Jump to content



Τι switch?


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Θέλω ένα switch για το δίκτυο μάλλον 8άρι. Προτείνετε κανένα αξιόπιστο (δε μιλάμε για εταιρία αλλά για σπίτι, ωστόσο μην είναι κανένα μάρκας κάψε με) και σχετικά καλλό ή απλώς πείτε μου ποιές είναι καλλές εταιρίες στο χώρο. Εδώ έχω βρεί ήδη ένα Level one. Τι λένε αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Τα switch δεν είναι κάτι τρομερό σαν υλοποίηση για να διαφέρουν τόσο. Για τη χρήση που το θες πάρε το πιο φτηνό που βρεις.

Αν θες να υποστηρίζει cross cable, να έχει μεγάλη μνήμη το buffer, να είναι μάρκα κλπ... ανεβαίνεις κατηγορία και κόστος.

Link to comment
Share on other sites

1.Ε πόσο πιο πάνω μπορεί να είναι το κόστος; Δεν με ενδιαφέρει να είναι κάποιας κορυφαίας μάρκας. Π.χ. ας μην είναι όπως λέμε Lian-li ή Addtronics ούτε όμως και noname. Ας είναι όπως λέμε Chieftec.

2. Καλλώδιο έχω βάλει κλασικό UTP 4 ζευγών (δεν πιστεύω να έκανα λάθος και να μου βγούν άχρηστες οι εγγαταστάσεις!)

3. Μνήμη πιστεύω χρειάζεται κάπως καλλή .

Γενικώς ρε παιδιά μια μέση λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

Δες αυτό τότε http://www.priveshop.gr/product.php?code=401312&sess=1330040307

Έχω 2 αντίστοιχα 5άρια και παίζουν μια χαρά.

Ενδιαφέρον ακούγεται...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.