Jump to content



Recommended Posts

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] εχεις τρεξει και το περιβοητο patch για τους Kepler? Στο BIOS εισαι GEN3?

Οχι δεν εχω τρεξει κατι τετοιο...στο bios gen3 ειμαι αλλα δεν εχει διαφορες αν αυτο θες να ρωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν σε κόβει, τουλάχιστον στο valley. Το ίδιο αποτέλεσμα παίρνω στα ρολόγια σου με i5 2500 @ 3.8GHz:

00013_zpsb4b92df9.png

Οι μικροδιαφορές περισσότερο από το run προέρχονται μάλλον, παρα από τον cpu.

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται θα παρω κι εγω 3770κ:worship:

Φιλε Kyr...Η GPU βγαζει το benchmark,και οχι η CPU.Τσαμπα λεφτα θα δωσεις...(γιατι το ειπες αυτο?τι εβγαλες με GTX 680?).Eχω στις ιδιες συχνοτητες,τις ιδιες τιμες στο benchmark με 9000+rpm.(εχεις αλλαγμενο bios,η' απλα πειραγμα στην στιγμη?).Mιας και εχουμε ιδια cpu(χωρις πειραγμα ρολογιων-stock),και φυσικα χωρις SLI...οντως πολυ ομορφο το valley.

azazil1190@

Πολυ λιγα FPS για SLI GTX 690,και τετοιον επεξεργαστη(τυπικα το λεω,μιας που δεν κανει μεγαλη διαφορα)...περιμενα απο το SLI,τρελα νουμερακια...εγω με μια GTX 680,παιρνω Min=24,kai max=86.Βεβαια στον μεσο ορο μας τρως για τα καλα...50,ενω εσυ 124...και γενικα στο score.

Έγινε επεξεργασία από Chris79
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Kyr...Η GPU βγαζει το benchmark,και οχι η CPU.Τσαμπα λεφτα θα δωσεις...(γιατι το ειπες αυτο?τι εβγαλες με GTX 680?).Eχω στις ιδιες συχνοτητες,τις ιδιες τιμες στο benchmark με 9000+rpm.(εχεις αλλαγμενο bios,η' απλα πειραγμα στην στιγμη?).Mιας και εχουμε ιδια cpu(χωρις πειραγμα ρολογιων-stock),και φυσικα χωρις SLI...οντως πολυ ομορφο το valley.

azazil1190@

Πολυ λιγα FPS για SLI GTX 690,και τετοιον επεξεργαστη(τυπικα το λεω,μιας που δεν κανει μεγαλη διαφορα)...περιμενα απο το SLI,τρελα νουμερακια...εγω με μια GTX 680,παιρνω Min=24,kai max=86.Βεβαια στον μεσο ορο μας τρως για τα καλα...50,ενω εσυ 124...και γενικα στο score.

Δεν δουλευει το quad καλα ο λογος ειναι οτι για να δουλεψει πρεπει να τιναξω επεξεργαστη πανω απο 5ghz και δεν παιζει αυτο.Σημερα περιμενω αποτελεσματα τιτανων αν ολα πανε καλα 8α φυγουν και οι 2 690 και ποτε ξανα quad. π.χ στο 3d mark 2013 το quad δεν παει καλα με την μια 690 ομως πεταει και ριχνει στο quad τωρα το 3d mark 11 το quad δουλευει αρκετα καλα.Οσο για τα games στα περισσοτερα new παει μια χαρα to quad με ολα τα φιλτρα on σε 3d και σε αναλυση 2560Χ1440 και 2560χ1600 να ειναι καλα οι νεοι οδηγοι!

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε vago και σε περιμενα!!:dirol:!!

αυτος βγαζει 56fps!!

trexx

Aυτός βγάζει 56 fps γιατί κλέβει με hd4000.

O δικός σου βγάζει 51fps γιατί κλέβει με hd3000

kyr

αν θελει κανενας απο εμας εδω στο forum με 670 ας ποσταρει αλλα με μπολικο oc

:p:P

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το flash και ανέβηκε αρκετά η κάρτα, είναι οριακά βέβαια.. Δεν πάει άλλο πάνω, θα δοκιμάσω λίγο με μνήμη μπας και πάρω τίποτα παραπάνω. Το κακό είναι ότι στον πύρινα αν ανεβάσω 5mhz πραγματικά δουλεύει 1336 και στο τελείωμα του τεστ crasharei. Αν πάω το cpu 5.1 θα κερδίσω καθόλου λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κανονικα η καρτα μαμα ειναι dcuii NON top, εγω της περασα καποια στιγμη το bios της τοπ και ανεβηκε το max clock. Τωρα εκανα mod το bios της τοπ και ξεκλειδωσα τα power target και το volt. Σε συνολο εχω κερδισει 40mhz στον πυρινα απο οτι με μαμα bios. H μνημη ειχε μεγαλη διαφορα σε σχεση με το μαμα και το τοπ, απο 6800 πηγε 7200. Για την μνημη λογικα οφειλεται στο οτι εχει ανεβει το power target. Θα πειραματιστω κι αλλο να δω που φτανει ;-)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8153]vagos[/MENTION]...μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το πως ξεκλείδωσες τα Power target και volt?

Ψαχνόμουν και γω με την δική μου εδω

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/boitheia-ston-yperxronismo-mias-msi-gtx670-pe-120851.html

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8153]vagos[/MENTION]...μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το πως ξεκλείδωσες τα Power target και volt?

Ψαχνόμουν και γω με την δική μου εδω

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/boitheia-ston-yperxronismo-mias-msi-gtx670-pe-120851.html

Πρεπει πρωτα να βρεις το bios της καρτας σου στο διαδικτυο και να το κατεβασεις. Ειναι ενα αρχειο .rom , στη συνεχεια το κανεις upload εδω Visual 3D Technology - 600 Series Firmware Modder και μετα εχει αυτα που θελεις να πειραξεις. Οταν τελειωσεις την διαδικασια κατεβαζεις το bios που εφτιαξες και το κανεις flash στην καρτα σου. Καλο θα ηταν να διαβασεις λιγο αυτο το thread [Online] 600 Series Firmware Modifier - Version: 0.7 για να καταλαβεις καποια πραγματα.

Χωρις να την flashareis δεν γινεται να ξεκλειδωσεις ουτε τα volt ουτε το power target. Εσενα εχει 6+8 τροφοδοσια ή 6+6? Ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

asus gtx 670 dcuii 1319/7244, 2500k @ 5,2ghz

Ενα ελαχιστα καλυτερο σκορ με ανεβασμενη την μνημη περισσοτερο. Η καρτα ειναι στο τερμα, δεν παει αλλο :(

Απ οτι φαινεται το cpu πραγματικα δεν βοηθησε καθολου παρολο που η διαφορα ειναι τεραστια.

2166.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.