Jump to content



Έχω PS3. Αξίζει το 360;


racer

Recommended Posts

Xbox 360: Καλύτερο se FPS άμα το συγκρίνεις με το PS3 (μιλάω πάντα για τον ίδιο τίτλο)

Xbox 360: Καλύτερη online υπηρεσία όσο αφορά αξιοπιστία κλπ αλλα πληρώνεις ενώ το PSN είναι τσαμπέ και εάν πληρώσεις 50 ευρώ και γίνεις Ps Plus member για ένα χρόνο έχεις 40+ δωρεάν full παιχνίδια.

PS3: Καλύτερο για fighting games λόγω μοχλού. Παρόλα αυτά το 360 έχει ενσωματωμένο LAGLESS chip από 720p σε 1080p και έτσι θα νιώθεις λιγότερο lag στην ίδια οθόνη.

PS3: Αλλάζεις σκληρό δίσκο εύκολα

PS3: Πολλές αποκλειστικότητες. Ιδιως τώρα (God Of War, The Last Of Us, Beyond: Two Souls, etc)

Μου αρέσουν και τα 2 για διφορετικούς λόγους. Εάν διάλεγα ένα? PS3

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει FPS σε κονσόλα ΙΜΟ είναι ανέκδοτο (μόνο Killzone που δεν υπάρχει σε PC , OH SNAP κι' άλλο exclusive..). Για fighting είμαι καλυμμένος, μετά τη σχολή μαζευόμαστε για Mortal Kombat και καιγόμαστε :hehe:. To καινούριο GoW εννοείται θα το πάρω με το που βγει.

Έχω μια απορία, τι το καλύτερο έχει το online του 360 που το διαβάζω από διάφορους; Εντάξει δεν έχω παίξει πολύ στο PS3, αλλά παράπονο δεν έχω. Δε βλέπω κάποιο πρόβλημα δηλαδή που να δέχεται βελτίωση. Και είναι και τσάμπα.

Το θέμα 360 έκλεισε για τώρα, δε βλέπω κανένα λόγο να το πάρω.

Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγώ την ιστορία μου για την πολυαγαπημένη μου 3η κονσόλα που έχω αγοράσει (Ps1-Ps2-Xbox360) Το 2006 πήρα απο έναν γνωστό την κονσόλα..Μετά απο 2 χρόνια 3 rod (Έχε χάρει που έμαθα για το EBW αλλιώς πήγαινε για φούντο) Την έδωσα στο μαγαζί, μου κόψανε και 40 ευρώ κιόλας και πήρα άλλη. Απόλυτα ικανοποιημένος ώς τώρα, Γίνεται άνετα κι εύκολα media player (θ'ανεβάσω guide εάν δεν υπάρχει ήδη) Εγώ το πήρα κυρίως λόγω οικονομικού που δεν υπήρχε ούτε υπάρχει γι'αναβάθμιση στο pc. Έδωσα μια φορά λεφτά και είμαι κομπλέ. Ο μοχλός μακράν καλύτερος απο του ps3 σ'όλα τα games κατά την αποψή μου. Υστερεί φυσικά στο θέμα του online, αλλά έχει και τα καλά του. Είχε ο bro Ps3. Δεν τρελάθηκα κιόλας. Το Gow 2 Τερματίστηκε το πολύ σε 3 ώρες. Υπάρχει μεγάλος σύνδεσμος μεταξύ εμού και του 360 και δεν το αποχωρίζομαι.!!Σόρρυ για το κατεβατό που έγραψα. Ελπίζω οι φίλοι Xboxάκιδες να με καταλαβαίνου. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγώ την ιστορία μου για την πολυαγαπημένη μου 3η κονσόλα που έχω αγοράσει (Ps1-Ps2-Xbox360) Το 2006 πήρα απο έναν γνωστό την κονσόλα..Μετά απο 2 χρόνια 3 rod (Έχε χάρει που έμαθα για το EBW αλλιώς πήγαινε για φούντο) Την έδωσα στο μαγαζί, μου κόψανε και 40 ευρώ κιόλας και πήρα άλλη. Απόλυτα ικανοποιημένος ώς τώρα, Γίνεται άνετα κι εύκολα media player (θ'ανεβάσω guide εάν δεν υπάρχει ήδη) Εγώ το πήρα κυρίως λόγω οικονομικού που δεν υπήρχε ούτε υπάρχει γι'αναβάθμιση στο pc. Έδωσα μια φορά λεφτά και είμαι κομπλέ. Ο μοχλός μακράν καλύτερος απο του ps3 σ'όλα τα games κατά την αποψή μου. Υστερεί φυσικά στο θέμα του online, αλλά έχει και τα καλά του. Είχε ο bro Ps3. Δεν τρελάθηκα κιόλας. Το Gow 2 Τερματίστηκε το πολύ σε 3 ώρες. Υπάρχει μεγάλος σύνδεσμος μεταξύ εμού και του 360 και δεν το αποχωρίζομαι.!!Σόρρυ για το κατεβατό που έγραψα. Ελπίζω οι φίλοι Xboxάκιδες να με καταλαβαίνου. :crazy_pilot:

Πολύ fanboy-στική γνωμη. Δεκτή δεν λέω, αλλά funboyσμός πολύ.

1) Ο αναλογικός του 360 είναι καλύτερος από του PlayStation 3. Το pad του είναι για κλάματα όμως.

2) Το God Of War 2 είναι στο PS2 ...

