Jump to content



7990


def

Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply
Μεχρι στιγμης σαν dual gpu h 7990 σε σχεση με την τιταν sli το αποτελεσμα της 7990 ειναι

:tomato::tomato::tomato: κοκκινο σαν την τοματα!:yu:

Δεν μπορεις ομως να συγκρινεις h/w των 1000ε με h/w που κανει τα διπλα ομως...:T:

Παντως γενικα δεν αξιζει η 7990 στα 1000ε γιατι με τα λ7 αυτα παιρνεις 2 μονες 7970 και σου μενουν και ρεστα για ενα ssd.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις ομως να συγκρινεις h/w των 1000ε με h/w που κανει τα διπλα ομως...:T:

Παντως γενικα δεν αξιζει η 7990 στα 1000ε γιατι με τα λ7 αυτα παιρνεις 2 μονες 7970 και σου μενουν και ρεστα για ενα ssd.

Στα 1000 ευρω εχεις (πρασινες) επιλογες π.χ. αγοραζεις 690gtx και καθαριζεις... software + hardware σκαλες πανω το προιον!

....700 ευρω θα ηταν μια καλη τιμη για ΑΤΙ προιον!

Link to comment
Share on other sites

Στα 1000 ευρω εχεις (πρασινες) επιλογες π.χ. αγοραζεις 690gtx και καθαριζεις... software + hardware σκαλες πανω το προιον!

....700 ευρω θα ηταν μια καλη τιμη για ΑΤΙ προιον!

πολλα λες 700? με 800e παιρνεις 2 ολοκενουργιες 7970 και σου κανουν τεμεναδες

σου δεινουν 2 κουτια δραμαμινες,και καμια 200αρια παιχνιδια δωρο

600e θα ηταν καλα, για τους πολυ φανατικους ομως

Link to comment
Share on other sites

πολλα λες 700? με 800e παιρνεις 2 ολοκενουργιες 7970 και σου κανουν τεμεναδες

σου δεινουν 2 κουτια δραμαμινες,και καμια 200αρια παιχνιδια δωρο

600e θα ηταν καλα, για τους πολυ φανατικους ομως

Διπλα στην λεξη Nvidiaman εχει την φωτο σου. Το καταλάβαμε ;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες λίγη αντικειμενικότητα δεν βλάπτει...

σύμφωνα με αυτό εδώ

If the story ended there, the winner would be clear. However, AMD is working magic with developers, and the Radeon HD 7990’s game bundle looks like the culmination of a serious ISV push. Every 7990 will include a copy of BioShock Infinite, Tomb Raider, Crysis 3, Far Cry 3, Far Cry 3: Blood Dragon, Hitman: Absolution, Sleeping Dogs, and Deus Ex: Human Revolution. That’s $335 worth of software, if you don’t own any of it already. I personally find five of the eight titles interesting, which is some sort of record for a game bundle.

κάποιον που ΔΕΝ έχει τα παιχνίδια και είχε σκοπό να τα πάρει, τον συμφέρει να πάρει την 7990... 335$ σε παιχνίδια είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσό... αν τα έχει επίσης μπορεί να τα πουλήσει και να σώσει ας πούμε 100-150$...Συνεπώς 700-750$ κοστίζει περίπου η 7990...

Αν έδινε τέτοιο bundle και η nvidia θα έλεγα hands down ότι αξίζει η αγορά της...αλλά με κάτι τέτοια....όχι

και για να είμαι ακριβής ΠΟΤΕ δεν θα έδινα 700+ για gpu, την στιγμή που ανήκω στους users του 1080p. Μια χαρά φτάνει και περισσεύει η 7950/660ti/670

:OT:Τελοσπάντων εγώ διαβάζω τις τρολιές/πειράγματα και διασκεδάζω keep up the good work...:OT:

Link to comment
Share on other sites

μαθηματα απο "κοκκινα fun boys" δεν δεχομαι

Καλα τοτε πηγαινε σε καποιον να σου μαθει σωστα αγγλικα ;)

Το μονο που εχει αναφερει ειναι το stuttering, το οποιο ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις βιωσει ποτε, μιας και δεν ειχες καποιο συστημα σε cf-ef διάταξη. Κανω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλα τοτε πηγαινε σε καποιον να σου μαθει σωστα αγγλικα ;)

Το μονο που εχει αναφερει ειναι το stuttering, το οποιο ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις βιωσει ποτε, μιας και δεν ειχες καποιο συστημα σε cf-ef διάταξη. Κανω λάθος;

οχι δεν κανεις!! καποια στιγμη ειχε παρασει απο τα χερια μου μια μονη 7970 κλαφτα χαραλαμπε ηταν

θα βαλω και 2ερη?:p

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανεις!! καποια στιγμη ειχε παρασει απο τα χερια μου μια μονη 7970 κλαφτα χαραλαμπε ηταν

θα βαλω και 2ερη?:p

Δηλαδη; Ειχε stuttering; Χειροτερα frames απο μια 670; Δεν κλοκαρε; Σου εφαγε το μπιφτέκι; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

:OT:Τελοσπάντων εγώ διαβάζω τις τρολιές/πειράγματα και διασκεδάζω keep up the good work...:OT:

Το πράγμα έχει παραγίνει... Σκουπίτσα χρειάζεται!

