Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Κι ολα αυτα στη Κομοτηνη που ειναι ηρεμα ?

Για ελα μια βολτα Αθηνα να δεις :hehe:

ηρεμα ειναι αλλα ο κοσμος νομιζει ειναι καπου αλλου για τους ντοπιους ενοω.

Δεν εχω παει Αθηνα αλλα εχω ακουσει τα χειροτερα, κατι εμαθα οτι στην Δημοτικη σας αγορα τα πακιστανακια πουλανε σκυλισιο κρεας και γατες για στιφαδο...ειναι αληθεια ; :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα δύο μου bulldog δεν καλοδέχτηκαν το τρίτο μέλος στην οικογένεια μου (δυστυχώς είναι άγρια με άλλα σκυλιά....)και αναγκαστικά την πήγα σε πανσιόν σκύλων.

Από να την στείλω ξανά στον δρόμο καλύτερα είναι σε ατομικό σπιτάκι με μία μικρή αυλή για να βγαίνει έξω (στην πανσιόν) και να βγαίνει για ξεμούδιασμα 30 λεπτά την ημέρα...μεν δεν παύει να είναι περιορισμένη.

Τόσην ώρα μιλάω για μία πρώην αδεσποτούλα την οποία μάζεψα από τον δρόμο και μέχρι τώρα έχω σκάσει 500 Ευρώ για θεραπείες φιλοξενία κτλπ.

Μοιάζει με σέτερ, είναι απίστευτα ήρεμη και ζυγίζει maximum 15-17 κιλά , τα πάει πολύ καλά με τα άλλα σκυλιά και είναι κάπως ηλικιωμένη.

Όποιος ενδιαφέρεται να βάλει ένα extra εισόδημα στις τσέπες του , 100 ευρώ τον μήνα παρακαλώ ας μου το πει.

Πέραν από τα 100 ευρώ, καλύπτω την μηνιαία της ξηρά τροφή, ότι χρειαστεί αύριο μεθαύριο σε εμβόλια -γιατρούς, οπότε καταλαβαίνετε ότι τα 100 Ευρώ θα μένουν στην τσέπη σας:T:

Το μόνο που έχει να κάνει είναι να δώσει λίγο αγάπη και βολτίτσα.

Επίσης εάν βρεθεί άτομο να την αναλάβει πρέπει να γνωρίζει ότι θα την βλέπω κι εγώ σε συχνά τακτικά διαστήματα , προκειμένου να αποφύγω περίπτωση παραμέλησης ή κακοποίησης.

Προωθηστε το ρε παιδιά σε όποιον άνεργο φιλόζωο γνωρίζετε.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Respect φιλε για οτι κανεις πραγματικα.

Θα μιλησω στη γειτονια μπας κι βρεθει κανενα ατομο εμπιστο που θα εχει αναγκη και τα λεφτα.

Να είσαι καλά ρε αγορίνα!

Προώθησε το σε παρακαλώ και ενημέρωσε ότι τα λεφτά θα δίνονται αρχές του μήνα για να είμαι κι εγώ σωστός.

Προτιμώ να τα δίνω σε ένα σωστό συμπολίτη μας παρά σε πανσιόν σκύλων.

Μακάρι να έχεις καλά νέα :)

Link to comment
Share on other sites

Καταφεραμε κι φυγαμε ενα σκ και πηγαμε βολο.

1ο ταξιδι για τον σκυλο με το αμαξι.

Εκανε και το 1ο του μπανιο στη θαλασσα κλπ.

Τη μιση διαδρομη τον ειχα στον ωμο μου.

Το παν ειναι να εχεις καλο συνοδηγο ! :hehe:

post-4643-1416077617,419_thumb.jpg

post-4643-1416077617,5309_thumb.jpg

post-4643-1416077617,6245_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες ομως τιποτα για την Δημοτικη Αγορα στην Αθηνα

Εννοείται πως έχω πει, είμαστε απαράδεκτοι που το επιτρέπουμε ως χώρα και που ως Έλληνες έχουμε καταταχθεί στις χειρότερες χώρες ανά την υφήλιο στην κακομεταχείριση ζώων

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ελλειψη στοιχειώδης παιδειας στο θεμα εκπαιδευσης και συμβιωσης των σκυλων.

Παιρνει ο καθε ενας ενα δογκο αργεντινο (δεν ξερω αλλου αλλα στη περιοχη μας εχουν σχεδον ολοι)

Χωρις να εχουν ιχνος εμπειριας με τη συγκεκριμενη ρατσα.

Ο καθε σκυλος εχει πνιχτη και με το παρα μικρο γρυλισμα μαλωνουν τα σκυλια.

Μιλαμε για φοβερη ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ.

Ο περισσοτερος κοσμος ακομα "δουλευει" τη μεθοδο της "κυριαρχαις" και του ΑΛΦΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ τη στιγμη που η θεωρια αυτη εχει καραριφθει απο τον ιδιο John Fischer κατοπιν ερευνων του Raymond και Lora Coppering.

