Jump to content



Crazy sundays: Εξ'αρχής εξαντλημένα


Petrossortep

Recommended Posts

Υπάρχει παλιότερο σχετικό τόπικ και το ξέρω. Ο λόγος που ανοίγω νέο είναι για να πάρω feedback από άτομα που αγόρασαν στις προσφορές αυτές.

Έκανα κράτηση μέσω τηλεφώνου μια xfx 7870 την Κυριακή στα 203€(έχω ξαναγοράσει από το e-shop με τον ίδιο τρόπο).

Από τις πρώτες πρωινές ώρες όμως, που άνοιξε η προσφορά, η σελίδα του e-shop έλεγε για παραλαβή νέας ποσότητας από 28 Δεκεμβρίου(μέσα στα όρια της προσφοράς), ενώ τώρα το προϊόν εμφανίζεται ως εξαντλημένο(και εκτός καταλόγων με τις 7870).

Παίζει λοιπόν απάτη με τα crazy sundays; Ποιά είναι η εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα αν θυμαμαι καλα ειχανε ενα 32Gb usb3 stick.

Το παραγγειλα και ελεγε ελαχιστο στοκ και με ηρθε προχθες κανονικα.

Γενικα αν θυμαμαι καλα σε ενα αντικειμενο μια φορα με κρεμασαν αλλα με

πηρανε τηλ. πρωτα και με ειπανε οτι δεν ωστε να μην περιμενω αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει ρολο η κρατηση απο ιντερνετ λιγο περισσοτερο απο του τηλ.

μιας και ετσι ειναι η φιλοσοφια του καταστηματος (παραγγελιες μεσο ιντερνετ,κανενα

καταστημα τους δεν εχει στοκ).

Οχι δεν ειχα δωσει τιποτα απο λεφτα , απλα εγινε η παραγγελια αντικαταβολη

στο καταστημα που επελεξα.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον φτάσανε τον επιθυμητό αριθμό παραγγελιών που έδινε ο προμηθευτής και την βγάλανε για να μην γίνουν νέες παραγγελίες. Πιθανόν θα την παραλάβεις την καρτούλα στις 29/12. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα παρομιο περιστατικο..

Ειχα παραγγειλει εναν εκτυπωτη σε crazy sunday και ηταν σε ελαχιστο στοκ.

Μετα απο κανα δυο μερες μου εβγαλε εκτιμωμενη ημερομηνια παραλαβης..... και μετα απο λιγες μερες το εδειχνε ως εξαντλημενο.Μετα απο δυο βδομαδες μου ηρθε κανονικα το προιν που παραγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έγιναν περισσότερες παραγγελίες από τα διαθέσιμα κομμάτια.

Από τις προσφορές που είχε αυτό το crazy Sunday άντε να ταν 2-3 καλές. Οι υπόλοιπες ήταν μάπα και υποψιάζομαι τελευταία κομμάτια από ακυρωμένες παραγγελίες των special offer που βγάζουν κάθε μέρα μετά τις 12:00.

Αν έχεις ρίξει παραγγελία και έχεις τον αριθμό παραγγελίας λογικά θα λάβεις κανονικά το προϊόν.

Για να πω την αλήθεια στο τσακ ήμουν να ρίξω και εγώ παραγγελία την καρτούλα αυτή.

Υ.Γ. Όσο για το εξ αρχής εξαντλημένα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Οι περισσότεροι που χτυπάνε τα καλά κομμάτια στο crazy sundays περιμένουν και χτυπάνε παραγγελία λίγο μετά την αλλαγή ώρας από Σάββατο προς Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ρίξει παραγγελία και έχεις τον αριθμό παραγγελίας λογικά θα λάβεις κανονικά το προϊόν.

Για να πω την αλήθεια στο τσακ ήμουν να ρίξω και εγώ παραγγελία την καρτούλα αυτή.

Τηλεφωνικά έγινε η παραγγελία και δεν πήρα κανένα αριθμό(όπως πάντα). Ελπίζω να μη με "ρίξουν". Μπορεί να τους ξαναπάρω τηλέφωνο.

