Jump to content



Assassin's Creed IV: Black Flag


vic

Recommended Posts

Βγηκε σημερα το Assassins-Creed-Liberation-HD

Εχει κανεις αποψη;

Για τα γραφικα βασικα, θα ειναι σοϊ ή θα ειναι σαν να παιζεις σε android;

Ενα απλό port απο το PS VITA που αναβαθμίσανε τα γραφικά σε HD για PC τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εγκρίνω. Δεν είναι πιο χαμηλή η ανάλυση. Στα 720p είναι, όπως και τα άλλα στο 360. Και για πρώτη φορά σε HD remake έχει γίνει ολικό ρετουσάρισμα των textures, οπότε από clarity μια χαρά πάει. Τα animations και η έλλειψη motion capture λόγω λιγότερης μνήμης απ' το Vita είναι που μπορεί να το προδίδουν. Αλλά και πάλι για remake, παίζει να είναι το μόνο που έχει γίνει τόση δουλειά.

Στην αρχή φαίνεται λίγο περίεργο γιατί έχει ένα εφέ επίτηδες στην πρώτη σκηνή. Απ' τη στιγμή που δείχνει την Aveline στο σπίτι, καθαρίζει το φίλτρο.

Ωραίο AC, καλή η ιδέα με τις 3 περσόνες, αλλά μου τη σπάει που δεν έχει στόρυ στο παρόν, όπως και στο ΙV. Μου φαίνεται λειψό εξαιτίας αυτού... Γενικά πάντως το στόρυ καλούτσικο φαίνεται να 'ναι, αλλά χωρίς memorable χαρακτήρες... πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Bαλε το antializing στο High αντι Very High και συνερχεται. ;)

Μην περιμενεις το optimization του Black Flag.

Το BF δημιουργουταν παραλληλα για ολες τις κονσολες/pc.

To Liberation ειναι εντελως port.

Link to comment
Share on other sites

Bαλε το antializing στο High αντι Very High και συνερχεται. ;)

Μην περιμενεις το optimization του Black Flag.

Το BF δημιουργουταν παραλληλα για ολες τις κονσολες/pc.

To Liberation ειναι εντελως port.

οντως εφτιαξε ...την ιδια βλακεια ειχε και το AC 3 με το antializing

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε γειτονικό forum πάμε Documents - Assassin's Creed Liberation HD - ανοίγουμε το cfg και αλλάζουμε τα παρακάτω:

AntiAliasingMode=3

VSync=0

EnvironmentQuality=4

TextureQuality=2

ShadowQuality=3

ReflectionQuality=2

GodRays=2

MotionBlur=0

SSAO=3

UseVolumetricFog=1

PostFX=1

Eγώ έκανα τις αλλαγές και είδα διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Το παρεξεφτύλισαν εκεί στην Ubisoft μου φαίνεται. 7 ευρώ dlc για αυτή τη βλακεία μη τη πω αλλιώς.

Εxplore new locations and discover the secrets of the Black island, Mystery Island and Sacrifice Island to find hidden treasure chest to get access to new outfits and weapons for Edward, and figureheads and sails for you ship, the Jackdaw. Stand out in multiplayer with new and exclusive costume sets, pictures, titles, relics and emblems!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παιχνιδι μετα απο το τελευταιο update εχει κατι framedrops στιγμες-στιγμες που ετσι μουρχεται να το απεγκαταστησω και να το πεταξω.Αντι να το φτιαχνουν το χαλανε ηθελα ναξερα!!

Μ εχει ξενερωσει πολυ, απο την μια δεν ανεβαζει frames και απο την αλλη κανει κατι μαγκωματα αισχρα.

Εχθες το ξαναβαλα για 2η γυρα και εκανε 5 GB update για το physx και δεν ξερω τι...

Σου εστρωσε καθολου ή ακομα σου κανει προβληματα;

Γιατι ουτε εμενα με εντυπωσιασε πολυ το αποτελεσμα.

Με τους 332.21 ειμαι, μια 780, ολα ultra εκτος shadows, και το physx οτιδηποτε πανω απο low, γονατιζει τα fps.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11813]javaneze:[/MENTION] Νικολα και εμενα μου εκανε αυτο το update, αλλα διαφορα δεν ειδα, εγω τουλαχιστον.

Βεβαια αφου το τελειωσα δευτερη φορα, τωρα το εχω ψιλοπαρατησει το game.

Απο drivers ειμαι με τους τελευταιους τα settings μου ολα ειναι max τα frames δεν ανεβαινουν πανω απο τα 62 αλλα παιζεται.Ωρες-ωρες το πιανει κατι αλλα χαρη του τιτλου κανω πως δεν καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Jesus Christ δηλαδή...

Οτιδήποτε shadows πάνω από το low <60fps.

Οτιδήποτε είδους ΑΟ <60fps.

Physx; ΧΑΧΑΑΧΑ. Εννοούν Powerpoint presentation mode.

VSYNC με 30FPS? Τι είμαστε...xbox 360;

Και δεν έχω κάνα μπρίκι...2500k με 760

Μου αρέσει που σας έκανε και εντύπωση...

Το highest που μπορούσα να βάλω ώστε μα μη βουτάει κάτω από 55-57:

ac4bf-11094.jpg

Άμα έβαζα αυτό που πρότεινε η NV πάνω από 35..χλωμό..

Δηλαδή τι πρέπει να έχεις για να βάλεις πάνω από medium detail...titan SLI;

edit:

Με d3doveridder έφτιαξε η κατάσταση. Α, να δούμε τι λέει.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε προβληματιζει αν πεφτει κατω απο 60 fps;

Πανω απο 40 να ειναι και εισαι κομπλε.

Με τα παρακατω settings παιζω με μια 780 και ειναι απο 45 εως 62 fps αναλογα το περιβαλλον και completely playable.

Ουτε stuttering ουτε τιποτα.

post-11813-1416078149,5701_thumb.jpg

To tearing βεβαια ειναι μονιμο αλλα δεν εχω καταλαβει απο τι εξαρταται.

Και σε πολυ χαμηλωτερα settings το εχω με το κιλο.

Link to comment
Share on other sites

Tearing συμβαίνει οταν τα frames ξεπερνάν το refresh rate οπότε εδω δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Παντως εγω με την 270x ειχα μια γραμμη που περναγε απο την μια πλευρα στην αλλη καποιες φορες (ειδικα στα viewpoints) οταν γυρναγα την καμερα προς κάποια άλλη κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.