Jump to content



Samsung 830 vs OCZ Vertex 4


9000+rpm

Recommended Posts

O 830 εφτασε και ηδη εχει εγκατασταθει:T:

Το λαπτοπ με τον g2, πραγματικα απογειωθηκε, αλλα μαλλον εχει θεμα με τον "συμβατικο του' hdd...

Κατα το boot, βγαζει μυνημα οτι ο δισκος εχει προβλημα και οτι πρπει να κανω back up τα δεδομενα του..

Κατεβασα το διαγνωστικο εργαλειο της WD και βγαζει failed..

Τωρα τι κανω τωρα, παω και για αλλαγη μηχανικου δισκου στο λαπτο? Τα εφτυσε?

Επισηναπτω και 2 photo, μια με το μυνημα που βγαζει κατα το boot και μια απο το διαγνωστικο της WD.

post-11419-1416076569,1753_thumb.jpg

post-11419-1416076569,3822_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

τρέξε και ένα HD Sentinel να δούμε τι σου λέει και αυτό. Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις ξεχωριστά RMA μόνο τον 2,5" του laptop σου, δεν νομίζω, θα πρέπει να τον ξανακουμπώσεις μέσα και να στείλεις ολόκληρο το λαπτοπ για RMA (αν είναι ακόμα εντός εγγύησης) αλλιώς πάρε έναν καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

τρέξε και ένα HD Sentinel να δούμε τι σου λέει και αυτό. Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις ξεχωριστά RMA μόνο τον 2,5" του laptop σου, δεν νομίζω, θα πρέπει να τον ξανακουμπώσεις μέσα και να στείλεις ολόκληρο το λαπτοπ για RMA (αν είναι ακόμα εντός εγγύησης) αλλιώς πάρε έναν καινούργιο.

Eτσι και αλλιως πλεον το λαπτοπ ειναι εκτος εγγυησης..

Μαλλον πρεπει να παω για καινουργιο δισκο:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε εγγύηση για να στον αλλάξουν

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Αφου το λεω και πιο πανω βρε, οτι ειναι εκτος εγγυησης:p

Το τσεκαρα βεβαια για σιγουρια και στο site της WD με το s/n και απλα μου επαληθευσε οτι η εγγυηση του δισκου εληξε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση...

Επειδη τελικα ο hdd του laptop της αδερφης μου εχει βγει off και πλεον εχει μεινει με τον ssd μονο , πρεπει να γινει αμεσα αγορα καινουργιου δισκου.

Ειμαι αναμεσα στον Western Digital Scorpio Blue 500GB HDD 2.5 και στον Western Digital Scorpio Black 500GB HDD 2.5.

Αξιζει το 10αρικο παραπανω για τον Black η να παρω τον blue?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση...

Επειδη τελικα ο hdd του laptop της αδερφης μου εχει βγει off και πλεον εχει μεινει με τον ssd μονο , πρεπει να γινει αμεσα αγορα καινουργιου δισκου.

Ειμαι αναμεσα στον Western Digital Scorpio Blue 500GB HDD 2.5 και στον Western Digital Scorpio Black 500GB HDD 2.5.

Αξιζει το 10αρικο παραπανω για τον Black η να παρω τον blue?

- Μεγαλύτερη cache

- Καλύτερη ταχύτητα

- 5 χρονάκια εγγύηση αντί για 2

+ Μιλάω για τον black και η απάντηση είναι ναι αξίζει και αυτόν θα έπαιρνα άν ήμουν στην θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.