Καμμια γνωση στη αναγνωριση των σηματων που στελνουν τα σκυλια τους (φοβο, χαρα κλπ)

Εχουν δεμενα τα σκυλια τους επι δυο ωρες ενω αλλα γυρο τους τρεχουν τη στιγμη που οι ιδιοι περιφανευονται πως ο σκυλος εφτασε τα 45κιλα.

Φυσικα φιμωτρο δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ ουτε για πλακα.

Εκει που θελω να καταληξω ΔΥΣΤΥΧΩΣ ειναι πως δεν θα αργησουμε παρα πολυ να ακουμε για κρουσματα σοβαρων ατυχηματων με σκυλια.

Φυσικα δεν φταινε τα δογκο αλλα ανεγκεφαλοι κομπλεξικοι ιδιοκτητες.

Και μολις 1.5 μηνα μετα εγινε το 1ο περιστατικο με μενα σε 1ο ρολο φυσικα.

Στο παρκο εχουμε ενα μικρο φρεατιο μεσα στο οποιο πριν απο 10 μερες επεσε μια κοπελιτσα κι χτυπησε ασχημα στο ποδι.

Ειμαστε χθες λοιπον κι μου λεει ενας γνωστος, να ξανα εφυγε το καπακι θα γινει μλκια εδω περα.

Δικιο εχεις του λεω κατσε να το φτιαξω.

Ετσι οπως σκυβω για να βγαλω το καπακι απο τη τρυπα ερχεται αυτος διπλα μου (με τον σκυλο του)

Δεν προλαβαινω να κανω ΤΙΠΟΤΑ κι εκεινη τη ωρα ο σκυλος (ντογκο αρτζεντινο) μου πιανει το χερι στον πηχυ στο υψος του αγκωνα.

Κραταω τη ψυχραιμια μου κι δεν κουνιεμαι. βαζω μια φωνη κι εκεινη τη ωρα χαλαρωνει ο σκυλος.

Σηκωνομαι και βλεπω ολο το χερι μου εχει γεμισει με αιμα γιατι πετυχε φλεβα.

Ηταν η 1η και η τελευταια φορα που δεν ειχα το τσαντακι με το φαρμακειο μαζι μου.

Ολοι επαθαν σοκ κι εμειναν κοκκαλο.

Εφυγα εγω πηγα σπιτι το ξυπλυνα με νερο, betadine αποστειρωμενη γαζα.

Επειδη ηταν πολυ βαθυ σηκωθηκα κι πηγα σε νοσοκομειο.

Αντιβιωση αντιτετανικο ορο (εχασα 4ωρες για να ψαχνω φαρμακειο που να εχει ! )

Ο τυπος προσφερθηκε εδωσε κι λεφτα κλπ νταξ δεν λεω.

Περιττο να σας πω οτι με εχει γ@μησει στον πονο κι το χερι εχει γινει 2πλασιο...

Σημερα εμαθα οτι τον πλακωσε στο ξυλο, θα τον εχει δεμενο χωρις νερο κι φαι για δυο μερες :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Και μολις 1.5 μηνα μετα εγινε το 1ο περιστατικο με μενα σε 1ο ρολο φυσικα.

Στο παρκο εχουμε ενα μικρο φρεατιο μεσα στο οποιο πριν απο 10 μερες επεσε μια κοπελιτσα κι χτυπησε ασχημα στο ποδι.

Ειμαστε χθες λοιπον κι μου λεει ενας γνωστος, να ξανα εφυγε το καπακι θα γινει μλκια εδω περα.

Δικιο εχεις του λεω κατσε να το φτιαξω.

Ετσι οπως σκυβω για να βγαλω το καπακι απο τη τρυπα ερχεται αυτος διπλα μου (με τον σκυλο του)

Δεν προλαβαινω να κανω ΤΙΠΟΤΑ κι εκεινη τη ωρα ο σκυλος (ντογκο αρτζεντινο) μου πιανει το χερι στον πηχυ στο υψος του αγκωνα.

Κραταω τη ψυχραιμια μου κι δεν κουνιεμαι. βαζω μια φωνη κι εκεινη τη ωρα χαλαρωνει ο σκυλος.

Σηκωνομαι και βλεπω ολο το χερι μου εχει γεμισει με αιμα γιατι πετυχε φλεβα.

Ηταν η 1η και η τελευταια φορα που δεν ειχα το τσαντακι με το φαρμακειο μαζι μου.

Ολοι επαθαν σοκ κι εμειναν κοκκαλο.

Εφυγα εγω πηγα σπιτι το ξυπλυνα με νερο, betadine αποστειρωμενη γαζα.

Επειδη ηταν πολυ βαθυ σηκωθηκα κι πηγα σε νοσοκομειο.

