Jump to content



**WaterCooling Project By Thanoucos**


Thanoucos

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Προχώρησα λίγο την δουλεία με το sleevαρισμα και έκανα τα καλώδια τις αντλίας και την τροφοδοσία της κάρτας γραφικών.

Είναι πρώτη φορά που sleevαρω και υπάρχουν και μερικά μαυρίσματα στα θερμοσυστελλομενα.

dsc02640u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προχώρησα λίγο με το sleeve, τελείωσα με τα καλώδια για την τροφοδοσία του επεξεργαστή και τα μισά από τα 24pin.

Οι φωτογραφίες δεν είναι και τόσο καλές γιατί δεν έχω την κάμερα και τις έβγαλα από το κινητό.

Τελικά τα καλώδια του κουτιού δεν θα sleevαριστουν γιατί θα αλλάξω κουτί και μάλλον θα πάρω το Corsair 800D και άλλη μια κάρτα γραφικών.:dance3::bigsmile:

img0029ts.jpg

img0028iqi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Άμα χτυπήσεις και το 800D θα πάρει άλλο αέρα το build! :T:

... και θα ανάψεις φιτιλιές και σε μας για έξοδα! :hehe: Περιμένουμε!

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Άμα χτυπήσεις και το 800D θα πάρει άλλο αέρα το build! :Τ:

... και θα ανάψεις φιτιλιές κα σε μας για έξοδα! :hehe: Περιμένουμε!

Σε 20-25 μέρες λογικά θα το πάρω δεν μπορώ να αντισταθώ.:bigsmile:

Και μόλις το πάρω και μια δεύτερη κάρτα γραφικών μετά και πιστεύω είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

... και πιστεύω είμαι οκ.

20 χρόνια αυτό λέω, ειμαι καλά γιατρέ; :crazy:

Άντε με το καλό το νέο θεριό, αλλά κοτζαμάν ντουλάπι το 800D να μη βάλεις ενα tube res, να δείξει, κρίμα είναι.(φυτιλιές mode on) :banging:

Link to comment
Share on other sites

20 χρόνια αυτό λέω, ειμαι καλά γιατρέ; :crazy:

Άντε με το καλό το νέο θεριό, αλλά κοτζαμάν ντουλάπι το 800D να μη βάλεις ενα tube res, να δείξει, κρίμα είναι.(φυτιλιές mode on) :banging:

Τα πράγματα της υδρόψυξης τα είχα αγοράσει με σκοπό να τα τοποθετήσω σε αυτό το κουτί που έχω τώρα. Αλλά τελικά αποφάσισα να αλλάξω κουτί και να πάρω κάποιο άλλο άρχισα και έψαχνα και είδα το 800D και το ερωτεύτηκα.:inlove:

Έχεις δίκιο για tube res αλλά έχω δει 800D και με res σαν αυτό που έχω τώρα και φαίνονται πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σήμερα ολοκληρώθηκε το sleevαρισμα του τροφοδοτικού.

Πάμε να δούμε μερικές φωτογραφίες.

dsc02653n.jpg

dsc02651cj.jpg

Εδώ είναι ένα μικρό λάθος που έκανα τράβηξα το καλώδιο με λίγο παραπάνω δύναμη και βγήκε έτσι. Από εβδομάδα θα το φτιάξω.

dsc02652xj.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.