Jump to content



Recommended Posts

αντε και 2 απο μενα με τον Ι5 στα 5000 (αν και δε το πιασα με το screenshot βλακεια :Ρ). Το παλευω για παραπανω οπου να ναι θα μπουν και οι παγοκυψελες μπροστα στα ψυγεια :D

Δε μου λετε με τις μνημες της 7970 τι κανετε και πανε τοσο ψηλα?? εμενα στα 1650 κολλαει και παγωνει το 3dmark η οτιδηποτε αλλο...

edit: καλα 8200++ πως εγινε με 7950 και 2700Κ??? φοβερο. οι ddr ειναι που κανουν τη διαφορα στο physics η ο ιδιος ο Ι7?

8049.jpg

4058.jpg

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

edit: καλα 8200++ πως εγινε με 7950 και 2700Κ??? φοβερο. οι ddr ειναι που κανουν τη διαφορα στο physics η ο ιδιος ο Ι7?

Ο 2700κ εχει 4 threads παραπανω απο τον i5 γι' αυτο η διαφορα στα physics και στο συνολικο σκορ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] θα περασω απο το σπιτι σου να σου δώσω μια χήρα βοηθείας για να απογειωθούμε στα benchmarks...δεν μπορω να σε βλεπω ετσι! Σε λυπαμαι με αυτο το bios...

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα μπει επάνω Η60 και θα ξανατρέξω, οδεύοντας ολοταχώς προς τα 1300 core.

θα πρότεινα να μην πας σε H60. για τα λεφτά που κάνει δεν αξίζει σε απόδοση.

καλύτερα από H80 και πάνω αν θες κάτι ανάλογο αλλά και αποδοτικό.

ή μια πολύ καλή αερόψυξη και θα σου μείνουν και φράγκα στην τσέπη.

την έχω εγώ :sick: και η zalman της υπογραφής της ρίχνει άνετα ακόμα και με τον ανεμιστήρα

στο τελείως low.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν κατάλαβες ακριβώς. Το Η60 το έχω ήδη εδώ και μήνες και θα μπει πάνω στην κάρτα γραφικών. Όχι στο cpu. Στο cpu έχω Η100.

Κωστα και με τις μνημες της καρτας τι θα κανεις ρειιι?

Link to comment
Share on other sites

Ψυκτράκια με thermal pads. Το έχω κάνει πολλές φορές αυτό αφού είχα universal waterblock κάποτε. Ούτως ή άλλως, αυτή τη στιγμή δεν έχουν ούτε οι μνήμες ούτε τα vrms ψύξη. Ούτε καν παθητική. Είναι όλα γυμνά. Γι'αυτό και δεν έχω καταφέρει ακόμα να τη σταθεροποιήσω ξανά μετά το πρώτο βράδυ δοκιμών. Γιατί άρχισαν οι ζέστες και αρνείται να βγάλει οτιδήποτε στα 1250 λόγω θερμοκρασιών. Φτάνουν 100+ τα vrms και 90+ ο πυρήνας και κολλάει. Οτιδήποτε με τάση πάνω από 1,18 οδηγεί σε hard lock του υπολογιστή. Με λιγότερο ρεύμα και ανεμιστήρα 100%, διατηρείται μια ισορροπία με 85 βαθμούς πυρήνα και 90-95 vrms. Με αυτές τις συνθήκες όμως δε μπορώ να περάσω τα 1200 πυρήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες μια ερώτηση.

Ενώ όλα τα benchmarks τρέχουν μια χαρά στο 3D Mark έχω κοκομπλόκο!

Τα νούμερα που βλέπω,τόσο σε fps αλλά και σε score είναι πολύ χαμηλά.

Για να σας δώσω να καταλάβετε:

Ice Storm: ~195000

Cloud Gate: ~24000

Fire Strike: ~5000

Τα Settings είναι στο default δεν έχω πειράξει κάτι και το κουλό είναι ότι βλέπω πως οι κάρτες loadάρουν και ανεβάζουν και ρολόγια κανονικά!!!

Να κατεβάσω άλλη έκδοση του 3D Mark ή να κοιτάξω τίποτα άλλο πρώτα;;;;

Edit: Μιλάω για 770 Sli ε,ξέχασα να το πω :p

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.

Ενώ όλα τα benchmarks τρέχουν μια χαρά στο 3D Mark έχω κοκομπλόκο!

Τα νούμερα που βλέπω,τόσο σε fps αλλά και σε score είναι πολύ χαμηλά. Για να σας δώσω να καταλάβετε:

Ice Storm: ~195000

Cloud Gate: ~24000

Fire Strike: ~5000

Τα Settings είναι στο default δεν έχω πειράξει κάτι και το κουλό είναι ότι βλέπω πως οι κάρτες loadάρουν και ανεβάζουν και ρολόγια κανονικά!!!

Να κατεβάσω άλλη έκδοση του 3D Mark ή να κοιτάξω τίποτα άλλο πρώτα;;;;

Edit: Μιλάω για 770 Sli ε,ξέχασα να το πω :p

Doc ειχα παθει ακριβως το ιδιο που περιγραφεις στο 3dmark 13 με τις 2χ680 που ειχα.

Παντου κομπλε και στο 3d mark 13 fps για γελια...

H αιτια ηταν μια ενημερωση που ειχα κανει στα win 7, για καποιο λογο προκαλουσε αυτο το πραγμα στο 3dmark 13...

Με το που την εκανα απεγκατασταση τα παντα ολα κομπλε στο 3dmark 13....

Δυστηχως δεν θυμαμαι πως λεγεται το συγκεκριμενο update των windows, ψαξτο λιγο στον γουγλη πιθανον εχεις ακριβως το ιδιο θεμα...

Αν βρω ποιο ειναι το update θα ενημερωσω εδω!

Link to comment
Share on other sites

Doc ειχα παθει ακριβως το ιδιο που περιγραφεις στο 3dmark 13 με τις 2χ680 που ειχα.

Παντου κομπλε και στο 3d mark 13 fps για γελια...

H αιτια ηταν μια ενημερωση που ειχα κανει στα win 7, για καποιο λογο προκαλουσε αυτο το πραγμα στο 3dmark 13...

Με το που την εκανα απεγκατασταση τα παντα ολα κομπλε στο 3dmark 13....

Δυστηχως δεν θυμαμαι πως λεγεται το συγκεκριμενο update των windows, ψαξτο λιγο στον γουγλη πιθανον εχεις ακριβως το ιδιο θεμα...

Αν βρω ποιο ειναι το update θα ενημερωσω εδω!

Ok Πάνο θα το κοιτάξω και θα σου πω,ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ok Πάνο θα το κοιτάξω και θα σου πω,ευχαριστώ για την απάντηση!

Η ενημερωση πρεπει να ειναι η KB2670838 αν δεν κανω λαθος.

Τσεκαρε και δες αν εχει εγκατασταθει τετοιο update στο συστημα, αν το βρεις κανε του unistall.

Ξανατρεξε μετα ενα 3dmark fire strike Με τεζα ρολογια και sli enable:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση πρεπει να ειναι η KB2670838 αν δεν κανω λαθος.

Τσεκαρε και δες αν εχει εγκατασταθει τετοιο update στο συστημα, αν το βρεις κανε του unistall.

Ξανατρεξε μετα ενα 3dmark fire strike Με τεζα ρολογια και sli enable:happy2:

Αυτό ήταν τελικά :p

Και πάλι thanks!!!

3_DMark_Fire_Strike_Sli_145_170_395.png

Πάω να πιάσω και ένα 16xxx τώρα :p

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.