ΕΔΙΤ: Πάντως ρε φίλε ούτε χρηματιστήριο να ήταν. Πότε πρόλαβαν και τα καπάρωσαν τα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το τελευταιο σου ερωτημα το σκεφτηκα και εγω.

Μια φορα ετσι για σπασιμο ειπα να δοκιμασω αργα την τυχη μου οπως ειπε

ο [MENTION=559]vagsk[/MENTION].

Ε με το που ανοιξε η σελιδα μετα κοπων και βασανων ηδη καποια ηταν

ελαχιστο στοκ --> εξαντλημενα. :S

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλουν να δουν ζήτηση για να κλείσουν μαζικές παραγγελίες από κάποιον προμηθευτή.

Το ίδιο είχε διαπιστώσει και ο kreach προ καιρού.

Αυτό ακριβώς κάνουν και γενικά στo site. Πρόσφατα πήρα κάποια πράγματα που τύχαινε να γνωρίζω τον προμηθευτή. Παράγγειλα Πέμπτη ενώ ήταν διαθέσιμο. Την Τρίτη έγινε η κατάσταση "προς τιμολόγηση". Την Πέμπτη με πήραν τηλέφωνο και καλά για να δούνε αν θα είμαι στο γραφείο για να παραλάβω και η κατάσταση έγινε "προς αποστολή".

Δεν ήρθε.

Δευτέρα, 10 μέρες μετά την παραγγελία, μαθαίνω ότι ο προμηθευτής τους τα παρέδωσε.

Τρίτη μου το έστειλαν.

Σημειωτέον, ότι όλες αυτές τις ημέρες, είχα τηλεφωνική και γραπτή επικοινωνία με τις πωλήσεις και μου έλεγαν διάφορες δικαιολογίες, μέχρι και χάλασε το φορτηγό, κλπ.

Δεν έχουν σχεδόν τίποτα στοκ, πράγμα λογικό αφού κανείς δεν τους δίνει με πίστωση.

Μαζεύουν παραγγελίες και τότε στέλνουν στον προμηθευτή σήμα να τους τα στείλει.

Αν θέλετε κάτι οπωσδήποτε από εκεί, κάντε απλά υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

παρεμπιπτόντως οι προσφορές ξεκινάνε στις 24:00 του σαββάτου.

εγω πάντως μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπίσει καθυστέρηση στα crazy sundays. πρόβλημα με μεγάλη καθυστέρηση είχα μόνο σε εργαλεία που είχα παραγγείλει (εκτός crazy sundays)

Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει ρολο η κρατηση απο ιντερνετ λιγο περισσοτερο απο του τηλ.

μιας και ετσι ειναι η φιλοσοφια του καταστηματος (παραγγελιες μεσο ιντερνετ,κανενα

καταστημα τους δεν εχει στοκ).

Οχι δεν ειχα δωσει τιποτα απο λεφτα , απλα εγινε η παραγγελια αντικαταβολη

στο καταστημα που επελεξα.

Και σε εμένα όπως στου φίλου έτσι γίνεται. Δεν είχα πρόβλημα ποτέ μου

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα κατ'αρχας.Οντας ανα διαστηματα σε ολες τις παραπανω θεσεις, εχω να πω, σχεδον με σιγουρια τα παρακατω:

1. Πολλα προιοντα, ακομη και στις 24.00 του Σαββατου, ειναι εξαντλημενα(εμφανιζονται θα ελεγα καλυτερα), οποτε προφανως και περιμενουν να δουν αρχικα ΤΙ ζητηση θα εχουν για να ακολουθησει η επικοινωνια μ τον προμηθευτη.

2. Μερικες φορες χρησιμοποιουν οντως μαγικες δικαιολογιες.Αλλες παλι, σου λενε απλως την αληθεια, η οποθα συνηθως ειναι οτι δεν εχουν παραλαβει το προιον απο τοβ προμηθευτη.

