Jump to content



Αγορα fx8150


konamigr

Recommended Posts

Στο προηγουμενο post μου

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/agora-kartas-114621.html

με βαλατε σε απειρες σκεψεις και σκεφτηκα να ξοδεψω καποια λεφτα και σε εναν επεξαργαστη

δεν ξερω μπορει να ειναι και κοτσανα αλλα ταιριαζει αυτος ο επεξεργαστης στην μητρικη μου? τα στοιχεια τα εχω βαλει στο αλλο post απλα ειμαι απο τo laptop τωρα και δεν εχω την δυνατοτητα να τα ξαναγραψω γιατι με ενα 1gb ραμ απλα σερνομαι τιποτα αλλο:p

Link to comment
Share on other sites

Εισαι απο μερια της ιντελ!!! θα κοιτας μονο ιντελ cpu!!! αυτο το cpu θελει AM3+ μητρικη απο μερια amd!:whistling DDR3 ραμ θελει το cpu αυτο, ενω το δικο σου ειναι 775 με δδρ2! Πρεπει να αλλαξεις μητρικη ραμ για παρεις αυτο το cpu!!!:spell:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο άλλο thread γράφεις οτι ψάχνεις να αγοράσεις κάρτα γραφικών (χωρίς καμία άλλη αλλαγή) και εδώ αναφέρεις αγορά επεξεργαστή, δε θα βγεί άκρη. Κράτα αυτό το thread, γράψε αναλυτικά τι σκοπεύπεις να αλλάξεις, καθώς και το ποσό που διαθέτεις. Έτσι θα μπορείς να πάρεις σωστότερες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την καρτα θα την παρω 1000% απλα περιμενω καποια λεφτα που δυστηχως μου ειπανε μεσα στον οκτωμβριο θα μπουνε

με το που θα παρω στην επομενη ωρα αγοραζω την καρτα.Γιαυτο τωρα ρωταω και για επεξεργαστη να ειμαι ετοιμος και σε περιπτωση που παρω και εναν επεξεργαστη απλα ειναι πολλα τα λεφτα για επεξεργαστη της intel.

Κοιταω για κατι τετοιο δηλαδη http://www.skroutz.gr/s/427367/Intel-Core-i7-3820.html?from=recommendation ?

Link to comment
Share on other sites

είτε πάρεις FX8150 είτε Intel Core i7-3820 θες άλλη μητρική (socket ΑΜ3+ ή 2011 αντίστοιχα) και μνήμες.

Αν παρω καινουργια μητρικη που να υποστηριζει amd,θα χρειαστει να αλλαξω κατι αλλο?

και μπορεις να μου προτεινεις καποια?

(αναφερομαι σε amd επειδη βλεπω ειναι πιο φθηνες και εχουνε πολυ καλα χαρακτηρηστικα καποια αλλη προταση?)

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω καινουργια μητρικη που να υποστηριζει amd,θα χρειαστει να αλλαξω κατι αλλο?

και μπορεις να μου προτεινεις καποια?

(αναφερομαι σε amd επειδη βλεπω ειναι πιο φθηνες και εχουνε πολυ καλα χαρακτηρηστικα καποια αλλη προταση?)

Ποσα λευτα θες να δοσεις, συνολο ομως για cpu-mother-ram! Απο τροφοδοτικο δεν αναφερεσαι, να υποθεσω οτι θα ειναι απο το αλλο pc!Ποσα watt ειναι, για να σου πουμε πανω κατω προτασεις!Μην ξεχνας οτι ειναι αρκετα ενεργοβορος επαιξεργαστης και ζεστος! Περημενε να δεις τους καινουριους επεξεργαστες της amd σε 2-3 βδομαδες αν δεν απατομε!:jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν παρω καινουργια μητρικη που να υποστηριζει amd,θα χρειαστει να αλλαξω κατι αλλο?

και μπορεις να μου προτεινεις καποια?

(αναφερομαι σε amd επειδη βλεπω ειναι πιο φθηνες και εχουνε πολυ καλα χαρακτηρηστικα καποια αλλη προταση?)

πες μου λίγο το ποσό που διαθέτεις και θα σου κάνω μια καινούργια σύνθεση προτιμήσεις σε κάτι έχεις εννοώ intel - amd αν και εγώ προτείνω amd για να είσαι και οκ...με όλα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.