Jump to content



OffTopic;


devious

Recommended Posts

  • Replies 4,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εγω...με λαβη στο χερι και παραδοση.

μωρε κάτι κατάλαβα εγώ (όταν χτυπούσε το χέρι ο άλλος) αλλά δεν ήμουν σίγουρος..

μπράβο ρε Λεωνίδα πάντα τέτοια :japan005:Πρους Λε-ωνιδας

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο Kourman Παγκρατιο λεγεται το αθλημα....ειναι ουσιαστικα μια μίξη παλης υποταγης και kick boxing. Επιτρεπονται τα σχεδον παντα εκτος απο χτυπηματα στο κεφαλι με τα χερια.

Στην αρχαιοτητα το παιζαν με βεβαια γυμνοι και με μονους κανονες να μην δαγκωνουν και να βγαζουν τα ματια...

Παγκράτιο ωρε!!!

Μπραβο ρε kallileo!! σε συμπάθησα!

Γιατι ρε? Επειδη παιζω Παγκρατιο?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε.... θεωρώ πως είναι κομμάτι της παράδοσής μας. ειναι ενα "καθαρόαιμο" αθλημα πάλης με βαριά ιστορία. για όσους δέν γνωρίζουν, το παγκράτιο ήταν ένα αθλημα στο οποίο ένας αθλητής προετοιμαζόταν καθημερινα με σκληρη προπόνηση επι συνήθως 4 χρόνια για έναν κανονικό αγώνα. ο λόγος είναι γιατί ο κάθε αγώνας μπορεί κάλιστα να ηταν και ο τελευταίος. πολλοί ήταν οι θανατηφόροι αγώνες και ακομα περισσότεροι αυτοί που προκαλούσαν μόνιμες βλάβες...... οι επιλογές των ζευγαριών γινόταν με κλήρωση και ήταν πιθανό να πρέπει να αγωνιστείς με τον φίλο σου ή τον αδερφό σου, ή κάποιον 50 κιλά βαρύτερο απο σένα..... πολλά γλέντια λέμε......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα είδα ολα , θυμάστε την gt που τις κάηκε το mosfet ? .......... πέρασε rma τις XFX και μου την στέλνουν σήμερα πίσω

bananabananabananabananabanana:finger010: :finger010::musik011: :musik011::japan009:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα είδα ολα , θυμάστε την gt που τις κάηκε το mosfet ? .......... πέρασε rma τις XFX και μου την στέλνουν σήμερα πίσω

bananabananabananabananabanana:finger010: :finger010::musik011: :musik011::japan009:

Είναι που στην καθάρισα εγώ:p γιατι αλλιώςς.....:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.