Jump to content



Assassin's Creed IV: Black Flag


vic

Recommended Posts

Αρκετά bug το game.Flickering σε πολλά σημεία κ το πιο κουλό,με vsync on με παει στα 32.4 fps κ με off στο ίδιο σημείο με πάει 62.4 fps ενώ π.χ στο batman origin το vsync on χρόνιζε στα 72 fps,όσα κ τα hz του monitor.

Δέν καταλαβαίνω τί μπορεί να φταίει κ απ ότι διάβασα συμβαίνει σε όλες τις εκδόσεις (digital deluxe-gold edition) κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

θα απενεργοποιησω αντιαλαιζινκ και τισ σκιεσ, επισεισ και το VSYNC ON.. για να δουμε ποσο θα ανεβουν τα καρε , και τι ποιοτητα εικονασ θα εχουμε..

Σε κοβει το vsync, βαλτο off.

Δεν δουλευει σωστα το vsync, lagαρει πολυ το παιχνιδι, ανεξαρτητως συστηματος.

Επειτα κλεισε τα ambient occlusion και antialiasing τερμα, και δοκιμασε.

Λογικα στα low τους θα μπορεις να τα εχεις & να παιζεις αξιοπρεπως.

Το προχωρησα λιγο, καπως καλυτερα αλλα και παλι οχι πολλα.

Πολυ spiderman κανανε τα physics μου φαινεται.

Απογοητευση= δεν εχει disarm, δεν εχει αμυνα ουτε jump back μονο αποκρουση.

[MENTION=17242]apostolis159[/MENTION] φιλε δεν το δοκιμασες ακομα; εχεις προπαραγειλει και το περιμενεις;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17242]apostolis159[/MENTION] φιλε δεν το δοκιμασες ακομα; εχεις προπαραγειλει και το περιμενεις;

Όχι, δεν το δοκίμασα ακόμα αν και μεγάλος φαν της σειρας. Και όχι δεν το εχω προπαραγγείλει γιατί φοβήθηκα μην την πατήσω σαν το 3 (προσωπικα με απογοητευσε πολυ σαν συνολο, συν ότι εδωσα λεφτα για collector's και εννιωσα ότι πηγαν χαμενα).

Να φανταστείς πήγα να του δώσω μια 2η ευκαιρία το καλοκαιρι και δεν το τέλειωσα καν. :p

Λίγο που ειχα απογοητευτεί με το 3, λίγο τα οικονομικά, λίγο το διάβασμα, μου ξέφυγε.

Επίσης είμαι Αγγλία και εχω το λαπτοπ (της υπογραφης) και δεν ξέρω αν θα το τρέχω ικανοποιητικα (επαιζε αλλα ζοριζόταν στο 3).

Είναι πιο βαρύ απ το 3? Αν και εχω την εντύπωση οτι το 3 ήταν και λίγο κακογραμμένο μιας και προσφατα επαιξα το arkham origins στο λαπτοπ χωρις προβλήματα στο low.

Θα το δοκιμάσω αυτές τις μέρες και αν με ικανοποιήσει θα προχωρήσω σε αγορά.

Αν αξίζει το game και δεν το τρεχει το laptop μου καλα, θα το παρω και δεν με πειραζει να το παιξω και το καλοκαιρι που θα ειμαι Ελλάδα και θα έχει στρώσει και λίγο το game απο bugs κλπ.

Αμα το προχωρησεις κι αλλο τις επόμενες μερες και δεις πως είναι σαν συνολο πες μου τη γνώμη σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το δοκίμασα ακόμα αν και μεγάλος φαν της σειρας. Και όχι δεν το εχω προπαραγγείλει γιατί φοβήθηκα μην την πατήσω σαν το 3 (προσωπικα με απογοητευσε πολυ σαν συνολο, συν ότι εδωσα λεφτα για collector's και εννιωσα ότι πηγαν χαμενα).

Να φανταστείς πήγα να του δώσω μια 2η ευκαιρία το καλοκαιρι και δεν το τέλειωσα καν. :p

Λίγο που ειχα απογοητευτεί με το 3, λίγο τα οικονομικά, λίγο το διάβασμα, μου ξέφυγε.

Επίσης είμαι Αγγλία και εχω το λαπτοπ (της υπογραφης) και δεν ξέρω αν θα το τρέχω ικανοποιητικα (επαιζε αλλα ζοριζόταν στο 3).

Είναι πιο βαρύ απ το 3? Αν και εχω την εντύπωση οτι το 3 ήταν και λίγο κακογραμμένο μιας και προσφατα επαιξα το arkham origins στο λαπτοπ χωρις προβλήματα στο low.

Θα το δοκιμάσω αυτές τις μέρες και αν με ικανοποιήσει θα προχωρήσω σε αγορά.

Αν αξίζει το game και δεν το τρεχει το laptop μου καλα, θα το παρω και δεν με πειραζει να το παιξω και το καλοκαιρι που θα ειμαι Ελλάδα και θα έχει στρώσει και λίγο το game απο bugs κλπ.

Αμα το προχωρησεις κι αλλο τις επόμενες μερες και δεις πως είναι σαν συνολο πες μου τη γνώμη σου. :)

Και εγω σε ακριβως αυτη την κατασταση βρισκομαι εκτος του οτι δεν ειμαι στην αγγλια με λαπτοπ :p

Link to comment
Share on other sites

Σε κοβει το vsync, βαλτο off.

Απογοητευση= δεν εχει disarm, δεν εχει αμυνα ουτε jump back μονο αποκρουση.