Αντιβιωση αντιτετανικο ορο (εχασα 4ωρες για να ψαχνω φαρμακειο που να εχει ! )

Ο τυπος προσφερθηκε εδωσε κι λεφτα κλπ νταξ δεν λεω.

Περιττο να σας πω οτι με εχει γ@μησει στον πονο κι το χερι εχει γινει 2πλασιο...

Σημερα εμαθα οτι τον πλακωσε στο ξυλο, θα τον εχει δεμενο χωρις νερο κι φαι για δυο μερες :giveup:

Και μόνο το τελευταίο που αναφέρεις δεν σε κάνει να απορείς γιατί ο σκύλος τους είναι επιθετικός.

Ξύλο και στέρηση φαγητού/νερού και περιμένει ΕΤΣΙ ο ΣΚΥΛΟΣ να βάλει μυαλό??

Στάθηκες τυχερός πάντως μέσα στην ατυχία σου αλλά ο ιδιοκτήτης πρέπει να είναι ΜΕΓΑΣ *ΜΠΙΠ*

Link to comment
Share on other sites

Και μολις 1.5 μηνα μετα εγινε το 1ο περιστατικο με μενα σε 1ο ρολο φυσικα.

Στο παρκο εχουμε ενα μικρο φρεατιο μεσα στο οποιο πριν απο 10 μερες επεσε μια κοπελιτσα κι χτυπησε ασχημα στο ποδι.

Ειμαστε χθες λοιπον κι μου λεει ενας γνωστος, να ξανα εφυγε το καπακι θα γινει μλκια εδω περα.

Δικιο εχεις του λεω κατσε να το φτιαξω.

Ετσι οπως σκυβω για να βγαλω το καπακι απο τη τρυπα ερχεται αυτος διπλα μου (με τον σκυλο του)

Δεν προλαβαινω να κανω ΤΙΠΟΤΑ κι εκεινη τη ωρα ο σκυλος (ντογκο αρτζεντινο) μου πιανει το χερι στον πηχυ στο υψος του αγκωνα.

Κραταω τη ψυχραιμια μου κι δεν κουνιεμαι. βαζω μια φωνη κι εκεινη τη ωρα χαλαρωνει ο σκυλος.

Σηκωνομαι και βλεπω ολο το χερι μου εχει γεμισει με αιμα γιατι πετυχε φλεβα.

Ηταν η 1η και η τελευταια φορα που δεν ειχα το τσαντακι με το φαρμακειο μαζι μου.

Ολοι επαθαν σοκ κι εμειναν κοκκαλο.

Εφυγα εγω πηγα σπιτι το ξυπλυνα με νερο, betadine αποστειρωμενη γαζα.

Επειδη ηταν πολυ βαθυ σηκωθηκα κι πηγα σε νοσοκομειο.

Αντιβιωση αντιτετανικο ορο (εχασα 4ωρες για να ψαχνω φαρμακειο που να εχει ! )

Ο τυπος προσφερθηκε εδωσε κι λεφτα κλπ νταξ δεν λεω.

Περιττο να σας πω οτι με εχει γ@μησει στον πονο κι το χερι εχει γινει 2πλασιο...

Σημερα εμαθα οτι τον πλακωσε στο ξυλο, θα τον εχει δεμενο χωρις νερο κι φαι για δυο μερες :giveup:

Στο ποθ το έγραψες;

Εδώ δεν πιάνεται. xaxa

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινω να κανω ΤΙΠΟΤΑ κι εκεινη τη ωρα ο σκυλος (ντογκο αρτζεντινο) μου πιανει το χερι στον πηχυ στο υψος του αγκωνα.

Κραταω τη ψυχραιμια μου κι δεν κουνιεμαι. βαζω μια φωνη κι εκεινη τη ωρα χαλαρωνει ο σκυλος.

Σηκωνομαι και βλεπω ολο το χερι μου εχει γεμισει με αιμα γιατι πετυχε φλεβα.

Sorry κιόλας, αλλά εγώ αν έβλεπα ότι ο τύπος είναι μ@κας, θα έκανα καταγγελία. Ξέρω ότι το σκυλί δε φταίει και θα πάει για "ύπνο", αλλά το να το αφήσω ελεύθερο και αύριο να αρπάξει κάποιο παιδάκι ή μια έγκυο, το θεωρώ πολύ χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας, αλλά εγώ αν έβλεπα ότι ο τύπος είναι μ@κας, θα έκανα καταγγελία. Ξέρω ότι το σκυλί δε φταίει και θα πάει για "ύπνο", αλλά το να το αφήσω ελεύθερο και αύριο να αρπάξει κάποιο παιδάκι ή μια έγκυο, το θεωρώ πολύ χειρότερο.

Καταγγελία και απαγόρευση του ηλίθιου να έχει ξανά σκύλο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.