Jump to content



Επιλογή GTX670 (χλωμό για 680)


Freedom

Recommended Posts

[MENTION=9802]takis-pa[/MENTION], ευχαριστώ για τις πληροφορίες αδερφέ! Τι τυπου παιχνιδάκια παιζεις? (Crisys, Crysis2, Crysis3, FarCry3, MaxPayne3, BF3 οτι ειναι σε 3 τελος πάντων, λολ)

Εν τω μεταξύ, παρακαλούνται οι στρατιώτες [MENTION=10015]csaris[/MENTION] και [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] να παρουσιαστούν στο Διοικητήριο... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply
[MENTION=9802]takis-pa[/MENTION], ευχαριστώ για τις πληροφορίες αδερφέ! Τι τυπου παιχνιδάκια παιζεις? (Crisys, Crysis2, Crysis3, FarCry3, MaxPayne3, BF3 οτι ειναι σε 3 τελος πάντων, λολ)

Ολα αυτα που αναφερεις εκτος του BF3 (δεν παιζω multi αυτα ειναι για τα παιδια, βλεπε zpaf-csaris, εχω και καποια ηλικια :sarcastic: )

+AC3, Tomb Raider (Με την Λαρουλα χαλασα τα ματια μου στην οθονη :wall:)

Κατι ακομα. Μην δεις την αγγελια μου και πεις τι σου λεω αφου την εχω για πουλημα, αυτη που εβγαλα για πουλημα ειναι δευτερη.:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μπορεις να με θεωρήσεις Nvidiaκια (και Intelάκια) αλλα ειλικρινα αυτή την στιγμή προσπαθω να σκεφτω οσο πιο πρακτικα γινεται και με γνωμονα και το μελλον (τι να σου κανω, 1000 ευρω δεν τους τα σκαω για την poutan). Αν τα πραγματα γίνουν δυσκολα μαλλον θα προτιμουσα sli παρα cf.

Δεν ειμαι απολυτος (ναι, εχω μια ροπη προς Nvidia, δεν ειχα σοβαρά θεματα ποτε), το συζηταμε, τις σκέψεις σας/γνωσεις σας θελω...εχουμε καιρο (να τελειωσω πρωτα τα τεστς της καινουριας mobo, να στησω κανονικα το συστημα κοκ)... ;)

Εισαι μισοπρασινος :D θα προτιμουσες sli απο cf δεν θελει και πολλη σκεψη .... 670 να κοιμασαι ησυχα τα βραδια.

Κατι ακομα. Μην δεις την αγγελια μου και πεις τι σου λεω αφου την εχω για πουλημα, αυτη που εβγαλα για πουλημα ειναι δευτερη.:happy2:

:offtopic2:

Περι cf το εχω ξαναγραψει.

Micro-Stuttering: Dynamic V-Sync (AMD) : Radeon HD 7990 And GeForce GTX 690: Bring Out The Big Guns

RadeonPro: Radeon Games Profiles Automation Tool

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=58]Freedom[/MENTION]

Προτεινω αφου θες μια καρτα να πας σε 7970. Θα ξερεις οτι εχεις το κορυφαιο προιον της AMD και οχι ενα κουτσουρεμενο μυγοχεσμα 670 που μοιαζει με καρτα ηχου! Βαλε επισης οτι κανει 400ε καινουργια που ειναι απιστευτο deal. Για μια καρτα ουτε για drivers χρειαζεσαι να ανησυχεις ουτε για τπτ... τα προβληματα αρχιζουν οταν προσθετεις CF & Eyefinity, εκει θες γερο στομαχι και πιστη στο Θεο! :hehe:

Πραγματικα δεν υπαρχει λογος να πας σε πρασινη εκτος αν θες SLI, Surround, 3D, κτλ που δεν κοιτας κατι αλλο εκτος απο πρασινη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω την EVGA GTX670 FTW και συγκεκριμένα από το εξωτερικό με ένα 350άρι, είναι 680 στην ουσία και σε μερικά την περνάει κιόλας γιατί έχει υψηλότερο Memory Clock.

Εκτός αυτού, οι FTW κάρτες είναι και Cherry Picked που σημαίνει τρελό O/C

Edit:Τώρα είδα ότι είναι πίστωση από συγκεκριμένο μαγαζί, τράβα στην 7970.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω την EVGA GTX670 FTW και συγκεκριμένα από το εξωτερικό με ένα 350άρι, είναι 680 στην ουσία και σε μερικά την περνάει κιόλας γιατί έχει υψηλότερο Memory Clock.

Εκτός αυτού, οι FTW κάρτες είναι και Cherry Picked που σημαίνει τρελό O/C

Edit:Τώρα είδα ότι είναι πίστωση από συγκεκριμένο μαγαζί, τράβα στην 7970.