βασικά έχει disarm απλά μόνο όταν είσαι με τα χέρια(no weapons) και νομίζω είναι e(counter)->space(σε default configuration τουλάχιστον)

απλά ναι είναι αρκετά χειρότερο το fighting control από τα παλαιότερα(ac1-2 series).

προσωπικά μου την σπάαει πιο πολύ η έλλειψη του high-low profile

αα και ότι κάνανε το blending piece of cake (από το ac3 βέβαια)....αλλά τί να πεις τουλάχιστον yar yar pirates

ps.το game είναι ακριβό ingame..τί είναι αυτό το πράγμα κάνω πολλά side quest και πάντα broke as hell είμαι...

μου φαίνεται θα αρχίσω να εμβολίζω ότι ωρίσκω μπροστά μου μπας και βγάλω κανένα φράγκο

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν και τα πρωτα bench του game εδω,Assassins Creed: Black Flag im Technik-Test - Grafikkarten- und CPU-Benchmarks, Tuning-Tipps

Ηδη το game εχει nvidia exclusive feautures η προσθηκη physx ειναι το κερασακι στην τουρτα,

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν και τα πρωτα bench του game εδω,Assassins Creed: Black Flag im Technik-Test - Grafikkarten- und CPU-Benchmarks, Tuning-Tipps

Πολυ απαισιοδοξο το βλεπω το 1080p bench.

To bench εν τω μεταξυ πoιο ειναι; Υπαρχει εντος του παιχνιδιου;

Α, ασε που το τρεχει σε 3770Κ αλλα με Ζ87.

Οκ ενα απλο typo ειναι αλλα σε κανει να αμφισβητεις την γενικοτερη προσοχη που δοθηκε.

Το TXAA τα σπαει, κανει διαφορα στο eye-candy και ριχνει βεβαια καμια 15αρια frames.

Το παιχνιδι μαλλον εχει εμφυτο το Vsync, γιατι αν και το εχω στο off

δεν ξεπερναει για κανενα λογο & ανεξαρτητως graphic options, τα 62,5 fps βασει rivatuner.

Ωραιο ειναι παντως παιδια, οσο προχωραει βελτιωνεται.

Απλα επαψα να εχω στο μυαλο μου την τριλογια του AC2, και το αντιμετωπιζω ως new.

Και ως new εχει πολλα να προσφερει. (πλην του AI παντα)

Δωστε του μια ευκαιρια παντως, αξιζει.

Αποστόλη και το 3, απο την στιγμη που επαιρνες τον ινδιανο καλο ηταν, ειδικα στο δασος εχει γραφικαρες.

Μπορει να μην αξιζε για collectors edition ομως αντεχεται να το τερματισεις.

Το 4 προς το παρον δειχνει καλυτερα στοιχεια, δωσ'του μια δοκιμη και το αγοραζεις μολις η τιμη του πεσει στα νορμαλ 15-20 ευρω.

Τελευταιο και κλεινω, heads up κυκλοφορησε το Heritage (AC 1+2+brotherhood+revelations+3) στα 40 ευρω.

Ταμαμ για τους fan της σειρας :T:

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι.Εγω που δεν παιζω με WASD αλλα με τα arrow keys, δεν μπορω να παιξω για δεν υποστηριζονται τα Right Ctrl & Right Shift, κατι που γινοταν σε ολα τα προηγουμενα Assassin's.

Tωρα θα πρεπει να περιμενω ποτε και εαν το διορθωσουνε

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι.Εγω που δεν παιζω με WASD αλλα με τα arrow keys, δεν μπορω να παιξω για δεν υποστηριζονται τα Right Ctrl & Right Shift, κατι που γινοταν σε ολα τα προηγουμενα Assassin's.

Tωρα θα πρεπει να περιμενω ποτε και εαν το διορθωσουνε

Bλακεια ειναι αλλα μην εισαι υπερβολικος οτι δεν μπορεις να το παιξεις κιολας.

Μια χαρα παιζω, τα cursor keys, delete, end, page down καθως και ολο το numpad γινεται κανονικα remap.

(εκτος αν εισαι σε keyboard χωρις numpad, εκει οντως περιμενεις)

Λοιπον εγκατασταση απο το τριπλο DVD σε ssd πηρε περιπου 40 λεπτα. Τα νευρα μου εσπασε, και δεν θελει να εχεις τιποτα αλλο ανοιχτο απολυτως.

Στην πρωτη εγκατασταση ειχα παραλληλα firefox να χαζευω και εσκασε στα 35 λεπτα η εγκατασταση, μαυρη οθονη με μονο κερσορα και τιποτα αλλο.

Στο τελος της εγκαταστασης θελει restart το pc. :D ημαρτον!

Αυτο για το εμφυτο vsync που εγραψα πιο πανω, ισχυει κανονικα και στο original.

[MENTION=14176]paris_rx8[/MENTION] στα settings που το παιζω ειναι αναμεσα σε 38-50 fps.

Τωρα κατεβαζω τους 331.82 να δω αν υπαρχει βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σε αυτα τα settings

post-11813-1416077930,3813_thumb.jpg

με 3570Κ @ 4,4 GHz / gtx670 stock που boostαρει μεχρι 1180 MHz και με τους 331.82 drivers

δεν πεφτει κατω απο 40 και την περισσοτερη ωρα ειναι στα 54 fps.

Σε γη τουλαχιστον. Αν παρατηρησω κατι διαφορετικο σε θαλασσα θα αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με τους καινουργιους drivers 331.93 που βγηκαν ειδικα και καλα για το συγκεκριμενο παιχνιδι βλεπω αυτα. Δεν παρατηρησα διαφορες με τους πριν.

ba8b.jpg

9fut.jpg

Το game γνησιο κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.