3. Ακομη, θελει γαιδουρινη υπομονη αν προκειται για εξαντλημενο προιον, καθως πραγματικα κανεις δεν ξερει ποτε θα του 'ρθει(συνηθως ομως ειναι ακριβεις στην κατασταση εξελιξης παραγγελιας)

4. Περυσι παρηγγειλα μια vga και επειδη αργουσε υπερβολικα, την ακυρωσα, γιατι δεν ειχα και μεγαλη αναγκη. Τωρα, ομως, εχω παραγγειλει το 32αρι στικακι της pny και ακομα νατους ερθει απ'οτι μου ειπαν(το περιμενουν εκτος απροοπτου εντπς εβδομαδας).

Το θεμα ειναι οτι το θελω για δουλεια κι αν ειναι να αργησει το ακυρωνω και παιρνω το 16αρι pico(ομορφοτερο, γρηγοροτερο) της supertalent και ειμαι κυριος.

--

Sent from my Galaxy Ace using no Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3917]Petrossortep[/MENTION]

Προχθες περασα με ενα φιλο να παραλαβει και ειπα να ρωτησω για την

εξελιξη μιας παραγγελιας απο Crazy Sundays.

29 του μηνος με ειπε πιθανη αφιξη και οσο τσεκαρα πριν απο ολιγου με το site

με εβγαλε το ιδιο.Οταν παραλαβω οριστικα ενημερωνω.

Edit: Μολις με ηρθε μυνημα οτι το αντικειμενο ηρθε στο καταστημα που επελεξα για παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Τελικά η κάρτα παρελήφθη την Παρασκευή στη συμφωνημένη τιμή.

BTW, για όσους ενδιαφέρονται, σαν xfx είναι απαράδεκτη. Γνώριζα από την αρχή ότι ήταν voltage locked, αλλά και να μην ήταν οι θερμοκρασίες της δεν επιτρέπουν καλό oc. ~80C με στοκ τάση στο crysis 2. Καμμία σχέση με sapphire που πετάει αέρα προς τα πίσω και έξω από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

BTW, για όσους ενδιαφέρονται, σαν xfx είναι απαράδεκτη. Γνώριζα από την αρχή ότι ήταν voltage locked, αλλά και να μην ήταν οι θερμοκρασίες της δεν επιτρέπουν καλό oc. ~80C με στοκ τάση στο crysis 2. Καμμία σχέση με sapphire που πετάει αέρα προς τα πίσω και έξω από το κουτί.

Με το μόνο Fan είναι ή με το διπλό?

Αλλά βλέπω σε Review με το διπλό Fan φτάνει μέχρι 75 άρα λογικό άμα έχεις το Mono Fan να φτάνει στους 80..

Παρακάτω τα ξέρεις Msi AB και κλείσε τα αυτιά σου αλλά σίγουρα ότι και από τα 2 να έχεις είναι πιο ήσυχη από την Reference..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξεθάβοντας και αυτό το thread, αφού βέβαια του ευχηθώ Καλή Χρονιά, επιστρέφω προσθέτοντας τα παρακάτω :

Πέραν το προαναφερθέντων post, η πολιτική του συγκεκριμένου καταστήματος ισχύει γενικά για όλα τα προϊόντα τους.

Για παράδειγμα, ήθελα να αγοράσω μια επιστημονική αριθμομηχανή, της οποίας ο εκτιμώμενος χρόνος παράδοσης ήταν μεταξύ 2 και 3 ημερών. Ξαφνικά, τσεκάροντας ως γνωστόν συνεχώς την Εξέλιξη Παραγγελίας, πάγωσε η όλη διαδικασία. Καθώς surfαρα λοιπόν, σε κάποια στιγμή κλικάρω στο εν λόγω προϊόν και βλέπω "Εξαντλημένο" στη διαθεσιμότητά του. Εν ολίγοις ισχύει εξ ολοκλήρου τα όσα έχουν ίσως προαναφερθεί περί συγκεκριμένου αριθμού παραγγελιών από τους προμηθευτές τους κλπ, οπότε δεν βολεύει καθόλου σε περίπτωση που κάποιος βιάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.