Υποτίθεται οτι εδώ θα διαβάζουμε/σχολιάζουμε νεότερα για την 7990.. τα υπόλοιπα thread για ποιό λόγο υπάρχουν??

Συγνώμη στους mods αλλα δεν την παλεύω με αυτά που διαβάζω!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανεις!! καποια στιγμη ειχε παρασει απο τα χερια μου μια μονη 7970 κλαφτα χαραλαμπε ηταν

θα βαλω και 2ερη?:p

Ωπ εδω δεν εισαι σωστος!

Μια 7970 ειναι μια χαρα, την ειχα και ξερω.

Τωρα θα μου πεις εσυ, γιατι την εδωσα;

Δυστυχως εχω ενα βιτσιο μπορουμε να πουμε οτι ειμαι και οπτικος τυπος και αυτο που εβλεπα στην συγκεκριμενη 7970 δεν μ αρεσε, εκατσε και η φαση της 680 της υπογραφης και δεν το σκεφτηκα δευτερη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ εδω δεν εισαι σωστος!

Μια 7970 ειναι μια χαρα, την ειχα και ξερω.

Τωρα θα μου πεις εσυ, γιατι την εδωσα;

Δυστυχως εχω ενα βιτσιο μπορουμε να πουμε οτι ειμαι και οπτικος τυπος και αυτο που εβλεπα στην συγκεκριμενη 7970 δεν μ αρεσε, εκατσε και η φαση της 680 της υπογραφης και δεν το σκεφτηκα δευτερη φορα.

δεν την κρατησα και πολυ ισως επεσα σε κακο driver:hehe:

σε ειχα ρωτησει τοτε και μου τα ειχες εξηγησει αναλυτικα,εγω τα βιωσα και λιγο χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Ωπ εδω δεν εισαι σωστος!

Μια 7970 ειναι μια χαρα, την ειχα και ξερω.

Τωρα θα μου πεις εσυ, γιατι την εδωσα;

Δυστυχως εχω ενα βιτσιο μπορουμε να πουμε οτι ειμαι και οπτικος τυπος και αυτο που εβλεπα στην συγκεκριμενη 7970 δεν μ αρεσε, εκατσε και η φαση της 680 της υπογραφης και δεν το σκεφτηκα δευτερη φορα.

Ωπα Παναγιωτη η 7970 για να γινει ΣΩΣΤΗ ΚΑΡΤΑ περασανε ΜΗΝΕΣ. Μην ξεχνας τον χαρακτηρισμο της σαν bencho καρτα γιατι απο games πηγαινε απατη με τα πολλα τραβλισματα και χειροτερη ακομα σε αισθηση απο την 580gtx....

Πρεπει να πειτε ο καθε ενας απο εσας ποτε ειχατε πρωτη και γερη επαφη με την καρτα...

Τωρα η καρτα απο οσο ξερω απο δικους μου δουλευει απροβληματιστα, απλα στο Eyefinity εχει σημαδια tearing ακομα και με vsync σε καποιο απο τα 3 μονιτορ λογου της συνδεσμολογιας που χρησιμοποιει...Βεβαια σε αυτο να πει κατι ο csaris γιατι ισως να μην θυμαμαι και καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ωπα Παναγιωτη η 7970 για να γινει ΣΩΣΤΗ ΚΑΡΤΑ περασανε ΜΗΝΕΣ. Μην ξεχνας τον χαρακτηρισμο της σαν bencho καρτα γιατι απο games πηγαινε απατη με τα πολλα τραβλισματα και χειροτερη ακομα σε αισθηση απο την 580gtx....

Πρεπει να πειτε ο καθε ενας απο εσας ποτε ειχατε πρωτη και γερη επαφη με την καρτα...

Τωρα η καρτα απο οσο ξερω απο δικους μου δουλευει απροβληματιστα, απλα στο Eyefinity εχει σημαδια tearing ακομα και με vsync σε καποιο απο τα 3 μονιτορ λογου της συνδεσμολογιας που χρησιμοποιει...Βεβαια σε αυτο να πει κατι ο csaris γιατι ισως να μην θυμαμαι και καλα...

To ΕF εχει θεμα, αυτο δεν το αρνειται κανενας. Η μοναδικη σωστή "λυση" (εκτος απο το να κατσει η AMD να στρωσει κωλο να το φτιάξει) ειναι αυτο το οποιο βγηκε προσφατα.

Αλλα, αν αφησουμε στην ακρη το EF (το οποιο απασχολει το 1%-2%) της αγορας. Οι υπολοιποι εχουν 1 monitor. Σε 1 monitor με cf για να δεις ατελεια, πρεπει να εχει ματι 200Ηz και οραση 101%.

Εχουμε αναγαγει ενα θεμα σε mother of all fights λες και εκτος αυτου δεν παιζει τιποτα αλλο ρολο.

c mon....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.