Jump to content



Recommended Posts

Ναι, υπάρχουν τρόποι.

Α) αν θυμάμε καλά με αλλαγή bios

Β)100% αν αφαιρέσεις έναν μικρό smd πίσω απο τη κάρτα

Γ) μέσω inspector

επίσης άμα βγάλεις το boost τότε θα ελέγχεις καλύτερα την κάρτα έτσι θα μπορείς να έχεις την κάρτα 3D κι δεν θα σε νοιάζουν τα throttle ;)

Έγινε επεξεργασία από firekiller
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] πες μου βρε φιλε τι να κανω ...... δεν νομιζω πως πρεπει να βλεπω αυτην την αδικια απο μερους μου για αυτην καρτουλα.... ;)

Z77 > X79

αλλα μην "αγχωνεσαι" γιατι οπως λες οι διαφορες ειναι μικρες εως ανυπαρκτες αναλογα το bench.

Εγω εβαλα σημερα την Vapor-X μου και συντομα......θα μπει και μια "διδυμη" κοντα της ;)

Αντε περιμενω πως και πως το ζευγαρωμα. :T:

Link to comment
Share on other sites

Ασε τις κουβεντες [MENTION=981]stratos1978[/MENTION] και τρεξε κανα Bench

Εδω με τον γεροντα στα 4.8 Μόνο

71221053.jpg

...και χωρις πειραγμενο driver [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Την γκαντεμια μου μεσα..... μα να μην εχει βγαλει καμια εταιρια fullCover για την Vapor-X την δικη μου ειναι "αδικια"......

Μαλλον θα την δωσω και θα παρω 2 τετοιες να τις μπαξω στο ΝΕΡΟοοοοοο

HIS 7970 IceQ X² GHz Edition 3GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMini DP (iPower) < HD 7900 Series < Desktop Graphics < Products | HIS Graphic Cards

Link to comment
Share on other sites

@stratos1978 Αστο valley διπλα :D και δωσε μου ενα καλο εδω γιατι η διαφορα μεγαλωνει. :hehe:

AMD Radeon HD 7970 video card benchmark result - Intel Core i7-3770K Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS V GENE

Πώς γίνεται στα 2 πρώτα test να είναι μία 7970 πιό γρήγορη από 2; Δεν υποστηρίζουν cf τα 2 πρώτα test; Μόνο το firestrike; Παρατήρησα ότι στα 2 πρώτα οι κάρτες παίζουν στο 30% η μία περίπου στο firestrike γκαζώνουν πάνω από 90%...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δουλεψει ποτε σε πλατφορμα Ζ77-1155Socket αλλα zpaf δεν πιστευω να υπαρχει κανα combine με Intel HD IGP του επεξεργαστη σου και να με απο"γειωνεις" τοσο τρελά......? ;)

iGPU + Virtu MVP + 7970 = αρχιζω και μοιραζω καρτελακια !!! ;) XAXAXAXAXAXA

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στα 2 πρώτα test να είναι μία 7970 πιό γρήγορη από 2; Δεν υποστηρίζουν cf τα 2 πρώτα test; Μόνο το firestrike; Παρατήρησα ότι στα 2 πρώτα οι κάρτες παίζουν στο 30% η μία περίπου στο firestrike γκαζώνουν πάνω από 90%...

Mη δινεις σημασια στα πρωτα... ειναι για ταμπλετες και κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Mη δινεις σημασια στα πρωτα... ειναι για ταμπλετες και κινητα.

εμενα γιατι το firestrike πραγματικα σερνεται?με τους 2 τιτανες?δουλεουν ασυγχρονιστα οι πυρηνες και εννοειτε πως κατω απο 90% οι πυρηνες οτι και αν κανω.Με την μια 690 στην αρχη δουλευε μια χαρα αργοτερα που εβαλα και την δευτερη 690 αρχησε το 8εμα αυτο και συνεχιζει και στους τιτανες.

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι το firestrike πραγματικα σερνεται?με τους 2 τιτανες?δουλεουν ασυγχρονιστα οι πυρηνες και εννοειτε πως κατω απο 90% οι πυρηνες οτι και αν κανω.Με την μια 690 στην αρχη δουλευε μια χαρα αργοτερα που εβαλα και την δευτερη 690 αρχησε το 8εμα αυτο και συνεχιζει και στους τιτανες.

Βγηκε η 1.1 εκδοση του 3d mark.

Για τσεκαρε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.