Jump to content



Recommended Posts

τα σκορ μονα τους δεν λενε τιποτα,ο τιτανας αποδιδει πολυ καλυτερα στα games απο οτι 2x590 και με ελχιστα προβληματα

ηθελα να ηξερα σε ποσα games δουλευει και ο τεταρτος πυρινας,αλλα τεσπα

Να σου πω εγω σε οσα παιχνιδια ειχα δουλεψει το quad και με 590 και με 690 κανενας απο τους τέσσερις πυρηνες δεν δουλευε σωστα ηταν ασυγχρονιστοι και ποτε δεν ειχα δει 99% που σημενει οτι μολις εβγαζα την 2η καρτα απο πανω ολα ετρεχαν καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα δεν μου λεει τιποτα το quad sli,ειδικα οταν ειναι απο 2x590 που αυτο το skor μπορεις να το εχεις με 2x680 η ακομα καλυτερα με ενα και μοναδικο τιτανα.

βασικα γι αυτο δεν ασχολουμε

ελα ρε μαγκα εσυ που απαξηεις τις 590....φανταζομαι θα σαι κ πολυ μεντορας του αντικειμενου..πολυ large να πουμε..σορυ αλλα δυσκολα μπορει να παραμινει ευγενικος καποιος σ'ενα τετοιο υφακι..

σχετικα με το πως αποδιδει μια χαρα στα ειπε το παιδι εδω..αλλα αν εχεις αμφιβολιες,σου τραβαω ενα βιντεο με crysis 3 πχ maxed κ τα ξαναλεμε,οπως ειπα ομως με καλυψε πληρως ο azazil..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εγινε μπαχαλο το νημα και θα πεσει βεβαια καποια στιγμη σκουπα, να ρωτησω επι τη ευκαιρια τον φιλο [MENTION=29985]vagenrider[/MENTION], γιατι ανεβαζεις βιντεο με το αποτελεσμα σου; Θα αρκουσε ενα απλο screen οπως κανουμε ολοι εδω.

Εγω προσωπικα γι αυτο δεν ασχολουμε καθολου με αυτα που ποσταρεις.

Τακη μου ο καθενας μπορει να ποσταρει οτι θελει αλλα ενα screenshot σαν και αυτο νομιζω δειχνει αρκετα πραγματα εξω απο ενα ξερο score.

d67t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγω σε οσα παιχνιδια ειχα δουλεψει το quad και με 590 και με 690 κανενας απο τους τέσσερις πυρηνες δεν δουλευε σωστα ηταν ασυγχρονιστοι και ποτε δεν ειχα δει 99% που σημενει οτι μολις εβγαζα την 2η καρτα απο πανω ολα ετρεχαν καλυτερα

κ γω φιλε το εζησα αυτο κ τη βρηκα την ακρη με τα καταλληλα sli bits που βρηκα..99% scaling οχι δεν πιανω..αλλα πολυ κοντα εκει,πραγμα που σημαινει πως οτι παιχνιδι παιζω,το ισοπαιδωνω απο frames.

Link to comment
Share on other sites

κ γω φιλε το εζησα αυτο κ τη βρηκα την ακρη με τα καταλληλα sli bits που βρηκα..99% scaling οχι δεν πιανω..αλλα πολυ κοντα εκει,πραγμα που σημαινει πως οτι παιχνιδι παιζω,το ισοπαιδωνω απο frames.

ΓΙα δωσε πληροφορίες σχετικα με τα sli bits και ας ξενερώσω που εδωσα τις 690:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Τακη μου ο καθενας μπορει να ποσταρει οτι θελει αλλα ενα screenshot σαν και αυτο νομιζω δειχνει αρκετα πραγματα εξω απο ενα ξερο score.

σε μενα φυσικα παει το υπονοουμενο...γι'αυτο θα απαντησω καταλληλως.

00000_zps846cd54a.png

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AIBhYTSOWtI]Unigine Valley GTX 590 Quad Sli 4353 - YouTube[/ame]

εσυ λοιπον εχεις κατι που να αποδηκνυει την εγγυροτητα του screenshot σου? μαλλον οχι.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙα δωσε πληροφορίες σχετικα με τα sli bits και ας ξενερώσω που εδωσα τις 690:suicide2:

ωχχχχχχχχχχχχχχχχ.............οχι ρε φιλε..690's ειχες? δεν το πιστευω οτι τις εδωσες!!!!!!!!!!! το ιδιο πηγα να κανω κ γω με τις δικες μου! οχι ρε συ,κριμα,ξενερωσα κ γω τωρα..

γνωρισα ενα παληκαρι απο γερμανια,καραψαγμενο εδω κ 6 χρονια πανω στα sli bits που τα φτιαχνει ο ιδιος κ κυριολεκτικα με ε σ ω σ ε..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ανεβάζουν το cpu usage στο quad?με τι τροπο?και πόσο τις %

ενα παραδειγμα μονο θα σου πω κ θα παθεις συντριβη....

gtaiv....(το βασικο μου παιχνιδι που με εκανε κιολας να ασχοληθω με προγραμματισμο..scripts-model design-sound moding..καποιες απο τις δουλειες μου ειναι κ στο youtube)

λοιπον..ενα παιχνιδι 5ετηας που δεν ειχε την παραμικρη επαφη με quad συστηματα κ γενικα κ το παραμικρο quad optimize κ πλεον χτυπαω scaling της ταξεως του 80-99% :-O αυτο,με το πιο απιστευτα βαρυ enb μεταφραζεται σε 100-140 frames..

