζονται γιατί δεν έχω πια το 3gs για να το κοιτάξω.

Απάντησα και σε σένα και στον Wizard,όπως και άλλοι το ίδιο,δεν συμφωνούμε σε όλα τα σημεία γιαυτό έχουμε κάνει διαφορετικές επιλογές,απλά μην κάνουμε το άσπρο μάυρο.

Ο developer του fruit ninja δεν ασχολείται με το google api,άρα δικό του πρόβλημα.Και για να απαντήσω αναλόγως βρές μου εφαρμογή file manager χωρίς jailbreak .

Sorry αλλά δεν βλέπω το λόγο να απαντάω συνέχεια με τα ίδια.Αν σε καλύπτει το iphone τότε οκ good for you.Δεν κρίνω την επιλογή του καθένα.Τέλος απο εμένα η κουβέντα εδώ,κουράστηκα να γράφω σεντόνια με τα ίδια και τα ίδια.

Προτιμάω ότι με συμφέρει για τις ανάγκες μου.Αυτό λέω εξαρχής,και αναλύω τις ανάγκες μου που δεν καλύπτει το iOS αν τα φτιάξει αυτά τότε δεν έχω λόγο να μην πάω σε iphone,αν και έχω αναθεωρήσει για το αν πρέπει να σπαταλάω παραπάνω απο 200-250ευρώ για κινητό,ο λόγος είναι ότι έχω αυτή την δυνατότητα απο ανταγωνιστικό λειτουργικό.

[MENTION=1298]WizarD[/MENTION]

Δεν το κάνω ποτέ αυτό. Τα τραγούδια μου είναι οργανωμένα, με τίτλους, tags, εξώφυλλα κλπ. Θα τα βάλω σε ένα stick, θα τα περάσω στον υπολογιστή, θα τα σενιάρω και μετά θα μπουν στο iPhone. Είναι καθαρά τρόπος δουλειάς για τον καθένα. Δε γελάω για το πως τα περνάς, αλλά και για εμένα αυτό που κάνεις εσύ και η χυμαδιό κατάσταση που επικρατεί, ακριβώς επειδή βάζεις ότι να είναι μέσα, είναι χαζομάρα και ταλαιπωρία. Περί ορέξεως...

Και εμένα οργανωμένα είναι,τι σχέση έχει αυτό που λές,με το αν είναι χύμα στο κινητό;Αυτό είναι θέμα εφαρμογής.Χαζομάρα για εσένα,εξυπνάδα για εμένα,και τούμπαλειν.Κολοκυθόπιτα...(γιαμ γιαμ)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]
Για να απαντήσω εκεί που βλέπω ότι έχεις απορίες:

sbsetting reboot loop - Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών - iPhonehellas.gr - iPhone 4S | 4 | 3GS | 3G - iPad - iPod Touch (το άγιο jailbreak κατ'ατάλλα,αν θές και άλλα links κάνε εσύ αναζήτηση δεν έχει νόημα αλλιώς)

Μαν μας κάνεις ΠΛΑΚΑ τώρα έτσι δεν είναι?

Αναφέρθηκες σε Buggy FIRMWARE οχι σε Buggy εφαρμογή έτσι δεν είναι?

Έχω να ακούσω για πρόβλημα σε Firmware..από κάποια φάση που δεν χτύπησε το ξυπνητήρι μια πρωτοχρονιά.

Έτσι κ αλλιώς ότι update γίνεται είναι για να κλείνουν τις τρύπες του JB..οπότε μην ξανά αναφερθείς σε buggy Firmware.

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις,ο νοών νοείτο.Αν τώρα θές να λές "Ναι έχω την ICS" απλά για να λές ότι την έχεις χωρίς να δίνει κάτι επιπλέον στο κινητό,τότε πάω πάσο.

Κανεις λαθος.Δεν θελω να λεω εχω την ICS. Λεω ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ FEATURES τις ICS.Προφανώς και δινει κατι:ΤΑ ΝΕΑ FEATURES.

Εγω ξερω οτι η συσκευη μου υποστηριζεται και θα υποστηριζεται σε βαθος χρονου. Αγορασα κινητο χωρις multitasking κ έχω multitasking META APO 3 XΡONIA κυκλοφορίας.--->SUPPORT.<----

Οσο αναφορα το support για το Android ξερεις πως ειναι..βγαινει εκδοση..κ μεχρι να το υποστηρίξουν στις συσκευές κυκλοφορεί καινούργια εκδοση..και φτου απο την αρχη.-->ΣΟΒΑΡΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ.

