Jump to content



Καινούρια Tableta για δώρο!


LazyGreek

Recommended Posts

Θέλω να πάρω δώρο στην γυναικα μια Tableta και να πω τη αλήθεια δεν κοιταγα κάτι παραπανω απο 100 ευρώ άντε έως και 150 και έπεσα πανω σε 2 ρουμανικές εταιρίες που φτιάχνουν Tablets και κινητά..

Αυτό που με νοιάζει είναι οι επιδώσεις να μην κολλάει σε ίντερνετ και απο Games κλασσικά πραγματα δεν προκειται να ασχολειθει με κάτι απαιτιτικο.

Και τα 2 Tablets είναι 7 inch και τα 2 φοράνε jellybean 4.1 η τουλαχιστον με το που θα τα ανοιξεις θα το κατεβασουνε..

http://www.pcgarage.ro/tablete/allview/speed-city-superslim-7-inch-15ghz-1gb-ddr3-8gb-android-41-jelly-bean-white/

Το 1 είναι στα 115

Και το άλλο εδώ

http://www.pcgarage.ro/tablete/vonino/speedstar-s-7-inch-multitouch-ips-cortex-a9-16ghz-dual-core-1gb-ddr3-16gb-flash-wi-fi-bluetooth-android-411-culoare-negru/

Στα 150

Υπαρχουν διάφορες στην ανάλυση το δεύτερο έχει και IPS και μεγαλυτερη ανάλυση σχεδόν όλα τα αλλά είναι ίδια αλλά το 1 δουλεύει στα 1500 και το αλλο στα 1600 dual core και τα 2 αλλά το δεύτερο κάτι λέει για Quad Core γραφικά και δεν ξέρω τι παιζει αμα είναι όντως καλυτερο απο το 1ο και επίσης το δεύτερο έχει καλύτερες αξιολογήσεις στι μαγαζί..

Έχω δει και τα 2 σε Youtuve/review το η μονη διάφορα που είδα είναι τα χρωματα και η ποιότητα οθόνης και για αυτό το ποσταρω να δω αμα αξίζουν τα 35 παραπανω αλλά δεν τα λες και πολλά αλλά ας παρουμε κάνα 2 γνώμες παραπανω..

Μην μου ποσταρετε τύπου να παρε εδώ το κινεζικό αναμεσα σε αυτό τα 2 αναφέρομαι η σκέφτομαι να περιμένω να πάρω το καινουριο της ASUS που μοιάζει σαν το Nexus (και σε ροζ) αλλά έχει μάπα χαρακτηριστικά απο οτι είδα..

http://www.pcgarage.ro/compara/477633,480407

http://www.thelab.gr/eidiseis/h-asus-anakoinwse-episima-to-memo-pad-118317.html

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ξέρεις οτι φοράνε 4.1 είσαι οκ. Τα τάμπλετ φαίνονται μια χαρά.

Όσο για τα τα 35 ευρώ σκέψου εάν θες να τα δώσεις για τις μικρές διαφορές ή για αξεσουάρ(θήκη,ζελατίνα,στυλο κτλπ).

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα για την καλύτερη ανάλυση.

Οτι και να κάνεις καλές αγορές και να σιγουρευτείς πρώτα για την εταιρία και την μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

ριξε ενα ματι εδω... στα "κινεζικα". μην κατακρινεις κατι, αν δεν το εχεις δοκιμασει πρωτα.

ειδικα το πρωτο που εχει αλουμινιο, ειναι στιβαρη κατασκευη, το εχω πιασει στα χερια μου!

Onda V712 Dual Core Dual Camera 7 inch 1280*800 IPS HD Touch Screen HDMI WIFI 16GB

Ainol Novo 7 Venus Tablet PC 7 Inch Android 4.1 Jelly Bean Dual Camera HD WIFI 16GB

αν δεν ενδιαφερεσαι, καθολου για τα "κινεζικα", τοτε παρε το "ταιβανεζικο" ASUS..!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχουν εργοστάσιο στη Ρουμανία που τα κατασκευάζουν αυτά; Μήπως είναι κινέζικα ΟΕΜ;

Ακόμα κι αν έχουν, ποιός τους μετέφερε την τεχνογνωσία; Μη μου πεις η Samsung ή η Apple.. Tίποτα Κινέζοι, προφανώς.

Οι προμηθευτές τους που είναι; Στην Κίνα, φαντάζομαι.

Άρα πάρε original Κινέζο όπου θα βρεις ποικιλία, reviews και μεγαλύτερο community χρηστών που θα έχουν την ίδια ταμπλέτα με εσένα.

Link to comment
Share on other sites

7" θα είναι βολικό ;;;;

Φαντάζομαι ότι η σύζυγος δεν θα είναι καμμιά tec-freak αλλά υπάρχει περίπτωση να μην τη βολευτεί και να πάει «χαμένη» στο τέλος λόγο μεγέθους...

Δείξει και εσύ ότι την αγαπάς λίγο παραπάνω :daisy: και προτίμησε μια απλή 10άρα ταμπλέτα τουλάχιστον...