έχει πιστωτικό απο Ελλάδα πρέπει να πάρει.

Εν κατακλείδι 7970 και απο μένα [MENTION=58]Freedom[/MENTION] ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω την EVGA GTX670 FTW και συγκεκριμένα από το εξωτερικό με ένα 350άρι, είναι 680 στην ουσία και σε μερικά την περνάει κιόλας γιατί έχει υψηλότερο Memory Clock.

Εκτός αυτού, οι FTW κάρτες είναι και Cherry Picked που σημαίνει τρελό O/C

Edit:Τώρα είδα ότι είναι πίστωση από συγκεκριμένο μαγαζί, τράβα στην 7970.

Για [ame=http://www.amazon.co.uk/EVGA-GTX-Graphics-Card-Backplate/dp/B0087ZSJRQ/ref=wl_it_dp_o_pC_S_nC?ie=UTF8&colid=1IEKB7N1EG8O6&coliid=I1I7S6FJL0PCQM]αυτήν[/ame] εδώ τι γνώμη έχεις-ετε???

Επίσης είμαι της γνώμης - πες το και κόλλημα - αν θες ΑΜD πας σε Sapphire , αν θες Nvidia πας σε EVGA...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=58]Freedom[/MENTION]

Προτεινω αφου θες μια καρτα να πας σε 7970. Θα ξερεις οτι εχεις το κορυφαιο προιον της AMD και οχι ενα κουτσουρεμενο μυγοχεσμα 670 που μοιαζει με καρτα ηχου! Βαλε επισης οτι κανει 400ε καινουργια που ειναι απιστευτο deal. Για μια καρτα ουτε για drivers χρειαζεσαι να ανησυχεις ουτε για τπτ... τα προβληματα αρχιζουν οταν προσθετεις CF & Eyefinity, εκει θες γερο στομαχι και πιστη στο Θεο! :hehe:

Πραγματικα δεν υπαρχει λογος να πας σε πρασινη εκτος αν θες SLI, Surround, 3D, κτλ που δεν κοιτας κατι αλλο εκτος απο πρασινη. ;)

7970 μερες τιμητική... :T:

(με βλεπω να στρίβω νόμισμα στο τελος, λολ)

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε csaris δεν ειναι κακο μια καρτα νε εχει μικροτερο ογκο και χαμηλωτερη καταναλωση, εγω θετικο το βρησκω αυτο!!!

τωρα αν δεν θες 3d,surround,sli,αν δεν εχει κακους drivers-stuttering,κλπ,κλπ,αν η ποιοτητα εικονας δεν εχει διαφορα,

εε τοτε πανε στην 7970,να γλιτωσεις κανα euro

απο μενα 670/680

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε csaris δεν ειναι κακο μια καρτα νε εχει μικροτερο ογκο, εγω θετικο το βρησκω αυτο!!!

τωρα αν δεν θες 3d,surround,sli,αν δεν εχει κακους drivers-stuttering,κλπ,κλπ,αν η ποιοτητα εικονας δεν εχει διαφορα,

εε τοτε πανε στην 7970,να γλιτωσεις κανα euro

απο μενα 670/680

Ε καλα τωρα, ουτως η αλλως η Giga 670 το pcb της 680 χρησιμοποιεί αλλα αλλου το πήγαινε ο φίλτατος... ;)

Απο ασυμβατοτητες 7970 και Maximus Gene V πως τα πάμε παιδες? Μην παμε για μαλλι και βγούμε κουρεμένοι...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτήν εδώ τι γνώμη έχεις-ετε???

Επίσης είμαι της γνώμης - πες το και κόλλημα - αν θες ΑΜD πας σε Sapphire , αν θες Nvidia πας σε EVGA...

Γιατί να πας σε 4GB ?

Εκτός και αν έχεις σκοπό να την κάνεις SLI και παίζεις σε 1440/1600P, διαφορετικά είναι πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε [MENTION=58]Freedom[/MENTION] εχω να σου κανω μια προταση επειδη εχεις μπερδευτει και δεν ξερεις τι να κανεις.

Αν εισαι απο Αθηνα και σε βολευει η περιοχη μου ελα να σου δωσω την δευτερη μου 7970 που την εχω και καθεται να την δοκιμασεις για 2-3 ημερες και βλεπεις μετα πως θα το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα, η μόνη πράσινη που αξίζει είναι η EVGA GTX670 FTW, διότι έχει το PCB της 680, δηλαδή στην ουσία παίρνεις την 680 με 350Ε και έχεις σίγουρα μεγάλο O/C Potential.

Αφενος δεν είναι η μόνη που φοράει PCB απο 680, αφετέρου υπαρχουν και 670 με pcb 680 και επιπλέον βελτιωμένο (ξεφευγουν απο τα reference, απο VRMs μεχρι και ψύξη κοκ)...η Gigabyte στο πρωτο ποστ είναι μια απο αυτές...τωρα αν η EVGA binάρει τσιπάκια για τις FTW με μεγαλυτερο OC capability τότε πασο αλλα 100Mhz για μένα δεν νομίζω να κάνουν την διαφορά...