Στα ελληνικά λέγεται support;Με μπερδεύεις τωρα. :D

Συνεχίζεις να βολεύεσαι όποτε σε συμφέρει,cydia Is not By default in da phone.

Yes iDO.Because iCAN.

Τo respring συνήθως μετά απο πέρασμα κάθε εφαρμογής χρειάζεται,αν και υπάρχουν εφαρμογές που χρειάζονται reboot της συσκευής,τώρα δεν το λέω αυτό έτσι απλά για να το πώ,αλλά κάποιες δεν αρκούνται στο respring.Δεν θυμάμε ποιές το χρειάζονται γιατί δεν έχω πια το 3gs για να το κοιτάξω.

Μονο στα Tweaks του Cydia γινεται αυτο που λες.

Ο developer του fruit ninja δεν ασχολείται με το google api,άρα δικό του πρόβλημα.Και για να απαντήσω αναλόγως βρές μου εφαρμογή file manager χωρίς jailbreak .

Τότε γιατί κυκλοφορεί αφού δεν υποστηρίζεται?μου λες?Μήπως για να πάρει λίγη "δόξα" το πλέον καρά-διαδεδομενο λειτουργικό?Και να ήταν μόνο το Fruit Ninja..

Αυτη είναι η διάφορα των 2 λειτουργικών.Ο ένας έχει πολίτικη..δεν είναι μπατε-σκυλοι-γραψτε ανοιχτό κώδικα..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4484]ganastasiou[/MENTION] εγω πάντως για το cloud ξέρω ότι όταν πήγα απο iPhone 4 στο s έβαλα τον κωδικό μου κ μου ήρθαν ολες οι εφαρμογές, επαφές, SMS, ακόμα κ τα saves απο τα games μου. Χωρίς να κάνω τπτ άλλο. Μου ήρθε όλο το 4 στο s. Χωρίς κόπο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συσκευή android που έχει την τελευταία έκδοση του ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 χρονιά κυκλοφορίας OFFICIAL?Αν ναι ποια είναι αυτή?

Θα έχει το Galaxy Nexus και Galaxy Nexus S. Τα OFFICIAL κινητά της Google.

Μιλάτε εκ του ασφαλούς επειδή έχετε ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ κατασκευαστή. Αν έχωναν και οι HTC/Sony++ iOS με λίγη custom γαρνιτούρα, θα σας έλεγα εγώ updates.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα...

Πρώτα απ' όλα το thread το άνοιξα για να γίνει μία ώριμη και εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ των μελών που έχουν εμπειρία είτε από κάποιο από τα 2 smartphones και το αντίστοιχο λογισμικό τους είτε και από τα 2, έτσι ώστε να λάβω τις ανάλογες πληροφορίες και εμπειρίες και να καταλήξω στο τι είναι καλύτερο για μένα, μιας και έχω ελάχιστη εμπειρία από smartphones.

Επίσης, το thread ανοίχτηκε υπό αυτή τη μορφή διότι με ένα πρόχειρo search που έκανα είδα που δεν υπήρχε αντίστοιχο thread που να γίνεται συζήτηση-σύγκριση γι' αυτά τα 2 smartphones, τα οποία είναι τα πιο "hot" αυτή τη στιγμή στην αγορά. Τώρα αν κάποιους τους πείραξε που αντί για 'ή' ή μια παύλα έβαλα το 'vs' και θεώρησαν πως είχα σκοπό να δημιουργήσω αντιπαράθεση or something, no comments...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα...

Πρώτα απ' όλα το thread το άνοιξα για να γίνει μία ώριμη και εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ των μελών που έχουν εμπειρία είτε από κάποιο από τα 2 smartphones και το αντίστοιχο λογισμικό τους είτε και από τα 2, έτσι ώστε να λάβω τις ανάλογες πληροφορίες και εμπειρίες και να καταλήξω στο τι είναι καλύτερο για μένα, μιας και έχω ελάχιστη εμπειρία από smartphones.

Επίσης, το thread ανοίχτηκε υπό αυτή τη μορφή διότι με ένα πρόχειρo search που έκανα είδα που δεν υπήρχε αντίστοιχο thread που να γίνεται συζήτηση-σύγκριση γι' αυτά τα 2 smartphones, τα οποία είναι τα πιο "hot" αυτή τη στιγμή στην αγορά. Τώρα αν κάποιους τους πείραξε που αντί για 'ή' ή μια παύλα έβαλα το 'vs' και θεώρησαν πως είχα σκοπό να δημιουργήσω αντιπαράθεση or something, no comments...

