Jump to content



Εγκατάσταση Mac από usb !


tsakali

Recommended Posts

λοιπόν εχω ένα λαπτοπ στο οποίο δεν λειτουργεί το cd, κ θέλω να βάλω mac. γίνετε να γράψω το iso του mac σε usb κ να είναι autorun?

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το osx παίζει σε apple μόνο εξοπλισμό ή σε πολύ παρόμοιο σύστημα. Έχεις κάτι τέτοιο;

Έχω ένα IBM αυτήν τη στιγμή που είναι δοκιμασμένο από κόσμο κ δουλεύει πλήρως!!! Το θέμα είναι πως έχει χαλασμένο dvd οπότε πρέπει να μπουταρω από USB ....

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι unofficial MacOSX .dmg (η παρόμοια) files και το προγραμμα TransMac για να το κανεις απο USB.

Μπορεις να φτιαξεις το στικάκι και μεσα απο PC αν θυμαμαι καλα.

Θυμίσου ομως οτι για να στήσεις Mac σε PC θες αρκετα παρόμοιο h/w και αν δεν το εχεις δεν ειναι σιγουρο ακομα κι αν το βαλεις οτι θα παιζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι unofficial MacOSX .dmg (η παρόμοια) files και το προγραμμα TransMac για να το κανεις απο USB.

Μπορεις να φτιαξεις το στικάκι και μεσα απο PC αν θυμαμαι καλα.

Θυμίσου ομως οτι για να στήσεις Mac σε PC θες αρκετα παρόμοιο h/w και αν δεν το εχεις δεν ειναι σιγουρο ακομα κι αν το βαλεις οτι θα παιζει σωστά.

λοιπόν έχουμε κ λέμε. . . το μόνο που κόλαω είναι να μου πει κάποιος τον τρόπο να κάνω ένα iso η cd αντιγραφή σε usb κ να ΜΠΟΡΕΊ να το διαβάζει το pc όπως θα διαβάζε κ το cd του mac! με λίγα λόγια να λέω κατά την εκκίνηση δες στο στικακι κ να ξέρει τι να διαβάσει (όπωσ είναι το cd !)

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχουμε κ λέμε. . . το μόνο που κόλαω είναι να μου πει κάποιος τον τρόπο να κάνω ένα iso η cd αντιγραφή σε usb κ να ΜΠΟΡΕΊ να το διαβάζει το pc όπως θα διαβάζε κ το cd του mac! με λίγα λόγια να λέω κατά την εκκίνηση δες στο στικακι κ να ξέρει τι να διαβάσει (όπωσ είναι το cd !)

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Θες λοιπον ενα 8GB stick το λιγότερο τα καταλληλα αρχεία και το TransMac.

Περισσοτερα δεν μπορω να σου πω διοτι οσες φορες εβαλα σε PC δεν δουλευαν ολα σωστα και τα ξηλωσα.

Ο σωστος τροπος να δουλεψει ειναι να εχεις ενα PC με exact h/w ωστε να κατσει η εγκατασταση και οι drivers σωστά

εξ'αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Θες λοιπον ενα 8GB stick το λιγότερο τα καταλληλα αρχεία και το TransMac.

Περισσοτερα δεν μπορω να σου πω διοτι οσες φορες εβαλα σε PC δεν δουλευαν ολα σωστα και τα ξηλωσα.

Ο σωστος τροπος να δουλεψει ειναι να εχεις ενα PC με exact h/w ωστε να κατσει η εγκατασταση και οι drivers σωστά

εξ'αρχής.

λοιπόν για το ibm που εχω λειτουργεί πλήρως η 10.4.8 χωρίσ τπτ extra! εγώ είχα βάλει στο πύργο μου (amd-με asrock) κ πάλι δούλεψε απλά με κάποια ασυμβατότητα :D θα τα βάλω τώρα στο ibm αν βέβαια γίνει χωρίσ dvd rom να δοκίμασω κάποια προγράμματα κ αν μου κάτσει καλά θα παω για αναβάθμιση σε Intel με gigabyte εξαρχής για dualboot! ;)

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.