Link to comment
Share on other sites

Τακη μου ο καθενας μπορει να ποσταρει οτι θελει αλλα ενα screenshot σαν και αυτο νομιζω δειχνει αρκετα πραγματα εξω απο ενα ξερο score.

Aκομα σε 7... fps με μονό πυρήνα είσαι ? Εμεις παμε καρφωτό για το 9.... :hehe: καλουλης εισαι με την κουτσαβλη μπουρουχα σου!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Aκομα σε 7... fps με μονό πυρήνα είσαι ? Εμεις παμε καρφωτό για το 9.... :hehe: καλουλης εισα με την κουτσηι!

Ορεστη μου εσυ πηγαινε και για 10..... στα ονειρα σου. :hehe:

μπλα μπλα μπλαααα αλλα απο screenshot τιποτααααα:magic:

Link to comment
Share on other sites

Ορεστη μου εσυ πηγαινε και για 10..... στα ονειρα σου. :hehe:

μπλα μπλα μπλαααα αλλα απο screenshot τιποτααααα:magic:

Σου εχει δωσει ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION] 83 fps! ....για πλακα σε επαιξε! Το ξεχασες και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

ενα παραδειγμα μονο θα σου πω κ θα παθεις συντριβη....

gtaiv....(το βασικο μου παιχνιδι που με εκανε κιολας να ασχοληθω με προγραμματισμο..scripts-model design-sound moding..καποιες απο τις δουλειες μου ειναι κ στο youtube)

λοιπον..ενα παιχνιδι 5ετηας που δεν ειχε την παραμικρη επαφη με quad συστηματα κ γενικα κ το παραμικρο quad optimize κ πλεον χτυπαω scaling της ταξεως του 80-99% :-O αυτο,με το πιο απιστευτα βαρυ enb μεταφραζεται σε 100-140 frames..

Αυτο πρεπει να το δω σε πραξη και ας ξενερωσω λεμε.Αν οντως στο quad εχεις σκαλινκ οπως λες καταρειπτεις τον μυθο περι quad οτι δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα :) αυριο μεθαυριο θα γραψω βιντεακι :)

να ξερες ποσο ειχα στεναχωρηθει κ γω..κ πλεον ειλικρινα δεν μπορω να σου περιγραψω το ποσο λατρευω το συστημα μου..αφιερωσα ομως παρα πολλες 10αδες ωρες για να το κανω να δουλεψει..μεχρι που τον τελευταιο μηνα ολα δουλευουν ρολοι.. :)

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα :) αυριο μεθαυριο θα γραψω βιντεακι :)

να ξερες ποσο ειχα στεναχωρηθει κ γω..κ πλεον ειλικρινα δεν μπορω να σου περιγραψω το ποσο λατρευω το συστημα μου..αφιερωσα ομως παρα πολλες 10αδες ωρες για να το κανω να δουλεψει..μεχρι που τον τελευταιο μηνα ολα δουλευουν ρολοι.. :)

ειναι θεμα καρτων? η ειναι θεμα ρηθμησης στο bios? γιατι αν δουλευει ρολοι οπως λες να μην δωσω την 690 μου και να παω σε τιταν?:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα καρτων? η ειναι θεμα ρηθμησης στο bios? γιατι αν δουλευει ρολοι οπως λες να μην δωσω την 690 μου και να παω σε τιταν?:p:P:P

στις περισσοτερες περιπτωσεις θεμα sli profile ειναι..κ πιο συγκεκειμενα sli bits..το bios δεν εχει να κανει σε τιποτα μ

αυτο..στην περιπτωση μου εχω φτιαξει δικα μου bios αλλα αυτο καθαρα κ μονο για οτι αφορα overclock..

το αν θες να πας σε τιτανα,αυτο ειναι επιλογη σου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

στις περισσοτερες περιπτωσεις θεμα sli profile ειναι..κ πιο συγκεκειμενα sli bits..το bios δεν εχει να κανει σε τιποτα μ

αυτο..στην περιπτωση μου εχω φτιαξει δικα μου bios αλλα αυτο καθαρα κ μονο για οτι αφορα overclock..

το αν θες να πας σε τιτανα,αυτο ειναι επιλογη σου.. ;)

μπορουν να δουλεψουν σωστα δυο 690 μαζι η θα εχουμε τα γνωστα προβληματα? και αν ναι μπορεις να μου πεις τον τροπο? αν ειναι αντι να δωσω την 690 μου να παρω αλλη μια και οχι να παω σε τιταν:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

μπορουν να δουλεψουν σωστα δυο 690 μαζι η θα εχουμε τα γνωστα προβληματα? και αν ναι μπορεις να μου πεις τον τροπο? αν ειναι αντι να δωσω την 690 μου να παρω αλλη μια και οχι να παω σε τιταν:thank_you2:

κοιτα,θα δεις το βιντεακι που θα φτιαξω για τον azazil κ απο κει κ περα μου λες ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.