μη χαλιεσαι φιλε μου.. εξαλλου εισαι νεος στην παρεα.

Απλα κατι τετοια threads καταληγουν ετσι by default.

To καλυτερο ειναι αφου διαβασεις τα σχολια εδω να πας σε ενα καταστημα και να παιξεις και με τα δυο. Επισης καλο θα ηταν να περιμενεις λιγο μιας και το φθινοπωρο λογικα θα βγει και το επομενο γιωτοφωνο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Έλα μαν κάνε μία αναζήτηση γιατί κουράζεις με το να λές τα ίδια και τα ίδια,ισχυρίστηκες ότι δεν δουλεύει κάτι με τις custom rom και σου έκανα αντιπαράθεση για τα jailbreaks στο Iphone.Αν μη τι άλλο ψάξου λίγο αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρόβλημα σε iPhone 4S & Redsn0w - RedSnow - QuickPwn (Windows) - iPhonehellas.gr - iPhone 4S | 4 | 3GS | 3G - iPad - iPod Touch

Τώρα σε κάλυψα ή η γη είναι τετράγωνη;;:giveup:

Τα features της ICS που προσφέρει στο galaxy ace είναι;;;;:whistle2::whistle2:

Αγόρασες κινητό χωρίς multitasking ενώ ακόμα και τα symbian τότε είχαν,δεν έχεις ξενερώσει ακόμα με τα επιχειρήματα που δίνεις;;;

Σου ξαναείπα,οτι είναι fail στα android αυτό με τις version,αλλά απο την gingerbread και πέρα το λειτουργικό είναι τόσο ώριμο που δεν υπάρχει πραγματικός λόγος αναβάθμισης.Δές τα changelogs,ή θες και για αυτά Links;Μου φαίνεται έχεις πόρωση με τα νουμεράκια.

Να πάρει λίγη δόξα;;Ξεχνάς ποιός είναι πρώτος στην πίτα;;;Έχει να χάσει ή να κερδίσει ο developer;;;

Η διαφορά στα 2 λειτουργικά είναι,ότι το ένα κάνει τον χρήστη να σκέφτεται για τις απαιτήσεις του,ενώ το άλλο σκέφτεται για τον χρήστη χωρίς να τον νοιάζει αν του βάζει εμπόδια.

Τέλος για μένα η συζήτηση επι του θέματος GeorgeVasil.Καλή συνέχεια.

[MENTION=306]zyx[/MENTION] Κοίτα όσο υπάρχει η δυνατότητα Local backup,το προτιμώ,δεν μπορώ να δεχτώ να αφήσω τα δεδομένα μου σε κάποιον server της google.Αν το αποδέχεσαι,τότε καλά κάνεις,δεν κριτικάρω κανέναν για τα προφανή.Το cloud είναι σαφώς χρήσιμο αλλά για όποιον το χρειάζεται.Έτσι χαράζονται οι απαιτήσεις απο ένα smartphone.Απλά με καλύπτει το android,αν με έλεγες fanboy θα σου έλεγα για το meego,αλλά αφού αυτά τα 2 παίζουν μπάλα προτιμώ android.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Έλα μαν κάνε μία αναζήτηση γιατί κουράζεις με το να λές τα ίδια και τα ίδια,ισχυρίστηκες ότι δεν δουλεύει κάτι με τις custom rom και σου έκανα αντιπαράθεση για τα jailbreaks στο Iphone.Αν μη τι άλλο ψάξου λίγο αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρόβλημα σε iPhone 4S & Redsn0w - RedSnow - QuickPwn (Windows) - iPhonehellas.gr - iPhone 4S | 4 | 3GS | 3G - iPad - iPod Touch

Τώρα σε κάλυψα ή η γη είναι τετράγωνη;;:giveup:

Τα features της ICS που προσφέρει στο galaxy ace είναι;;;;:whistle2::whistle2:

Αγόρασες κινητό χωρίς multitasking ενώ ακόμα και τα symbian τότε είχαν,δεν έχεις ξενερώσει ακόμα με τα επιχειρήματα που δίνεις;;;

Σου ξαναείπα,οτι είναι fail στα android αυτό με τις version,αλλά απο την gingerbread και πέρα το λειτουργικό είναι τόσο ώριμο που δεν υπάρχει πραγματικός λόγος αναβάθμισης.Δές τα changelogs,ή θες και για αυτά Links;Μου φαίνεται έχεις πόρωση με τα νουμεράκια.

