Jump to content



Tahiti LE, αξίζει?


GeorgeMan

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=190]panoc[/MENTION]

Καταλαβαίνεις τι είπες τώρα???

Καταλαβαίνεις τι ΤΡΕΛΟ TIP έδωσες???Το αντιλαμβάνεσαι man!!!

:T::T::T::T::T::T::T::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::rubik::rubik::rubik::rubik::rubik::rubik::rubik:

Διόρθωσες το θέμα μου αλλά και από ότι έχω ψάξει έδωσες τι λύση στο τι πρέπει να κάνουν πολλοί άλλοι σαν κι εμένα!

Τελικά βρήκα τι και πως στο bios και το άλλαξα και όλα σουλεύουν ρολόι!!!:happy2::T::victory:

Εκεί που έλεγα ασυμβατότητα και πάω για άλλη μητρική ή άλλη κάρτα γραφικών...τσουπ...όλα πένα!!!

Nice man και πολλάάάάάά....thanks!!!

Η κάρτα προς το παρόν με ολίγον ψάξιμο και στο νεράκι που την έχω, μου πάει με default τάση (1,25v) 1300/1600!

Ίσως αυτό που είπε ο [MENTION=190]panoc[/MENTION] να λύνει και το θέμα που έχει η asus maximus z77 με την 7970.

Ο [MENTION=12533]NIKOSE[/MENTION] ακούειιιι???;)

Πάνο και πάλι 1000 thanks :victory:.

edit

[MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION]

Που θα το βρω το full name από το bios της κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ πρόβλημα με την μητρική της υπογραφής και την κάρτα της υπογραφής, το σύστημα δεν έκανε καν ποστ, λύθηκε αλλάζοντας το romantic rom boot priority από uefi σε legacy

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2.

fixed, η αυτοματη διορθωση του android...

χαιρομαι που βοηθησα man, να εισαι καλα να χαρεις τη καρτουλα :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψαχνομουν 2-3 μερες, και καποια στιγμη αφου ειχα αλλαξει τα παντα στο bios και αφου η καρτα δουλευε σε αλλα μηχανηματα και σε αλλα οχι ειπα "ρε μπας" και το αλλαξα και τσαφ :p επαιξε :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις sapphire, αυτό είναι άλλης 7870XT (club3d ή VTX3D ή joker).

To S01 της sapphire δείχνει πως ανεβαίνει πολύ καλύτερα από το S03 (1270/1750++) αλλά υπήρχε μάλλον μόνο στις πρώτες κάρτες που έβγαλαν.

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα την Sapphire 7870XT .....είμαι ικανοποιημένος με τα fps σε MAX graphics....bf3:40-60fps,Tomb raider 40-60fps,Sniper Ghost Warrior 2 70fps...οι θερμοκρασία με προβληματίζει λίγο...29C σε Idle...63C σε full load... είναι καλά στα 63C;(η παλια μου gpu(5670) έπιανε max 55C)

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτη η ανησυχια με τις θερμοκρασιες ;

τι και εαν φτανει στους 63, 73, 83 ;

αμα δουλευει σωστα χωρις προβληματα (Artifacts/κολληματα) μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι δυστυχως με cf 7870 joker με 13.2 beta 7 ενω φαινονται απο gpuz σε διαταξη cf, σε ολα τα bench που εχω τρεξει μεχρι στιγμης δουλευει μονο η μια καρτα..

Τα caps τα εχω περασει....

Υπαρχει καμια ιδεα τι μπορει να φταιει κ αν μπορει να φτιαχτει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εδώ φταίει η AMD που δεν ενημερώνει το κόσμο σχετικά με το cf ορισμένων 7870 υλοποιήσεις πχ την vtx3d που είναι tahiti

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Η 7870 tahiti δεν κάνουν cf με άλλες 7870 tahiti αλλά μόνο με 7950

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αυτο που λες κατα ποσο ειναι σιγουρο...

Εγω ξερω οτι η 7870 pitcairn δεν κανει με την tahiti cf...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.