3) Media Player είναι και το PS3. Οπότε δεν είναι λόγος να αναβαθμίσει ο φίλος που άνοιξε το thread

4) Easy Buy World (EBW) ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ! Για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Xbox 360: Καλύτερο se FPS άμα το συγκρίνεις με το PS3 (μιλάω πάντα για τον ίδιο τίτλο)

Xbox 360: Καλύτερη online υπηρεσία όσο αφορά αξιοπιστία κλπ αλλα πληρώνεις ενώ το PSN είναι τσαμπέ και εάν πληρώσεις 50 ευρώ και γίνεις Ps Plus member για ένα χρόνο έχεις 40+ δωρεάν full παιχνίδια.

PS3: Καλύτερο για fighting games λόγω μοχλού. Παρόλα αυτά το 360 έχει ενσωματωμένο LAGLESS chip από 720p σε 1080p και έτσι θα νιώθεις λιγότερο lag στην ίδια οθόνη.

PS3: Αλλάζεις σκληρό δίσκο εύκολα

PS3: Πολλές αποκλειστικότητες. Ιδιως τώρα (God Of War, The Last Of Us, Beyond: Two Souls, etc)

Μου αρέσουν και τα 2 για διαφορετικούς λόγους. Εάν διάλεγα ένα? PS3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ fanboy-στική γνωμη. Δεκτή δεν λέω, αλλά funboyσμός πολύ.

1) Ο αναλογικός του 360 είναι καλύτερος από του PlayStation 3. Το pad του είναι για κλάματα όμως.

2) Το God Of War 2 είναι στο PS2 ...

3) Media Player είναι και το PS3. Οπότε δεν είναι λόγος να αναβαθμίσει ο φίλος που άνοιξε το thread

4) Easy Buy World (EBW) ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ! Για κανένα λόγο.

1)Το pad μια χαρά είναι αλλά το τόσο το κάνετε άλλο τόσο!

2) Funboyσμος...Δεν ξέρω απο που έβγαλες το συμπέρασμα, λύσε μου την απορία.

3) Δεν μίλησε κανείς για God of War... Φυσικά και εννοούσα το Gears of War 2 αλλά όποιος βιάζεται να γράψει και να σκεφτεί κάνει λάθος φαίνεται...

3) Ποτέ δεν ανέφερα να πάει σε 360 επειδή μόνο και μόνο είμαι ικανοποιημένος εγώ...

4) Το κατάστημα μια χαρά είναι σε όλα του τουλάχιστον όσες φορές έχω ψωνίσει η ζητήσει κάτι,αλλά φαίνεται ότι πόσταρες για να κράξεις και όχι να μοιραστείς την εμπειρία σου σαν gamer και κάτοχος κάποιας console..

5) Φυσικά και υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα 2 αυτά θηρία τις οποίες δεν θα κάτσω εγώ να λύσω.

6) Πάντα και λές πάλι Πάντα φιλικά τα λές όλα ελπίζω να μην παρεξηγηθείς με τίποτα απ'αυτά που είπα. :p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω τις κονσολες να πω κι εγω τη γνωμη μου.

Αν εχεις φραγκα τις παιρνεις ολες.

Αν δεν εχεις φραγκα κοιτας τα exclusive titles της καθεμιας , σκεφτεσαι με ποια απ αυτα θα εχεις καημο αν δεν τα παιξεις και επιλεγεις αναλογα.

Εγω πχ αν δεν επαιζα gran turismo , god of war , tekken και uncharted θα εσκαγα.

ΑΠ την αλλη αν δεν επαιζα halo , dead or alive , forza kai project gotham racing παλι θα εσκαγα.

Τις πηρα και τις 2.

Xbox το βρηκα μτχ , πσ3 δε το βρηκα.

Αν εχεις υπομονη βρες ενα μτχ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω καμία κονσόλα, αλλά είμαστε σε forum και πρέπει να πω τη γνώμη μου:

Τα μόνα παιχνίδια που θα ήθελα να παίξω από κονσόλες είναι gran turismo/forza, uncharted. Ίιιιισως και κανα jrpg (FFXIII-2 ή κάτι τέτοιο). Αργότερα ίσως δανειστώ το ps3 ενός κολλητού.

Όποιος λέει ότι το χειριστήριο του xbox είναι καλύτερο από του praystation, αμέσως στην εκκλησία για εξομολόγηση/άφαιση αμαρτιών ή τι άλλο κάνουν εκεί πέρα.

Μέχρι πρότεινος, είχα 2 joypads στο πισι. Ένα xbox χειριστήριο, και ένα σαβούρο dualstick των 10€. Το dualstick το έλιωσα, του xbox μόνο σε παίγνια που ήταν απαραίτητο λόγω υποστήριξης (πουχου darksiders).

Αφού έχω έγκυρες πληροφορίες ότι η νεότερη μορφή βασανιστηρίου στη Β.Κορέα είναι να αναγκάζουν τον κόσμο να παίζει mario με το dpad του xbox.

Link to comment
Share on other sites

ως κατοχος του 360 θα ελεγα πως το controller του 360 ειναι το απολυτο για ολα τα genres.Εκτος οτι καθεται πολυ καλα στο χερι, οι 'σκανδαλες' ειναι ενα μεγαλο +,συν η τοποθεσια των μοχλων.Το γυρισα σε pc gaming και δε τι παλεψα ουτε σε ενα fps με keyboard+mouse και παραγγειλα απο dealextreme τον ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.