Να πάρει λίγη δόξα;;Ξεχνάς ποιός είναι πρώτος στην πίτα;;;Έχει να χάσει ή να κερδίσει ο developer;;;

Η διαφορά στα 2 λειτουργικά είναι,ότι το ένα κάνει τον χρήστη να σκέφτεται για τις απαιτήσεις του,ενώ το άλλο σκέφτεται για τον χρήστη χωρίς να τον νοιάζει αν του βάζει εμπόδια.

Τέλος για μένα η συζήτηση επι του θέματος GeorgeVasil.Καλή συνέχεια.

[MENTION=306]zyx[/MENTION] Κοίτα όσο υπάρχει η δυνατότητα Local backup,το προτιμώ,δεν μπορώ να δεχτώ να αφήσω τα δεδομένα μου σε κάποιον server της google.Αν το αποδέχεσαι,τότε καλά κάνεις,δεν κριτικάρω κανέναν για τα προφανή.Το cloud είναι σαφώς χρήσιμο αλλά για όποιον το χρειάζεται.Έτσι χαράζονται οι απαιτήσεις απο ένα smartphone.Απλά με καλύπτει το android,αν με έλεγες fanboy θα σου έλεγα για το meego,αλλά αφού αυτά τα 2 παίζουν μπάλα προτιμώ android.

Το συμπέρασμα είναι ένα και η πίτα μεγάλη:

post-1392-1416076503,0658_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε εκ του ασφαλούς επειδή έχετε ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ κατασκευαστή. Αν έχωναν και οι HTC/Sony++ iOS με λίγη custom γαρνιτούρα, θα σας έλεγα εγώ updates.

Εεε.... το αποτέλεσμα μετράει... Αυτό ακριβώς είναι και το πλεονέκτημα. Ότι δεν μπλέκεις.

Αν η Google είχε μόνο ένα τηλέφωνο στα 600-800€, δεν υπήρχε περίπτωση να πλησιάσει την Apple στις πωλήσεις. Tην ξεπέρασε, γιατί έχει τηλέφωνα και με 200€, ούτε για τα καλούδια της, ούτε για της δυνατότητές τους.

Link to comment
Share on other sites

Εεε.... το αποτέλεσμα μετράει... Αυτό ακριβώς είναι και το πλεονέκτημα. Ότι δεν μπλέκεις.

Αν η Google είχε μόνο ένα τηλέφωνο στα 600-800€, δεν υπήρχε περίπτωση να πλησιάσει την Apple στις πωλήσεις.

Καλά σίγουρα. Δεν μπλέκεις αν πάρεις και τα κινητά της Google.

Το επόμενο που το στηρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο που το στηρίζεις;

H Google κατέχει το 40% της παγκόσμιας αγοράς με δεκάδες μοντέλα. Η Apple το 32% με 2 μοντέλα ουσιαστικά (4 & 4S πωλούνται καινούρια). Το GAlaxy SIIΙ είναι το 12% των πωλήσεων της Samsung αν θυμάμαι καλά... Κάνε μια αναλογία...

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπορείς να πάρεις φθηνότερο για τις ανάγκες σου, το κάνεις. Γιατί να σκάσεις ολόκληρο τον μισθό;

Όπως και αν υπήρχε χειρότερο iphone. Με 2 ίντσες οθόνη πχ :sarcastic:

Οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι θα γινόταν αν υπήρχε μόνο το Nexus (εμφανώς αναβαθμισμένο. Είναι φθηνότερο 230 ευρώ από iphone) στην αγορά. Δεν λέω s3 γιατί είναι της samsung και ακόμη περιμένουν το 4.1

Link to comment
Share on other sites

Χμ 2 iphone είχαμε όλα και όλα στην μονάδα και τα 2 έπεσαν με τον 'συγκριμένο τρόπο λίγο περίεργο δεν είναι με την οθόνη έπεσαν όπως συνέβη και μένα . τεσπα οι κάτοχοι του θα ξέρετε καλύτερα .Πάντως από οτι θυμάμαι λόγο υλικού είναι εύκολο να θρυμματιστεί η οθόνη του στις γρατζουνιές είναι ανθεκτική μπορεί να κάνω και λάθος. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.