Jump to content



Recommended Posts

Μπα, όχι για πολύ. Για δοκιμές τους πήρα. Μετά θα φύγουν, τουλάχιστον ο ένας.

Τα Χριστούγεννα περιμένω για την καλή την αγορά από Αμερική, αλλά δεν ξέρω αν θα μείνει τίποτα με όλες τις υποχρεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε Ζαχο σε σχεση με τον revodrive 3 οι PRO ειναι πολυ πιο γρηγοροι,πηρε ο αδελφος απο Κomplett.se τεσσερα κομμαται 256 pro σε raid Ο KAI ΠΕΤΑΝΕΕΕΕΕΕ.....

Komplett.se - Samsung SSD 840 PROSeries 256GB 2.5" OEM

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] [MENTION=51]jax7480[/MENTION]

Nα γράψετε και τους controlers που έχει γίνει το raid0. Βλέπω 2χ840 (250GB non - pro)

και έχουν 395ΜΒ/s σε 4K και 2x840Pro (128GB) και έχουν 290MB/s

Δεν μπορώ να δικαιολογίσω αυτά τα 100MB/s διαφορά στα 8bit/cell (TLC - non-pro) με τα 4bit/cell (MLC - pro version)

[MENTION=2401]def[/MENTION] σε ΑΤΤΟ "σπέρνουν" και μηχανικοί SATA3 :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να δωσω κατι παραπανω σε νουμερακια εαν δεν ειχαν λειτουργικο πανω τους...

439mb/s εχω tifozako... και μην ξεχνας τα νουμερα που δινω ειναι με λειτουργικο πανω!

αλλα μια χαρα στεκομαι και εγω ο non-pro :p

post-478-1416076822,6532_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

439MB/s ή 390MB/s πολύ λίγη διαφορά και σημασία έχουν.

Αν θες την άποψή μου θα έπρεπε οι SSD να μετρούνται με το 30-35% χώρο ελεύθερο και όχι άδειοι, εκτός αν κάποιος τους αγοράζει για να μετράει ταχύτητες και όχι για να τους δουλεύει όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

439MB/s ή 390MB/s πολύ λίγη διαφορά και σημασία έχουν.

Αν θες την άποψή μου θα έπρεπε οι SSD να μετρούνται με το 30-35% χώρο ελεύθερο και όχι άδειοι, εκτός αν κάποιος τους αγοράζει για να μετράει ταχύτητες και όχι για να τους δουλεύει όπως πρέπει.

Eχω δωσει νουμερακι και γι αυτο οποτε ειμαστε οκ....

Οποιος θελει το απολυτο περνει 840 pro. Ειναι οπως η 680gtx με την 670Gtx, διαφορες 0 στην ουσια...

post-478-1416076822,7579_thumb.jpg

post-478-1416076822,7869_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.