Από χαρακτηριστικά δεν σε πολυνοιάζει αν είναι να το έχει μόνο για ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

7" θα είναι βολικό ;;;;

Φαντάζομαι ότι η σύζυγος δεν θα είναι καμμιά tec-freak αλλά υπάρχει περίπτωση να μην τη βολευτεί και να πάει «χαμένη» στο τέλος λόγο μεγέθους...

Δείξει και εσύ ότι την αγαπάς λίγο παραπάνω :daisy: και προτίμησε μια απλή 10άρα ταμπλέτα τουλάχιστον...

Από χαρακτηριστικά δεν σε πολυνοιάζει αν είναι να το έχει μόνο για ίντερνετ.

Πρέπει να έχει υπόψιν οτι τα 7αρια τα πιάνεις συνήθως με το ένα χέρι και είναι πιο φορητά.

Τα 10αρια από την άλλη μπορούν να "χωρέσουν" καλύτερο hardware. Εξαρτάται για την χρήση που το θέλει.

Εννοείται τα 10αρια είναι πιο άνετα στο διάβασμα αλλά χάνουν πάλι στο resolution.

Link to comment
Share on other sites

το 7" για τις γυναικες ειναι μακραν πιο βολικο. απλως εκει παιζει σημαντικο ρολο η αναλυση της ταμπλετας. αν μιλας για 800χ600 σαφως και δεν ειναι βολικο! ομως τα 1280χ800, κατα την αποψη μου, αντισταθμιζουν την αναγκη περισσοτερων ιντσων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν της είπα ότι είναι 7 inch δεν της αρέσε και της είπα ~ μικρό στο μάτι αλλά μεγάλο... Και βασικά θέλει κάτι σαν iPad αλλά οκ δεν θα παντρευτουμε κιολας .. Και το άλλο θέμα είναι οτι αυτά κινέζικα οκ δεν έχω πρόβλημα αλλά και θα αργήσουν να έρθουν (θέλω να έχω το tablet μέχρι της 30) και πρεπει να τα αγοράσεις με PayPal και τα σχετικα και δεν έχω όρεξη, και σας ποσταρα αυτά τα 2 γιατί το ξέρω το μαγαζί τα Tablets τα έχω δει (YouTube) καλά απο software δεν ξέρω άμα θα έχουν full support αλλά την JB την φοράνε παντως... Τώρα για τα 10.1 και τα 9.6? Βαρανε 200-250 και έτσι άκυρο και λέω να πάω στο 2ο μονο και μονο για την αναλυση και για το IPS

Και η ασχολεία θα είναι μονο ίντερνετ θέλει να βάζει και PDF για να Διαβαζει και κάνα ψιλοπαπαρικο Game

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγώ ψεύτης. αλλά μιας και είπες ότι η ίδια είναι αρνητικά προκατελειμένη απένταντι στις 7" και το θέλει κυρίως για σέρφινγκ και διάβασμα μήπως να ρίξεις μια ματιά στα μετάχειρα 10άρια ;;;

Καταλαβαίνω ότι άλλο τα 150 ευρώ και άλλο τα 200+ βέβαια :agree:.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Παίδες κάνω ένα Reup το θέμα..

Θέλω να πάρω Tabλετα για τον αδερφό μου τώρα οικονομικό παίζει αλλά όχι κάτι παραπάνω από 150 ευρώ (ο αδερφος μου 10 χρονών) Το μόνο πράγμα Angry Birds θα παίζει..

Και επίσης θέλω να πάρω και μια δευτερη για άλλο ένα παιδάκι..

Λέω σιγουρα 7 ιντσες τον είδα να δουλευει το N7 τα πηγαινε μια χάρα τώρα για 10.1 μου φαίνεται μεγάλο.. έχω βρει και κάτι 7.9 του 100ρικου θα βάλω Links παρακάτω..

Εχω βρει πολλά γενικά αλλα δεν ξέρω τι να του πάρω..

Σιγουρα κάτι που να μην κουράζει "χαλαει" τα μάτια και δεν ξερω τι παίζει με αναλύσεις και πάνελς..

Γενικα τινο προς σε αυτό

Και κάτι άλλο 7 νιτσο πιο φθυνο για το αλλο παιδακι γενικά θέλω να βγει γύρο στο 200ευρο ειμαι στα 250 με το παραπάνω και έχω και αλλα εξοδα και δεν τα συμαζεύω..

Tableta Vonino Sirius Evo QS, 7.9 inch IPS MultiTouch, Cortex A9 1.6GHz Quad-Core, 1GB RAM, 8GB flash, Wi-Fi, Bluetooth, Android 4.2, alb - PC Garage

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Y6ty_Ob9dLw]Tablet Vonino Sirius Evo QS 7,9" - Prost[/ame]

Και λέω και κάτι τέτοιο..

Tableta InfoTouch iTab 703, 7 inch MultiTouch, Cortex A9 1.2GHz Dual Core, 1GB RAM, 8GB flash, Wi-Fi, Android 4.2 + Folie protectie + Casti + Cablu OTG - PC Garage

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.