Σορυ αλλα δεν μου φαίνονται solid τα επιχειρήματα σου για να θεωρηθεί ως η "μόνη" επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε [MENTION=58]Freedom[/MENTION] εχω να σου κανω μια προταση επειδη εχεις μπερδευτει και δεν ξερεις τι να κανεις.

Αν εισαι απο Αθηνα και σε βολευει η περιοχη μου ελα να σου δωσω την δευτερη μου 7970 που την εχω και καθεται να την δοκιμασεις για 2-3 ημερες και βλεπεις μετα πως θα το κανεις.

Τακη, 1000 ευχαριστώ είναι σαν να το έκανες ήδη!

Επειδή ο Μέρφυ με εχει βαλει στο μάτι καλύτερα να το αφήσουμε, ασε μην γυρισει η κάρτα κάρβουνο, τον τελευταίο μήνα έχω δεινοπαθήσει απο τα RMAs σε 2 διαφορετικά συστήματα...

Ευχαριστώ ΠΟΛΥ παντως αδερφε, πές οτι το εκανες ηδη:T:... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφενος δεν είναι η μόνη που φοράει PCB απο 680, αφετέρου υπαρχουν και 670 με pcb 680 και επιπλέον βελτιωμένο (ξεφευγουν απο τα reference, απο VRMs μεχρι και ψύξη κοκ)...η Gigabyte στο πρωτο ποστ είναι μια απο αυτές...τωρα αν η EVGA binάρει τσιπάκια για τις FTW με μεγαλυτερο OC capability τότε πασο αλλα 100Mhz για μένα δεν νομίζω να κάνουν την διαφορά...

Σορυ αλλα δεν μου φαίνονται solid τα επιχειρήματα σου για να θεωρηθεί ως η "μόνη" επιλογή...

Άλλο Gigabyte, άλλο EVGA :p

Link to comment
Share on other sites

Αφενος δεν είναι η μόνη που φοράει PCB απο 680, αφετέρου υπαρχουν και 670 με pcb 680 και επιπλέον βελτιωμένο (ξεφευγουν απο τα reference, απο VRMs μεχρι και ψύξη κοκ)...η Gigabyte στο πρωτο ποστ είναι μια απο αυτές...τωρα αν η EVGA binάρει τσιπάκια για τις FTW με μεγαλυτερο OC capability τότε πασο αλλα 100Mhz για μένα δεν νομίζω να κάνουν την διαφορά...

Σορυ αλλα δεν μου φαίνονται solid τα επιχειρήματα σου για να θεωρηθεί ως η "μόνη" επιλογή...

Αλλά η gigabyte έχει και μπλε PCB που είναι πιο σημαντικό απο το PCB της 680 που ίσως να έχει.:p (EDIT:Σημαντική παράλειψη το smiley)

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την Αsus GTX670 non top που έχω.Αθόρυβη σχετικά κρύα και στα MMO που παίζω τα πάει τέλεια.Σε πιο απαιτητικά games δεν την έχω δοκιμάσει.Επίσης με την V Gene και την noctua NH-D14 το backplate της φάνηκε χρήσιμο :p μιας και υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα χώρου στην εγκατάσταση της στο πάνω PCI-Express slot της Gene με την noctua.Eπίσης boostάρει out of the box στα 1058.

Αν ήταν να αγοράσω τώρα δεν σου κρύβω ότι ίσως να πήγαινα και εγώ σε κάποια 7970.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον thread, είμαι κι εγώ σε παρόμοια φάση. Λέω να κάνω αναβάθμιση τώρα από την 570 που είμαι μιας και δε βλέπω να βγαίνει κάτι πολύ καλύτερο σύντομα (και σε λογική τίμη πάντα). Προτίμηση δεν έχω σε καμία απ τις 2 εταιρίες, να σημειώσω επίσης ότι sli-cf δεν πρόκειται να κάνω. Κλείνω προς αύτην GIGABYTE - Graphics Card - ATI - PCI Express Solution - Radeon HD 7000 series - GV-R797OC-3GD στα 400 ευρώ περίπου. Ένα + επιπλέον είναι τα 3 χρόνια εγγύηση. Στην αρχή κοιτούσα προς 680 μεριά αλλά ένα κατοστάρικο πάνω για σχεδόν ίδιες επιδόσεις είναι ψηλοαποτρεπτικό.

Το σύστημα είναι αυτό της υπογραφής, η ανάλυση 1080p.

Τι λέτε; :banging:

edit: αυτή η 7970 της gigabyte από πάνω είναι η ghz edition, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.