Jump to content



My 3dmark scores


panoc

Recommended Posts

που λετε παιδια αγορασα απο τα multirama μια radeon 9800SE με 170 ευρω και με τους οδηγους που βρηκα στο internet μετατραπικε σε 9800ΧΤ!

λοιπν κοιταξτε τα αποτελεσματα και πειτε μου αποψεις.

στα 3.7Ghz οι μνημες ειναι 198Mhz 2.5-6-3-3

sta .3.5Ghz ειναι 234Mhz 2.5-3-3

post-190-1416071144,7438_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιο σκορ!! σχεδον εφτασες τον athlon64 3200 που εχω σε συνδιασμο με τα υπολοιπα της υπογραφης μου βγαζουν 20400 χωρις ομως overclocking.Τελικα αυτη η 9800 σε οτι και να βγει ανεβαινει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δυστυχως κσεχασα το flash-driv σπιτι για τα 2003, βγαζει 6200-6300 καλα δεν ειναι? πανος ut2004 με 20 bos σε 1600χ1200χ32 ολα στο max δεν πεφτει ποτε κατω απο 45... αν λεει κατι αυτο, συνηθως παιζει πανω απο 65.

α ξεχασα.

εβγαλα τον default ανεμηστηρα και τοποθετησα πανω στη ψυχτρα εναν 80χιλ 4500σαλ 55cfm. και στην πανω μερια της καρτα απλα τοποθετησα τον ανεμηστηρα της Intel του Ρ4 3.0. γιατι παρατηρησα οτι θερμενοταν πολυ.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις σε συγκριση με τις 5200. Ναι ειναι μακραν καλυτερες, και στο aquamark. Επειδη εχει directx 9 πυρηνα βγαζει παραπανω η 5200 στο 3δμαρκ, αλλα τι να τον κανεις αφου ειναι εντελως αδυναμη....

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι μνημες φοραει θα κοιταξω ομως, πιστευω ομως οτι αν αλαξω την ψυξη του πυρηνα και προσθεσω ψυχτρες στις μνημες θα παει ακομα ψηλοτερα, γιατι στα 430/380 μετα απο πολυ ωρα UT2004 αρχιζει να εμφανιζει artifacts που εξαφανιζονται αν βγω απο το παιχνιδι και περιμενω λιγο να κρυωσει η καρτα. αλλα δεν εχω καλυ εμπειρια με τισ ΑΤΙ και την αλλαγη ψυχτρας... την 9700pro την χαλασα προσπαθωντας να κανω το ιδιο... μετα απο 3 μερεσ που την αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.