Jump to content



Έχω PS3. Αξίζει το 360;


racer

Recommended Posts

Καλημέρα. Είδα καλή προσφορά για το 360 και κάπως με ψήνει.. Το θέμα είναι, αξίζει; Δε με ενδιαφέρει η σύγκριση με το PS3 σε γραφικά κλπ, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι τα exclusives του. Το PS3 έχει μερικά κορυφαία (GT5, Heavy Rain, Uncharted, God of War κλπ). Στο 360 εκτός από το Halo και το Forza (στο οποίο κιόλας δε μπορώ να έχω τιμόνι γιατί δεν είναι Fanatech) δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να αξίζει να αγοράσω την κονσόλα. To Kinect δε με ενδιαφέρει. Παιχνίδια που βγαίνουν και στο PC τα παίζω εκεί. Απόψεις;

Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα πιστεύω φέτος. Εκτός άμα το πάρεις σε ξεφτύλα τιμή για 2-3 exclusive παιχνίδια που θες να παίξεις. Αλλιώς, φέτος που βγάζουν τις νέες, δε πιστεύω να συμφέρει να επενδύσεις σε xbox παιχνίδια, ιδιαίτερα μιας και έχεις ήδη ps3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα πιστεύω φέτος. Εκτός άμα το πάρεις σε ξεφτύλα τιμή για 2-3 exclusive παιχνίδια που θες να παίξεις. Αλλιώς, φέτος που βγάζουν τις νέες, δε πιστεύω να συμφέρει να επενδύσεις σε xbox παιχνίδια, ιδιαίτερα μιας και έχεις ήδη ps3.

Κι εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν.. Ήθελα επιβεβαίωση :p

Περίμενε για το 720 να βγει φέτος.

Στάλθηκε από το GT-N7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Η τιμή του 720 θα είναι x4 ή x5, no thanks.

Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω το εξής δες και το gears of war κυρίως το 2. Έχει βγει το 3 και ακόμα παίζουμε privates στο 2 μιας και το θεωρούμε και μάλλον είναι καλύτερο. Επίσης δες τα exclusives arcades που έχει το 360 και επίσης λόγω χειριστηρίου ίσως να αξίζει να αλλάξεις στρατόπεδο ;-)

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το ps3 εχει exclusives και μαλιστα δυνατα ονοματα, η τοστιερα απο τους 10 τιτλους που εχει αντε οι 2 να μπορουν να παιχτουν μονο σε αυτην, οι αλλοι 8 παιζονται σε pc ανετοτατα και με 360 controller συνδεδεμενο αμα λαχει.

Το δικο μου 360 το σκοτωσα περσι τον Μαιο επειδη ητανε τιγκα στην σκονη*, θα πουλαγα και το wii αλλα το κραταω για συναισθηματικους λογους :p

Σκεψου μονο ποσοι εχουν 360 και τους τρωει για ps3 και ποσοι ειναι στην αναποδη φαση, εχω δανεικο ps3 στο σαλονι μου εδω και καμποσο καιρο ( φανταρος ο φιλος μου γαρ :p ) πραγματικα ειναι καλυτερο σε ολα, δωρεαν online play μπολικα exclusives ενω γινεται ευκολα ησυχο και παντοδυναμο media player με το guide του alexis <3

To crapbox ουτε για dvd playback δεν κανει, μονο στα multiplatform υπερτερει λιγο, δηλαδη αντι για 30fps με 10 drops θα τρεχει το παιχνιδι στα 30fps με 5 drops και αντι να γινεται το rendering 1160*720 θα γινεται στα 1280 :p

*το forza δεν ξερω τι λεει και γενικα δεν πολυ-ασχολουμαι με racing, εγω πηρα τo arcade(jasper φυσικα) στα 160 ευρω τον αυγουστο του 2009 απο το easy buy world, τερματισα halo3 και reach στο legendary ετσι για το ροκ, παρατησα fable, ODST και crackdown στο πρωτο 2ωρο, εφαγα ενα γερο κολλημα με το deadly premonition ( aka το heavy rain του φτωχου :p ) και μια γερη ξενερα με το port του perfect dark στο XBLA, τελος εκμεταλευτηκα μια φορα το backwards compatibility τερματιζοντας το fahrenheit, ευτυχως ετρεξε απροβληματιστα.

gears δεν ετυχε να ασχοληθω με κανενα απο τα 3, γενικα οποτε επρεπε να σημαδεψω με τον μοχλο με επιανε κατι σαν καταθλιψη :p, ή θα ητανε το stick τιγκα στο deadzone ή θα μου καθοτανε χειριστηριο με το γνωστο "slow turn"

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ και το έσφαξα μετά από πολύ λίγο καιρό και κράτησα μόνο το ps3.

Τα halo ok ωραία,αλλά τα έχω βαρεθεί πλέον,το GoW δε μου αρέσει,με το Forza είχα ασχοληθεί μόνο και όταν το βαρέθηκα πήρε πόδι αφού τα multi τα παίζεις στο pc ή στο ps3,άσε που εκεί παίζει και το plus που δίνει games αβέρτα που είπε κι ένας φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι μια λιστα με τα περισσοτερα exclusive του xbox 360 :

http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_exclusives#Microsoft_Xbox_360

αμα δεις οτι εχει αρκετα exclusive που θες να παιξεις το παιρνεις , αλλιως οχι.

εγω παντως ετσι αποφασισα οταν πηρα το ps3 ενω ειχα ηδη xbox360.

(Αν παιζεις rpg επειδη εχει 3 αξιολογα exclusive , αν το βρεις σε τελειως ξεφτιλα τιμη την παλευει, αλλιως δεν λεει.)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω το εξής δες και το gears of war κυρίως το 2. Έχει βγει το 3 και ακόμα παίζουμε privates στο 2 μιας και το θεωρούμε και μάλλον είναι καλύτερο. Επίσης δες τα exclusives arcades που έχει το 360 και επίσης λόγω χειριστηρίου ίσως να αξίζει να αλλάξεις στρατόπεδο ;-)

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

;););););):banging::banging:

το αγόρασα για forza4 και gears of war3. λόγω υποχρεώσεων και υπερβολής (ps3,pc,xbox) το έδωσα.

δεν πρόλαβα να παίξω gears2

Link to comment
Share on other sites

παρτο μεταχειρισμενο οπως εκανα εγω...υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια για να παιξεις τα οποια και το καινουριο xbox να βγει εσυ ακομα θα εχεις παιχνιδια στο παλιο να παιξεις...εκτος αν θες να παιξεις καποια συγκεκριμενα μονο..τοτε παω πασο..

Link to comment
Share on other sites

Όπως; Βλέπω τα exclusives και δε με ενθουσιάζει κάτι.

Το Forza δε μπορώ να το παίξω με τιμόνι.

Το Halo δε με τρελαίνει είναι η αλήθεια. Το Gears of War που έχω παίξει στο PC ναι είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια, αλλά.. Μιλάμε για 2 παιχνίδια. Άρα 360=no go.

Αυτό που βλέπω είναι.. PS3 FTW :p.

Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ έτσι έλεγα για τα exclusives του 360 μέχρι που δοκίμασα το trials hd και μετά από 2 χρόνια το evolution. Ίσως τα πιο παθιαστικα παιχνίδια που έχω παίξει. Το βάζεις για 5 λεπτό και γίνεται 10ωρο

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.