Jump to content



Tahiti LE, αξίζει?


GeorgeMan

Recommended Posts

Δεν ξερω το γιατι... ενω ειχα κανει enable μεσω του ccc το cf ...ξαφνικα μετα το γεγονος οτι δεν επαιζε η 2η καρτα ξαναπηγα στον catalyst κ το cf ειχε γινει disable..

Μαλλον κανα τερτιπι του trixx θα εκανε την λαδια...

Το εκανα enable κ δουλεψαν κανονικα τα καρτονια...:hehe:

αουτσ... αυτο πρεπει να πονεσε ...

Μπορω να πω για λιγο στην αρχη τα χρειαστηκα..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Ναι παιδια, δεν κανουν, το εχουμε πει 20 φορες.

Επισης οποιοδηποτε review και αν διαβαζατε για οποιαδηποτε Tahili LE απο εγκυρη πηγη (που δε βαριοταν να γραψει δηλαδη...), το αναφερουν ξεκαθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή βλέπω είστε "ψαγμένοι" στις συγκεκριμένες κάρτες θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας , έχω δύο vtx3d 7870 έχω τρέξει bench`s κλπ όλα καλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα τρέχουν και οι δύο κάρτες.Το πρόβλημα είναι πώς όταν κλείνω το gpuz κλείνει και το φαν απο την μία κάρτα συγκεκριμένα της κάτω.Αυτό το κάνει διότι έτσι δουλεύει το crossfire? το κάνει γιατί εκείνη την στιγμή δεν τρέχω κάτι έτσι ώστε να χρειαστεί να δουλέψει σε διάταξη crossfire? Πριν λίγο που έτρεξα άλλο ενα bench πήρα αυτα τα νούμερα πως είναι καλά? Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση....

benchmarkchris2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή βλέπω είστε "ψαγμένοι" στκριμένες κάρτες θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας , έχω δύο vtx3d 7870 έχω τρέξει bench`s κλπ όλα καλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα τρέχουν και οι δύο κάρτες.Το πρόβλημα είναι πώς όταν κλείνω το gpuz κλείνει και το φαν απο την μία κάρτα συγκεκριμένα της κάτω.Αυτό το κάνει διότι έτσι δουλεύει το crossfire? το κάνει γιατί εκείνη την στιγμή δεν τρέχω κάτι έτσι ώστε να χρειαστεί να δουλέψει σε διάταξη crossfire? Πριν λίγο που έτρεξα άλλο ενα bench πήρα αυτα τα νούμερα πως είναι καλά? Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση....

benchmarkchris2.jpg

Δεν μπορω να. φανταστω πως συσχετιζεται το gpuz με το fun της vga...

Πιστευω τα μονα που εχουν προσβαση στα fun ειναι ο catalyst η διαφορα utility αλλων κατασκευαστων (trixx-afterburner) κτλ

Δηλ με κλειστο εξ αρχης το gpuz δουλευει κανονικα το fun;

Θελω να σε ρωτησω ασχετα απ το θεμα σου αν στα bench που τρεχεις εχεις παρατηρησει ανεβοκατεβασματα των ρολογιων του πυρηνα αν κ εφοσον κλοκαρεις τις καρτες πανω απ το default.

Θελω να δω αν ευθυνεται η διαταξη του cf η ειναι θεμα οδηγων καθως σε οτι bench εχω τρεξει εχω παρατηρησει αυτο το γεγονος στις δικες μου καρτες.

Το ιδιο κ με τους 13.2 beta7, το ιδιο κ με τους καινουργιους 13.3 beta2.

Εχεις καποιος αποψη τι μπορει να φταιει για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να. φανταστω πως συσχετιζεται το gpuz με το fun της vga...

Πιστευω τα μονα που εχουν προσβαση στα fun ειναι ο catalyst η διαφορα utility αλλων κατασκευαστων (trixx-afterburner) κτλ

Δηλ με κλειστο εξ αρχης το gpuz δουλευει κανονικα το fun;

Θελω να σε ρωτησω ασχετα απ το θεμα σου αν στα bench που τρεχεις εχεις παρατηρησει ανεβοκατεβασματα των ρολογιων του πυρηνα αν κ εφοσον κλοκαρεις τις καρτες πανω απ το default.

Θελω να δω αν ευθυνεται η διαταξη του cf η ειναι θεμα οδηγων καθως σε οτι bench εχω τρεξει εχω παρατηρησει αυτο το γεγονος στις δικες μου καρτες.

Το ιδιο κ με τους 13.2 beta7, το ιδιο κ με τους καινουργιους 13.3 beta2.

Εχεις καποιος αποψη τι μπορει να φταιει για αυτο;

ULPS off και +20 board power και δε πρέπει να στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει ολα μεσα απ το trixx κ disable/enable το ulps κ με το force constant voltage on/off...

Μηπως το afterburner σε συνδιασμο με trixx που τρεχει απο πισω να κανει την πατατα?

Αλλα πρακτικα δεν μπορω να μην το δουλεψω γιατι δεν θα βλεπω τα ρολογια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πάντως από περιέργεια για να είμαι και σίγουρος μου έδωσε ένας φίλος το crysis και το έβαλα και με το που μπήκε στο game κατευθείαν άρχισε να δουλεύει και η δεύτερη κάρτα κανονικά! Πιστεύω είναι μια λειτουργία για εξοικονόμηση κατανάλωσης τι να πω πάντως από θερμοκρασίες κλπ πάμε πολύ καλά.. απλά το πρωί που το είδα κιόλας γιατί χάζευα λίγο , λέω τι έγινε ... αν κάποιος μάθει κάτι άλλο ας γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πάντως από περιέργεια για να είμαι και σίγουρος μου έδωσε ένας φίλος το crysis και το έβαλα και με το που μπήκε στο game κατευθείαν άρχισε να δουλεύει και η δεύτερη κάρτα κανονικά! Πιστεύω είναι μια λειτουργία για εξοικονόμηση κατανάλωσης τι να πω πάντως από θερμοκρασίες κλπ πάμε πολύ καλά.. απλά το πρωί που το είδα κιόλας γιατί χάζευα λίγο , λέω τι έγινε ... αν κάποιος μάθει κάτι άλλο ας γράψει.

Και μένα με το crossfire 6970 που είχα το ίδιο μου έκανε αν θυμάμε καλά, έκλεινε η δεύτερη. Κάτι τέτοιο παίζει λογικά για εξοικονόμιση οπότε μη σε ανησυχεί

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.