Jump to content



GeForce Titan coming end of February!?!?


Staba

Recommended Posts

5QXhP4s.jpg

Να σε ρωτησω φιλε μου κατι που προσεξα μολις τωρα.

Σ αυτη την φωτο οι μνημες σου δειχνουν να παιζουν dual channel ειναι ετσι; ή με γελουν τα γερικα ματια μου;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 884
  • Created
  • Last Reply

Οχι, έπρεπε να διαλέξω μεταξύ 12g triple channel η 16g dual. Για κάποιο λόγο όταν εβαζα το 4 dimm σε ένα απο τα 3 slot που έμεναν, το pc έκανε restart, και νομίζω ότι triple channe με 4 dimm δεν υφίσταται, διορθώστεμε αν κάνω λάθος. Έτσι και αλλιώς δεν ειναι κάτι το ουσιαστικό στα games αυτο, περισσότερο εσάς τους benchαδες ωφελεί.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, έπρεπε να διαλέξω μεταξύ 12g triple channel η 16g dual. Για κάποιο λόγο όταν εβαζα το 4 dimm σε ένα απο τα 3 slot που έμεναν, το pc έκανε restart, και νομίζω ότι triple channe με 4 dimm δεν υφίσταται, διορθώστεμε αν κάνω λάθος. Έτσι και αλλιώς δεν ειναι κάτι το ουσιαστικό στα games αυτο, περισσότερο εσάς τους benchαδες ωφελεί.

Σωστα τα λες και οι διαφορες απο dual σε triple η σε quad επειδη τα εχω δουλεψει και ειχα και τις τρεις πλατφορμες οι διαφορες ειναι .....τιποτα εγω προσωπικα δεν ειδα διαφορα!!!:jester:

Link to comment
Share on other sites

3_1_monitors.jpg

Csaris για δες, 3 + 1 monitors με surround και το αλλο αυτονομο!

Γιατι ? Γιατι η Nvidia μπορει! ....οταν αλλοι παλευουν να κλειδωσουν το vsync :p !

Παντως Τιτανες σε SLI θα πρεπει να σακατευουν σε Surround!

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι τιτανες παιζουν 1189-1200mhz.

Χωρις ομως αλλαγη bios αυτες τις συχνοτητες δεν τις βκεπεις παντα λογω θροτλινγκ.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στοκ τις έχω, δεν βλέπω λόγο να κλοκαρω αυτή τη στιγμή εκτός αν θέλω να κάνω κανα σκορ σε bench. Με τα παιχνίδια δεν μου μένει χρόνος για bench οπότε θα μείνουν εκεί προς το παρόν, 7 fps παραπάνω βγάζει με +150.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι τιτανες παιζουν 1189-1200mhz.

Ασφαλώς αστειεύεσαι, εκτός και αν με το "παίζουν" εννοεις κανένα γρηγορο bench (και όχι όλα φυσικα και οχι ολες οι Titan).

Αν μιλαμε για σταθερότητα (οποιος καθεται και ασχολειται με αυτα το υπερεκτιμημένο, φαιδρό θεμα της σταθερότητας) κόψε 50-60Mhz για να μην παρεις και κανέναν στον λαιμό σου.

Ναι τα 1.1Ghz ειναι σχεδόν σιγουρα για την πλειοψηφία, πολλές φορες δε ουτε καν με αυξηση voltage.

Ασε το OCN Χρηστάρα, πολύ e-peen, πολλοι νουμερακηδες και ουσία λίγη και απο λίγους...

Κατα την ταπεινή μου άποψη παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς αστειεύεσαι, εκτός και αν με το "παίζουν" εννοεις κανένα γρηγορο bench (και όχι όλα φυσικα και οχι ολες οι Titan).

Αν μιλαμε για σταθερότητα (οποιος καθεται και ασχολειται με αυτα το υπερεκτιμημένο, φαιδρό θεμα της σταθερότητας) κόψε 50-60Mhz για να μην παρεις και κανέναν στον λαιμό σου.

Ναι τα 1.1Ghz ειναι σχεδόν σιγουρα για την πλειοψηφία, πολλές φορες δε ουτε καν με αυξηση voltage.

Ασε το OCN Χρηστάρα, πολύ e-peen, πολλοι νουμερακηδες και ουσία λίγη και απο λίγους...

Κατα την ταπεινή μου άποψη παντα.

Εννοω οτι μπορεις να τρεξεις καποιο bench σε αυτα τα ρολογια οχι για 24/7.

Για καθε μερα το 1100mhz παντως ειναι για χαβαλέ.

Link to comment
Share on other sites

Για καθε μερα το 1100mhz παντως ειναι για χαβαλέ.

True dat.

Εννοω οτι μπορεις να τρεξεις καποιο bench σε αυτα τα ρολογια οχι για 24/7.

Οχι όλα τα bench, trust me...οι περισσοτεροι ασχολουνται με 3dmarks και heaven...υπαρχουν benchmarkάκια που δεν τα πιανει το ματι σου που σβήνουν το χαμογελο του OCer σε dt, lol (αναγκάστηκα για να φτιαξω την μεθοδολογια μου για τεστ σταθεροτητας να δοκιμασω ουκ ολιγα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω... Οι δικες μου οτι bench εχω παιξει περνανε τα παντα με +165-175mhz στον πυρηνα και +300-400mhz στις μνημες και εννοειται χωρις ρευμα.

Εχω και καποια runs σε 1-2 benchmarks +700mhz στις μνημες..

Αλλα και παλι λογω throttling οι συχνοτητες στον πυρηνα ειναι πιο κατω απο οτι δινεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα bench τα περνάει το πρόβλημα είναι στο παιχνίδι, δεν ξέρω γτ αλλα χωρίς ρεύμα πάνω απο 1130 με 400 τις μνήμες έχεις game over.:hehe: τώρα για throttling δεν ξέρω γτ δεν έχω πιέσει πιο πάνω απο 1150, μέχρι εκει πάντως μου βγάζει τα ρολόγια σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.